Veel dossiers: KR AS. N Kwaliteit handschrift kind 'holt achteruit' 4 dgn Kerst in KEULEN 4 dgn Kerst in TERNEUZEN e dgn Kerst in SAUERLAND s dgn Kerst in LUXEMBURG waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900-9697 m m m k a «W Vrijgelaten journaliste is 'fysiek in orde' Schrijfspecialisten zien problemen toenemen door slecht onderwijs. mBBSmÊk Brandwondslachtoffers krijgen een buddy Ontsnapte rode panda Blijdorp weer gevangen Rechter stopt sluiting prostitutieramen Taxi bestellen kan voortaan met sms'je Inclusief feestelijke Vertrekdatum: woensdag 24 december u verblijft in het zeer centraal gelegen, 4-sterren Courtyard by Marriott Berlin City Center. Binnen enkele minuten staat u op één van de kerstmarkten. inclusief dagelijks ontbijtbuffet en diner en op 25/12 en 26/12 een feestelijk kerstbuffet. Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdatum: woensdag 24 december overblijft in het 4-sterren Hotel Crowne Plaza Antwerp, met het openbaar vervoer bent u binnen 10 min. in het historische centrum. inbegrepen feestelijke extra's zijn dagelijks ontbijtbuffet en een feestelijk kerstdiner op 25/12 en 26/12. Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdatum: woensdag 24 december met verblijf in het schitterend gelegen 4-sterren Hampshire Hotel Churchill Terneu- zen op loopafstand van het centrum. feestelijke extra's zijn dagelijks ontbijtbuffet, 3-gangendiner op 24/12, 7-gangen diner dan sant op 25/12 en 4-gangen diner op 26/12. Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdatum: dinsdag 23 december u verblijft in het zeer comfortabele 4-sterren Parkhotel Olsberg, zeer centraal gelegen middenin een parkachtige omgeving, inbegrepen extra's zijn een welkomstdrankje Sauerlandkarte, muziekavond, bingoavond en goed verzorgd ontbijt- en dinerbuffet. Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdatum: woensdag 24 december met verblijf in het op een heuvel gelegen 5-sterren Hilton Hotel Luxemburg, op korte afstand van het centrum van de stad. als extra's inbegrepen zijn een dagelijks ontbijt en 2 x feestelijk kerstbuffet op 25/12 en 26/12. Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/22445 Zie www.kras.nl/22396 Zie www.kras.nl/22387 vanaf Zie www.kras.nl/22377 Zie www.kras.nl/22384 Zie www.kras.nl/22434 Zie www.kras.nl/22379 ■*H -U.Ï «I w 5 331, at"—»... - Zaterdag 8 november 2008 PZC BRUSSEL - De Nederlandse journa liste Joanie de Rijke is gisteren door haar ontvoerders in Afghanis tan vrijgelaten. De journaliste, die voor het Belgische blad P Magazi ne op reportage was, werd vorige week zaterdag ontvoerd, aldus hoofdredacteur Günther van Has- sel van het weekblad. P Magazine heeft na de ontvoe ring onmiddellijk de Belgische en Nederlandse autoriteiten ingelicht. Om veiligheidsredenen werd de ontvoering geheim gehouden, al dus Van Hassel. De Rijke is 'emo tioneel, maar fysiek is alles met haar in orde'. Zij bevindt zich op het moment in de Nederlandse ambassade in Kabul. Van Hassel wil niets zeggen op de vraag of de ontvoerders, mogelijk Talibanstrijders, eisen hadden ge steld aan de vrijlating van De Rij ke en of er losgeld is betaald. Nederland betaalt nooit losgeld. NIEUWLEUSDEN - De kwaliteit van het handschrift van jongeren holt achteruit door het ontbreken van schrijfonderwijs als apart vak op de basisschool. Niet alleen dreigt een ambacht uit te sterven, ook missen leerlingen hierdoor een be langrijke ontwikkeling in hun mo toriek. Dat stelt het Platform Handschrift ontwikkeling, opgericht door schrijfspecialisten. „Tien jaar terug kampte 10 procent van de basis schoolleerlingen met schrijfproble men. Nu is dat opgelopen tot 30 procent", zei Aartje Schoemaker, woordvoerster van het platform gisteren. Pabo's besteden sinds een aantal jaar minder aandacht aan schrijf- onderricht. Daarnaast besteden leerlingen op basisscholen veel minder tijd aan technisch schrij ven, meent het platform. „Na je negende wordt het moeilij ker om je schrift nog bij te sturen. Leerlingen in het voortgezet onder wijs kampen nu met problemen. Sommigen kunnen bijvoorbeeld hun eigen aantekeningen niet meer lezen." Het schrijven bevordert samenwer king tussen linker- en rechterher- senhelft en is een goede training in de fijne motoriek. Door minder aandacht te besteden aan schrijfles- sen kan er bij kinderen een pro bleem ontstaan. „Het kan er zelfs toe leiden dat iemand die later schilder of chirurg wil worden, be paalde handelingen niet goed kan verrichten", aldus Schoemaker. Het platform biedt dinsdag in de Tweede Kamer een petitie aan met een pleidooi voor herinvoering