blijft de vraag werken, maar nu even niet Atfihtt Rokers drinken vaker in 'stille cafés' Trap museum Leiden Alexander Pechtold stort in: zes gewonden mikt op tien zetels r roj iTC&f fau PZC Zaterdag 8 november 2008 Joran van der Sloot wandelt over de zondagsmarkt Chatuchak in Bangkok (Thailand) in maart van dit jaar. foto Marius Cirtiu/GPD Dat is ook de indruk van advocaat Bob Vink. De raadsman behartigt geregeld de belangen van Neder landse gedetineerden die in Zuid- oost-Azië vastzitten. „Volgens mij wordt er meer over gezegd dan aan gedaan." Corruptie speelt ver volging parten. „In Thailand speelt dat categorisch, vooral bij de poli tie. De ongeschreven regel luidt: als je de financiële middelen hebt een functionaris om te kopen, doe het dan zo snel mogelijk." Me dia-aandacht kan de zaak in een stroomversnelling brengen, denkt Vink. „Thai zijn gevoelig voor aan dacht. De kans dat hij snel het land wordt uitgeknikkerd als ze geen stevig bewijs hebben, acht ik vrij groot." Als Van der Sloot zich daadwerke lijk met vrouwenhandel zou wil len inlaten, heeft hij een ongebrui kelijke markt aangeboord. Op dit Onbestraft Nieuwe onthullingen van Peter R. de Vries over de activiteiten van Joran van der Sloot in Thailand. Het klinkt spectacu lair, maar Van der Sloots 'voor- bank-bekentenissen' over Nata- lee Holloway, door De Vries uit gezonden in februari, vormden voor justitie in elk geval geen aanleiding hem opnieuw te ar resteren. Jorans uitspraken waren daar volgens de Arubaanse rechter niet zwaarwegend genoeg voor. Het Openbaar Ministerie ging nog tegen deze beslissing in beroep, maar ook dit bleef zon der resultaat. Een bekentenis op tape is juri disch gezien niet meer dan 'een verhaal', meent strafrecht- geleerde Tak van de Radboud Universiteit Nijmegen. Elk fy siek bewijs ontbreekt. Naar aanleiding van de uitzen ding in februari werd wel op nieuw onderzoek gedaan naar de zaak rond de verdwenen Amerikaanse tiener Natalee Holloway. Het Openbaar Ministerie op Aruba besluit volgende maand of Joran van der Sloot alsnog wordt vervolgd in de zaak-Hol- loway. moment richt de seksindustrie zich vooral op Oost-Europa en Ni geria. De afgelopen jaren werd ge middeld één verdachte veroor deeld die vrouwen ronselde in Thailand. Wel zijn er signalen dat het misbruik van Thaise vrouwen weer toeneemt. Vorig jaar kreeg het Coördinatiecentrum Mensen handel negen meldingen binnen van slachtoffers, en de eerste helft van dit jaar zeven. DOESBURG - Naast de drankketen voor de jeugd is het ontstaan van 'stille cafés' een nieuwe bedreiging voor de reguliere horeca. Als direct gevolg van het rookverbod komen vaste cafégangers met een groepje bij elkaar thuis of op een vaste lo catie bijeen. Het zijn vooral buurt- kroegjes die hierdoor worden ge troffen, weet Ineke Hammer van Koninklijke Horeca Nederland. LEIDEN - Zes ouderen zijn gisteren gewond geraakt toen een trap in het Japanmuseum in Leiden in stortte. Een constructiefout is mo gelijk de oorzaak, justitie doet on derzoek. De bezoekers van het Sie- boldhuis liepen been- en enkel breuken op. De zwevende trap brak toen de bevestiging aan de bo venkant het begaf. De trap is an derhalf jaar geleden aangebracht. DEN HAAG - D66-leider Alexander Pechtold wil bij de volgende Twee de Kamerverkiezingen tien zetels halen. Vandaag houdt D66 haar na jaarscongres in Zwolle. De fractie bezet nu drie van de 150 zetels in de Tweede Kamer. Een verdrievou diging van dat aantal is volgens Pechtold 'een mooi streefcijfer'. Maurice de Hond voorspelt in zijn peiling vijftien zetels voor D66. opvallend. Tot nog géén twee maanden geleden moésten Neder landers juist uit hun luie stoel ko men. Alleen met meer, langer en harder werken zou dit land zijn concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland kunnen behou den. Economen hebben dit overi gens nooit wetenschappelijk kun nen aantonen en steggelen over het nut van langer en harder wer ken. Desalniettemin zijn de erva ringen met arbeidstijdverkorting (atv) niet onverdeeld positief Begin jaren tachtig stonden hon derdduizenden werklozen aan de zijlijn toe te kijken hoe steeds meer werknemers hun baan verlo ren. Om de massawerkloosheid te lijf te