Verbod drank Iedere Zeeuws-Vlaamse op straat in heel Hulst Klachten over gladde brug in Oostburg Expositie tassen 14 Wildwest in Westdorpe Taxatie oude en zeldzame boeken in Sluis Maatregel om overlast bij hangplekken van jeugd te voorkomen. ri Parkeren Waterschap voert alle bomen in op de computer. Oppasouder vraagt gemeente Sluis actie te ondernemen. 26 1 Zaterdag 8 november 2008 PZC Z door Harold de Puysseleijr HULST - Het drinken van alcohol op straat is voortaan in de gehele gemeente Hulst verboden. Het col lege van burgemeester en wethou ders heeft tot die maatregel beslo ten 'ter voorkoming van hinderlijk drankgebruik'. Het verbod geldt voor het open baar gebied in de bebouwde kom van alle kernen in de gemeente. Het gaat niet alleen om een drank verbod. Ook het bezit van aange broken drankflessen en blikjes met alcoholhoudende drank is niet toegestaan. De regels zijn volgens de gemeen te van toepassing voor de openba re weg, openbare parkeerterrei nen, speelweiden, pleinen, plant soenen, wallen en alle andere voor het publiek toegankelijke terrei nen. Het verbod is niet van toepassing op terrassen die behoren bij een horecagelegenheid en plaatsen waarvoor een ontheffing op grond van artikel 35 van de Drank- en Horecawet is verleend. De gemeen- Sinds deze week is het overal in de gemeente Hulst in principe verboden alcohol op straat te nuttigen of in bezit te zijn van aangebroken drankflessen. OOSTBURG - In de vitripes van de bibliotheek in Oostburg is deze maand een aantal tassen van tex tiel te zien. Deze tassen zijn ge maakt door Ester de Kam uit Wa terlandkerkje. „Ik ben een van die zeldzame mensen die al jarenlang het grootste deel van haar kleding zelf maakt." Van de stof die ze overheeft, maakt ze onder meer tassen. AANNEMINGSBEDRIJF i irayiF» NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroa'l ©madon veka www.haers.net Tel. 0115-491282 te kan die ontheffing bijvoorbeeld geven voor een evenement dat plaatsvindt buiten een horeca-in- richting. Het verbod om op straat alcohol te nuttigen is niet helemaal nieuw in Hulst. Sinds 2004 deed de gemeen te dat al tijdens het jaarlijkse carna valsfeest, om een veilig verloop van het leutfeest te garanderen. Al leen tijdens de carnavalsoptochten in de diverse plaatsen en tijdens het 'leuren' op carnavalsmaandag gaf de burgemeester wel toestem ming om op straat een pint of wijntje te drinken. Het verbod is later ook toegepast voor de binnenstad in de periode buiten het carnavalsfeest om. Nu vallen daar dus ook de dorpen on der. Volgens burgemeester Jan-Frans Mulder is het drankgebruik bij een aantal jongerenontmoetingsplaat sen in de gemeente aanleiding voor de maatregel. „Er wordt al leen opgetreden in die gevallen waarin er overlast wordt veroor zaakt", licht Mulder toe. Wie bijvoorbeeld na een dag hard werken in de tuin op het trottoir geniet van een welverdiende pint, hoeft niet te vrezen voor een be keuring, verduidelijkt de burge meester. Het drankverbod is opgenomen in de Algemene Plaatselijke Verorde ning van de gemeente Hulst. Het besluit is deze week in werking ge treden. WESTDORPE - De politie heeft don derdagavond na een wildwesttafe reel in en om Westdorpe een 22-ja- rige Terneuzenaar aangehouden. Hij wilde op de Tractaatweg een controle ontwijken. De marechaussee en politie zetten de achtervolging in, waarbij op zes tig-wegen een snelheid van 150 ki lometer per uur werd bereikt. In Westdorpe moesten wandelaars opzij springen, omdat de Terneuze naar met 90 kilometer door het dorp raasde. In de Troelstralaan in Axel doofde hij zijn verlichting om zijn achtervolgers te mislei den. Dat mislukte. De man had geen rijbewijs. Dat was al ingeno men vanwege roekeloos rijgedrag. Op drukke dagen vechten accoun tants, verslaggevers en mensen die helemaal niets bij het kantoor in Terneuzen te zoeken hebben voor een parkeerplekje. Daarbij worden ze steeds brutaler. Dubbelparke- ren? Dat is allang een vanzelfspre kendheid. De werknemer uit Hulst wenst aan al dat gedoe geen deel te nemen. Hij verschuift het pro- Tip? redactie@pzc.nl bleem liever naar de buren. Hij parkeert daarom zijn blauwe boli de bij een advocatenkantoor. Plek zat, dus waarom zou je moeilijk doen? Daar is hij deze week van te ruggekomen. Een woedend naar buiten snellende advocate deed hem in rap tempo omkeren. „Want voor je het weet heb je een proces aan je broek!" door Wout Bareman TERNEUZEN - Ze slaat met een hou ten hamer op de stam. Een goed geluid, vindt Anne-Marie de Kok. Voor de zekerheid steekt ze nog even een prikstok in de voet van de boom aan de dijk bij het buurt schap De Griete. Ook in orde. De witte populieren (abelen) vlakbij het cafeetje zijn in prima staat. „Iedere boom heeft z'n eigen ge luid", vertelt ze. „Als overal waar je slaat hetzelfde geluid klinkt, is het goed. Hoor je veranderingen, dan is dat reden voor nader onder zoek." Die ene boom is