Zeeland 'Nee' tegen alternatief Perkpolder ZONDAG GEOPEND! De Warande kan weer alle kanten uit Brugman i I 25 ROC stelt tv's van ouderen in 31 ZEEUWS-VLAANDEREN 39 Indieners teleurgesteld over afwijzing door gemeente en provincie. trekking 10 november U heeft nog 2 dagen om een Staatslot te kopen! Axelse basisschool groeide laatste jaren uit oude gebouw. Therapeute De Koning geeft steun aan meisjes met loverboy-ervaring Tip? redtern@pzc.nl Leo Hannewijk neemt twee filmfestivals onder zijn hoede Zaterdag 8 november 2008 Staatsloterij door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst en de provincie vegen het alternatieve Plan Perkpolder van tafel. Het al ternatief is slechts beperkt bruik baar als aanvulling op het plan dat door de samenwerkende overhe den en projectontwikkelaars is ge maakt. Tot die conclusie komen de gemeente en de provincie na een razendsnelle analyse van het alter natief De overheden hebben het plan binnen een week op zijn "me rites beoordeeld. Het voornaamste verschil tussen beide plannen is, dat de golfbaan in het alternatief van twee studen ten van de Hogere Agrarische School in Den Bosch plaats maakt voor wandel-, fiets-, kano- en rui- terroutes. Verder maakt een mane ge met poloveld op het terrein van de leegstaande boerderij aan de Perkstraat er deel van uit. De gemeente en de provincie vin den deze kleinschaliger recreatieve functies 'geen volwaardig alterna tief voor de golfbaan. Die voorzie ning is volgens de makers van het originele plan 'vanwege het verbin dende karakter, de trekkersfunctie en de landschappelijke aantrekke lijkheid een hoofdonderdeel van de gebiedsontwikkeling'. De gemeente Hulst en de provin cie zien het alternatieve Plan Perkpolder alleen als mogelijke aanvulling op het plan dat er al ligt voor de Kop van Hontenisse. Die ontwikkeling bestaat verder uit de bouw van vijfhonderd wo ningen en een hotel. Ook de aan leg van een jachthaven voor vijf honderd plezierboten en nieuwe natuur zijn onderdelen van Plan Perkpolder. Gemeente en provin cie noemen het alternatief verder maar 'summier onderbouwd'. De ingebrachte recreatiemogelijkhe den kunnen wel uiterst waardevol zijn, maar dan alleen als aanvul ling op het project zoals de overhe den en de marktpartijen dat zelf voor ogen hebben. De tegenstanders van het huidige plan zijn erg teleurgesteld. „Het schijnt toch erg moeilijk te zijn om toe te geven dat je fout zit. lam mer", zegt Ingrid He'szler van Camping Perkpolder, die het alter natief ondersteunt. De protesterende bewoners hopen op veel steun voor hun visie tij dens de bijeenkomst die de dorps raad Kloosterzande- maandag houdt over Plan Perkpolder. Die bijeenkomst in hotel De Linde in Kloosterzande begint om 19.30 uur. van 11.00 tot 17.00 uur Hulst' I Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 Roosendaal Oostplein 13 - Woonboulevard Telefoon 0165-569852 -j SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS l Alles ka foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Leerlingen van het ROC Westerschelde helpen dins dag zo'n 150 ouderen in Terneu- zen en Hoek met het opnieuw in stellen van hun televisies. Energiebedrijf Delta wijzigt het ka belnet, waardoor alle televisies op nieuw moeten worden geprogram meerd. Voor ouderen wil dit nog wel eens lastig zijn, dus steekt een groep van tien tot vijftien leerlin gen van het ROC in de verzor gingscentra Bachten Dieke en Vremdieke een handje toe. www.brugman.nl door Peter Oggel AXEL - Weliswaar is een deel van het schoolplein opgeofferd, dat maakte de feeststemming bij de Axelse basisschool De Warande er gisteren niet minder om. Want met een nieuwe aanbouw en een verbouwing van de 'oude' school heeft De Warande fors aan binnen ruimte gewonnen. En dat was hard nodig ook, rekent directeur Piet Schutte voor: zijn school groei de in de laatste jaren van 150 naar 220 leerlingen. „Bovendien is er voor de kinderen nog steeds ge noeg speelruimte over, hoor." Voorzitter Han van Opdorp van Probaz (Protestantse basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen) knipte gis termiddag officieel het lintje door. 's Morgens al had de schooljeugd met tal van activiteiten een feestje gevierd. En in de avonduren kwa men buurtbewoners en ouders een kijkje nemen in de nieuwe school. In de nieuwe aanbouw is onder meer een multifunctionele ruimte en een keuken. De Buiten schoolse Opvang heeft er onder dak en op de eerste verdieping is een documentatiecentrum met computerruimte ingericht. Daar naast is er een groepslokaal. In de oude school is fors ver bouwd. Daar is onder meer ruim te gecreëerd voor remedial teaching, ofwel hulp aan leerlin gen met leerproblemen. Met een heggeschaar opent Han van Opdorp de verbouwde Axelse basisschool De Warande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65