gaan, werd de arbeidstijdver korting ingevoerd, in ruil voor loonmatiging. Werklozen zouden dan de vrije uren van de werken den kunnen opvullen. Al snel zwol de kritiek op arbeids duurverkorting aan. De maatregel heeft niet geleid tot een lagere werkloosheid. Daartegenover staat dat zonder arbeidstijdverkorting de werkloosheid onherroepelijk hoger zou zijn uitgevallen. Daar naast daalde de productiviteit har der dan het aantal gewerkte uren, een ultieme doodsteek voor de eco nomie in tijden van recessie. On danks de negatieve ervaringen is de atv toch weer van stal gehaald. Dat dit medicijn nu wel kan hel pen, heeft te maken met het soort recessie waarmee het land te kam pen heeft. In tegenstelling tot de structurele werkloosheid van be gin jaren tachtig, krijgt Nederland nu te maken met een conjuncture le werkloosheid die volgend jaar naar verwachting oploopt tot 4,5 procent. Van massawerkloosheid is dus geen sprake. Er wordt alleen even minder geproduceerd, omdat consumenten afwachtend zijn met aankopen. reizen van 2009 voor de prijzen van 2008 Kom in kerstsfeer en ga mee met één van onze kerstreizen. Heerlijk genieten van een goed hotel in een sfeervolle omgeving Uiteraard heeft u de gelegenheid de gezellige kerstmarkten te bezoeken. Zo worden de kerstdagen echt onvergetelijk! 5-daagse reis München 5 daagse reis Wenen 6-daagse réis Lechtal/Tiro! i2-daagse reis SteigeTwald 9 en r6 december 9 en 16 december 22 december 22 decembeT 279. 319, 439. 949, Volledig reisprogramma op www.petikaanreizen.nl/keTstTeizenl Zjf 9 dagen Praag en Omgeving v.a. 479,- Vertrek: 25 apr - 9 en 23 mei - 6 en 13 juni -11 en 25 juli - 8 en 22 aug - 5 en 19 sep - 3 en 17 okt Hoogtepunten: Karlovy Vary, Praag, Staré Mesto, Tynkerk, Karelsbrug, Praagse Burcht, Sint-Vituskathedraal, Couden Straatje, Cesky Raj, Moldau, Mariënbad en Rudesheim 9 dagen Opatija - Ittrië v.a. 499>- Vertrek: 25 apr - 9 en 23 mei - 6 en 13 juni -11 en 25 juli - 8 en 22 aug - 5 en 19 sep - 3 en 17 okt Hoogtepunten: Opatija, Moscenicka, Lovran, Porec, Rovinj, Plitvice NP, Krk, Koslun, Punat en Postojna grotten 9 dagen Nootwegen v.a. 729,- Vertrek:ii,i8 en 25 juni -16,23 en 30 juli - 6 en 13 aug Hoogtepunten: Cöteborg, Fagemes, Borgund, Hardangervidda, Vpringfossen, Flambanen, Naerpyfjord, Sognefjord, Vassfaret en Oslo 12 dagen Discover Ireland v.a. 1.039,- Vertrek: 25 mei - 8 juni - 6 en 20 juli - 3 en 17 aug Hoogtepunten: Brecon Beacons NP, Jameson Heritage Centre, Blarney Castle, Beara, Garnish Island, Ring of Kerry, Moll's Gap, Killamey, Bunratty Folk Park, Cliffs ofMoher, Burren, Wicklow Mountains, Glendalough en Dublin 12 dagen Woord Spanje Portugal v.a. 739,- Vertrek: 22 apr - 6 en 20 mei - 3 en 10 juni - 8 en 22 juli - 5 en 19 aug - 2,16 en 30 sep -14 okt Hoogtepunten: Bordeaux, Burgos, Salamanca, Fatima, Lissabon, Porto, Santiago de Compostela, Cabo de Finisterre, Luarca, Grotten van Altamira en Dordogne 12 dagen Polen v.a. 799,- Vertrek: 20 mei - 3 en 10 juni - 8 en 22 juli - 5 en 19 aug - 2 sep Hoogtepunten: Wroclaw, Katowice, Krakau, Wieliczka-zoutmijn, Nowy Sacz, Lublin, Warschau, Marienburg, Gdansk, Poznan en Bad Salzuflen 12 dagen Zwitserland v.a. 799,- VertTek: 20 mei - 3 en 10 juni - 8 en 22 juli - 5 en 19 aug - 2 sep Hoogtepunten: Zwarte Woud, Lötschental, Grimselpass, Rhönegletsjer, Val d'Hérens, Piramides van Euseigne, Zermatt, Matterhom, Gomergrat, Lago Maggiore, Montreux en Leukerbad 19 dagen Noorwegen, Zweden, Finland v.a.€ 1.789,- Vertrek: 8,15,22 en 29 juni - 6,13 en 20 juli Hoogtepunten: Oslo, Lillehammer, Dovrefjell NP, Mo i Rana, Poolcirkel, Lofoten, Malselva, Noordkaap, Porsangerfjord, Santa Claus Village, Rendierenfarm, Oulu, Helsinki, Stockholm, Vattemmeer Meer informatie, onxe brochure of een reis boeken? www.neemdebus.nl of bel 0168-329633. Pelikaan Reizen, Haveneind 2, Zevenbergen. Ook vooral uw groepsreizen op maat! Alle reizen zijn inclusief: Vervoer per comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen in 3- of 4-sterren hotels (halfpension), over tochten, uitgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden) en exclusief reserveringskosten en eventuele andere toeslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5