van het vak schrijven op basisscho len en bijscholing van leerkrach ten. Thuisblijven met de feestdagen? Waarom zou u? Want op één van de kerst-en of nieuwjaarsreizen van KRAS.NL vindt u niet alleen gezelligheid, u ziet bovendien uw vakantiebestemming in zijn meest sprookjesachtige verschijning! Sfeervolle verlichting en mooi opgetuigde kerstbomen. U boekt één van onze autoreizen naar een feestelijke bestemming al vanaf slechts 99. Vertrekdatum: woensdag 24 december met verblijf in het 4-sterren Ramada Treff Hürth, gelegen in Hürth, een voorstadje van Keulen, op 10 km van het centrum. inbegrepen feestelijke extra's zijn een dage lijks ontbijt- en feestelijk dinerbuffet en u kunt gebruik maken van de sauna en whirlpool. Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdatum: woensdag 31 december u verblijft in het comfortabele 4-sterren Mer- cure Hotel Hagen, gelegen aan de rand van het Sauerland. inclusief entreekaartjevoorhetnieuwjaarsgala in de feestzaal van de Stadthalle van Hagen met om 00.00 uur spetterend vuurwerk! Prijs is p.p. o.b.v. 2 personen. ""*?S - "3„af Overheden en bedrijven lijden aan een haast onstilbare honger naar informatie. Op steeds meer plaatsen liggen enorme hoeveelheden persoonlijke gegevens opgeslagen. Duizenden mensen hebben daar toegang toe en dat maakt het risico op het weglekken van informatie groot. door Jan Salden Ome Brocaar bracht afgelopen zomer voor een werkva kantie een bezoek aan Indonesië. Voorafgaand aan de reis vroeg hij via de website van de Indonesi sche ambassade een visum aan. Toen hij het daarvoor bestemde formulier had ingevuld, verving hij in het beeldscherm zijn eigen aanvraagnummer door een wille keurig ander. Prompt had hij de vi- sumaanvraag van iemand anders voor zijn neus. Niet veel later had de student toe gang tot de namen, adresgegevens en paspoortnummers van 25.000 andere Nederlanders.die sinds het begin van 2007 een visum hadden aangevraagd. „Ik schrok van wat ik tegenkwam", aldus Brocaar. „Ik kon precies zien wie wanneer op reis ging. Gouden informatie voor inbrekers." Brocaar meldde zijn be vindingen bij de ambassade en het College Bescherming Persoonsge gevens. Maar op zijn e-mails kreeg hij geen reactie. Pas nadat Brocaar naar de media stapte; werd het gat in de beveiliging in allerijl gedicht. Het voorval is slechts één voor beeld van hoe persoonlijke gege vens door onachtzaamheid op straat kunnen komen te liggen. Uit een overzicht van publiciste Karin Spaink blijkt het afgelopen jaar op zijn minst twaalf keer ver trouwelijke data onbedoeld te zijn geopenbaard. Van klantgegevens van banken tot adressen van De fensiepersoneel. En dat zijn alleen nog de incidenten die in de open baarheid komen. De kans is groot dat dit soort data- lekken in de toekomst vaker voor zal komen, voorspelt Bart Jacobs, hoogleraar computerbeveiliging van de Radboud Universiteit in Nijmegen. „Hoe meer informatie de overheid over ons verzamelt, des te groter het risico dat het een keer misgaat. En als het dan mis gaat, is de schade aanzienlijk." Jacobs verwijst naar het elektro nisch patiëntendossier (EPD), dat ROTTERDAM - Slachtoffers met brandwonden krijgen volgend jaar in Rotterdam bij wijze van proef vanaf het begin van hun behande ling een lotgenoot als buddy. Veel slachtoffers missen een dergelijke ervaringsdeskundige bij hun her stel, zo bleek uit een enquête. De proef wordt gehouden in het Brandwondencentrum Maasstad Ziekenhuis Rotterdam. ROTTERDAM - Een rode panda uit de Rotterdamse diergaarde Blij dorp heeft niet lang van de vrij heid kunnen genieten. Het dier ontsnapte donderdagmiddag of gis terochtend. Hij werd gisteren ge vonden in een parkeergarage. De panda is waarschijnlijk via een ho ge boom uit zijn verblijf ontko men. Het zijn kleine roofdieren die vogeltjes en bamboe eten. ALKMAAR - De 92 prostitutieramen op de Alkmaarse Achterdam die de gemeente wil sluiten, hoeven voorlopig niet dicht. Dat heeft de kortgedingrechter gisteren beslo ten. Volgens de rechter moet de ge meente eerst een besluit nemen over het bezwaar dat de eigenaar heeft: ingediend. Tot zes weken na dat besluit mogen de ramen in elk geval openblijven. AMSTERDAM - Met een sms'je een taxi bestellen. Sinds kort kan het in Amsterdam en binnenkort zijn ook andere grote steden aan de beurt. Het gaat om een initiatief van het bedrijf SMSjeTAXI, vertel de medeoprichter Otto Ruys giste ren. Mensen, die een taxi nodig hebben, hoeven alleen nog maar een sms'je met de plek waar ze op dat moment zijn naar een alge meen nummer te sturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6