goedge keurd en krijgt een positieve aante kening in z'n 'paspoort' op de com puter. Net als die bijna tienduizend ande re bomen, die Anne-Marie en haar collega Sven Sandifort van de afde ling Beheer en Onderhoud Water keringen van waterschap Zeeuws-Vlaanderen de afgelopen maanden in kaart brachten. Ze hebben er nog veertigduizend te gaan en denken medio 2011 de klus geklaard te hebben. Met één druk op de knop kunnen ze dan zien welke bomen langs dijken en watergangen van het waterschap te kampen hebben met zwamvor- ming, welke bomen torsiescheu- ren vertonen en welke kampen Collega Sven Sandifort noteert alle gegevens in de computer. foto Peter Nicolai Waterschap inventariseert bomen Het waterschap telt naar schatting 45.000 tot 50.000 bomen. Ze worden sinds juni voorzien van een eigen paspoort. Het is een intensieve klus, die pas in 2011 is afgerond. Andere waterschappen en andere instanties hebben belangstelling voor het speciaal voor het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen ontwikkelde com- putersysteem Tot nu toe hebben de twee gecertificeerde boomveiligheidscontroleurs van het schap tienduizend bomen in kaart gebracht. »- Momenteel wordt ook een andere inventarisatie voorbereid: planten en mogelijk ook dieren, die worden beschermd door de Flora- en Faunawet. door Frank van Cooten OOSTBURG - De gemeente Sluis geeft de afdeling gemeentewerken opdracht op korte termijn maatre gelen te nemen om mogelijke on gevallen op het bruggetje over de Tragel te voorkomen. Deze week kon ternauwernood worden vermeden dat een tweeja rige peuter in het water terecht kwam als gevolg van de spekglad de brug. Kinderen van de basis scholen De Berenburcht en Sint Bavo maken veelvuldig van het bruggetje gebruik op weg van huis naar school. Het bruggetje is ge maakt van geprofileerde planken die in natte periodes glad en glib berig zijn. Een oppasouder kon verhinderen dat de peuter onder het hekwerk door het water in gleed. Bij de gemeente Sluis zijn meerde re klachten binnengekomen. Frac tievoorzitter William Gijsel (Ge meentebelangen) heeft de kwestie aangekaart, waarna is besloten af doende maatregelen te nemen. Het bewuste bruggetje wordt schoongemaakt om glijpartijen te voorkomen. Tevens wordt onder zocht of het hekwerk aan de veilig heidseisen voldoet. met een vezelknik. Dood hout kan ook een probleem zijn dat vraagt om een snelle interventie van de beheerders of ingehuurde groenbe- drijven. Toen medio augustus bekend werd dat twee mensen van het wa terschap er bijna dagelijks op uit trekken om alle bomen in het be heersgebied van 73.000 hectare op de computer te voorzien van een eigen paspoort, leidde dat tot on verwacht felle reacties van buiten staanders. Of het weer een nieuwe vorm van werkverschaffing was en of ze in de toekomst misschien grassprietjes gingen tellen. Anne-Marie de Kok en Sven Sandi fort schrokken ervan. „Natuurlijk is het leuk om in de natuur te wer- We weten straks precies welke bomen torsiescheuren en vezelknik vertonen' ken en bomen te inventariseren", geeft Sven toe. „We hebben in het verleden niet voor niets voor deze richting - het groenbeheer - geko zen en er opleidingen en cursus sen voor gevolgd." Anne-Marie: „Maar mensen moe ten beseffen dat wij als water schap, net als andere instanties zo als de provincie, Rijkswaterstaat en de gemeenten, de wettelijke plicht hebben ons bomenbestand in kaart te brengen en bij te hou den. We moeten ervoor zorgen dat de bomen in ons beheersge bied in goede staat verkeren. En dat vereist een goede 'boekhou ding', waarmee we kunnen aanto nen dat we die zorgplicht serieus nemen. Dat kan bijvoorbeeld van belang zijn bij schadegevallen, ver oorzaakt door vallende takken en dergelijke." Tot voor kort werkte het water schap met digitale kaarten, waarop globaal werd aangeduid hoe het met het bomenbestand gesteld was. Maar dat voldeed niet; het was te oppervlakkig. Nu is, op voorspraak van Anne-Marie en Sven, een computersysteem uitge dacht dat werkelijk alle gegevens over iedere boom toont. „Ja, we bekijken iedere boom vol gens de VTA-methode, de visual tree assessment. We beoordelen de staat van* iedere boom met het oog en met hulpmiddelen zoals een hamer en dergelijke. We schat- SLUIS - Een taxateur en veilinghou der taxeert maandag van 13 tot 17 uur oude en zeldzame boeken, bij bels en handschriften in café 't Bel fort aan de Groote Markt in Sluis. De taxateur koopt af en toe bijzon dere boeken van bezoekers en maakt ook afspraken om partijen of hele bibliotheken te bekijken. De taxateur, Arie Molendijk uit Ouddorp, laat aan de hand van voorbeelden zien hoe antieke boe ken worden gerestaureerd. Men sen kunnen een afspraak maken om eigen boeken te laten restaure ren. Molendijk ontdekte bij presen taties in den lande al diverse mid deleeuwse boeken en handschrif ten, onder meer in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66