boom krijgt eigen paspoort Overslag blijft tegen bollen N.V.VERMEULEN Slotconferentie mantelzorgers in Axelse Halle Jurry Terneuzen b.v. The Seatsniffers in Porgy Bess Bewoners voelen zich machteloos in strijd tegen bloembollenteelt. 'Wi Z PZC Zaterdag 8 november 2008 27 foto Peter Nicolai Anne-Marie de Kok beklopt de bomen met een houten hamer. ten de hoogte, bekijken de kroon, noteren dood hout en andere af wijkingen en voeren dat allemaal in op de computer." De bomen pal langs de wegen heb ben de hoogste prioriteit. Verto nen die afwijkingen, dan wordt er of ingegrepen of ze krijgen extra aandacht van de twee gecertificeer de boomveiligheidscontroleurs. Andere bomen, op een dijk of langs een watergang, waar ze niet echt kwaad kunnen, hebben een lagere prioriteit. Maar ze komen al lemaal aan de beurt. De twee zijn er trouwens aan gewend dat ze, als ze bomen inspecteren, worden aangesproken door voorbij fietsen de mensen. „De meeste reacties zijn positief Mensen, vooral toeristen, willen weten wat we doen en als we dat uitleggen, krijgen we alleen maar positieve reacties." En nee, ze praten niet met de bo men. En ze zijn ook niet op zoek naar kabouters. Hun werk is dood- serieus. door Raymond de Frel OVERSLAG - De bewoners van het grensdorp Overslag blijven zich met hand en tand verzetten tegen de teelt van bloembollen op land- bouwpercelen aan de rand van het dorp. Zij kaartten hun ongenoegens de ze week nog eens aan bij de ge meente Terneuzen. Die kan echter niets ondernemen, zolang de Alge mene Inspectie Dienst nog onder zoek verricht naar aanleiding van gezondheidsklachten van meerde re bewoners. Begin oktober wer den vijftien mensen een aantal honden en katten ziek. Planten err vissen in de tuinen van de bewo ners stierven. De bewoners ver moeden dat dit het gevolg is van het injecteren van de landbouw grond met een ontsmettingsmid del. Als dit in combinatie met bo- demvocht gebeurt, komen er scha delijke stoffen vrij. „De gezond heidsklachten zijn inmiddels afge nomen, we hebben ook geen nieu we overlast meer gehad. Maar dat neemt niet weg dat we blijven strij den tegen de teelt, ook al voelen we ons op dit moment machte loos. Het gaat ook om de gezond heid van onze kinderen", zegt be woonster Priscilla van der Meij. Het is nog onduidelijk wanneer het AID-onderzoek is afgerond. Algemene Bouwonderneming BÉÉML" ÉS traditionele woningbouw in alle stijlen verantwoord bouwen binnen uw budget wij garanderen een vaste prijs, korte bouwtijd vrijblijvend voorontwerp en prijsofferte bouwen met eigen vakmensen HOOGKAMERSTRAAT 353 - 9140 TEMSE Tel. 0032-3 771 49 37 - Fax 0032-3-711 00 49 www.nv-vermeulen.be info@nv-vermeulen.be "Vraag onze gratis brochure aan!" projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115) 69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl Q id AXEL - Ouderenorganisatie Aan Z houdt donderdag 13 november een slotconferentie en informatie markt over en voor mantelzorgers in cultureel centrum De Halle aan de Rooseveltlaan in Axel. Aan Z werkte anderhalf jaar aan verbetering van het werk van man telzorgers. De organisatie liet zich daarbij leiden door wensen, die mantelzorgers vorig jaar uitten. De resultaten worden tijdens de confe rentie gepresenteerd. Tegelijkertijd worden op een informatiemarkt Zeeuws-Vlaamse initiatieven voor mensen met dementie en hun mantelzorgers toegelicht. De markt begint om 13.30 uur, de conferentie een uur later. TERNEUZEN - De Belgische roots- band The Seatsniffers doet vrijdag 14 november Porgy Bess in Ter neuzen aan. De rootsrockers zijn allang geen onbekenden meer voor het Zeeuws-Vlaamse publiek. De band van zanger-gitarist Walter Broes speelt in Porgy 8c Bess haast een thuiswedstrijd. Broes, saxofonist Roel Jacobs, bassist Dirk de Hou wer en drummer Piet de Houwer brengen een energieke mix van rock-'n-roll, rockabilly en blues. De aanvang is om 21.30 uur, de en tree bedraagt 13 euro. KINDEROPVANG OP Dagopvang tot 4 jaar Buitenschool#» opvang 4 tot Ujaar Wsekendopvsng 0 tot 12 Jasr -686100 Axel Hulst Zuiddofpe Terneuzen Schoondljke Philippine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67