Zeeland Fietstunneltje passé 'Het komt ineens heel dichtbij' M Wu i&r,; 'J&1 bin n9n uit oiien in' V ilia aleke, is wonen aamde (Koese Vei Groen licht voor vogels op rotondes Toezegging provincie over tunnel is niet op papier terug te vinden. Kapelse leerlingen bezoeken locaties uit boek over WOU. Zaterdag 15 29 november a.s. van 10.00 -12.00 uur STEENDIJK MAKELAAR TAXATEUR OG Als het gaat om exclusief onroerend goed! www.steendijk.nl www.goesemeer.nl Jamsessie en concert in Twee keer bluesrock in dorpshuis Kruiningen 't Kerkje van Ellesdiek Vandaag bij Palladio genieten van een persoonlijk verlichtingsplan door Nyche buitenverlichtingadviseurs! www.binnenuit.mt Druma-concours in Heinkenszand Jarige zanggroep geeft jubileumconcert OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl B PZC Zaterdag 8 november 2008 29 door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - De bouw van een fietstunneltje onder de te verdub belen Sloeweg bij 's-Heerenhoek is een gepasseerd station. Voorstan ders beriepen zich geregeld op een toezegging daarover van de provin cie, maar op papier is daarvan hele maal niks terug te vinden. Volgens oud-gedeputeerde Jaap Hennekeij (WD, verkeer) is daar ook nooit sprake van geweest. Hennekeij herinnert zich nog de besprekingen die in 2002-2003 zijn gevoerd over de Sloeweg. „We heb ben toen aangegeven dat die wens zou worden meegenomen in de milieustudie naar de te verdubbe len Sloeweg. Een toezegging is niet gedaan." Voorzitter Rinus van 't Westeinde van landbouworganisatie ZLTO, af deling Borsele, bevestigt de lezing van Hennekeij. Ook de Bevelandse afdeling van de Fietsersbond is de Onder de te verbreden Sloeweg komt tussen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp geen (extra) fietstun neltje. De provincie heeft dat ook nooit toegezegd. door Koen van Bommel AMSTERDAM - Kinderen van de ba sisscholen Wemeldinge, De Mool- hoek, 't Honk, De Linge en De Hoeksteen in de gemeente Kapelle maakten gisteren een bijzonder uitstapje. Ze gingen met een bus op excursie naar Amsterdam. In het kader van het project Waarge- beurd, over het kinderboek Het Verlaten Hotel van schrijfster Mir jam Elias, bezochten de kinderen één de locaties uit het boek over de Tweede Wereldoorlog. Het boek is gebaseerd op de oor logservaringen van de echtgenoot van Elias. Hoofdpersoon Ronny zit nog op "de basisschool als er op een dag ineens een muur in de school staat. Alle joodse kinderen zitten aan de achterkant en mogen niet meer bij de niet-joodse kinde ren. Gisteren bezochten de Bevelandse schoolkinderen de plek waar vroe ger het hotel van Ronny's ouders stond en waar hij de oorlog door bracht. Ook bezochten ze de school met de muur. Niet dat die er nu nog staat: zodra alle joodse kinderen afgevoerd waren, was de muur niet meer nodig. De dag begon in een buurtcen trum in de Spaarndammerbuurt. Daar kregen de kinderen een Ma rokkaanse lunch en werd er een verhaal verteld over een vliegtuig dat werd neergehaald in de oorlog. Daarna werd de groep in tweeën gesplitst. De ene helft keek eerst naar een documentaire over het boek, de andere helft maakte een wandeling door de buurt. Daarna wisselden de groepen om. De kinderen waren zichtbaar opge laten en enthousiast. Een tikkeltje druk ook. Maar zodra schrijfster Mirjam Elias begon met vertellen, was het muisstil. „Het is een zwaar onderwerp. Ik heb ook expres de ergste dingen uit het boek gelaten. Daarnet ston den we bij een plek waar mensen werden geëxecuteerd. Dat staat wél in het boek, maar we zijn er rnsmmméS^ Schrijfster Mirjam Elias aan het woord bij de voormalige basisschool van Ronny, de hoofdpersoon uit haar boek. foto Koen van Bommel v PP - i-i 3- tot 5-kamerappartementen woonoppervlakten variërend van 125 m2 tot 260 m2 aangename buitenruimte(n) luxe keuken voorzien van diverse apparatuur hoogwaardig sanitair eigen parkeerplaats(en) veiligheid conform politiekeurmerk verkoopprijzen vanaf 422.000,- v.o.n. Nabij de historische binnenstad van Goes, worden 10 luxe appartementen ontwikkeld U bent van harte welkom bij onze verkooppresentatie: Locatie: Het Nieuwbouwhuis. Wijngaardstraat 51 te Goes Kijk voor meer informatie op www.villavalcke.nl of bet Het Nieuwbouwhuis tel. 0113 - 271977 .moed langzamerhand in de schoe nen gezakt. Zij wil - bij wijze van laatste poging - nog eens nagaan of de omrijtijden voor fietsers niet te lang worden en daarmee de pro vincie om de oren slaan. Volgens de provincie blijft de nieuwe situa tie aanvaardbaar. Het Borsels college van B en W be treurt het dat er geen (extra) fiets tunneltje komt, maar laat in ant woord op schriftelijke vragen van de PvdA in Borsele weten geen ij zer met handen te kunnen breken. De provincie wil niet over de brug komen. Bij 's-Heerenhoek komt wel eèn nieuwe oversteek voor fiet sers én auto's. A STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d 4462 CC Goes Tel. 0113-219445/06-53863250 NVM niet te dichtbij gekomen", zegt Elias. Gelukkig is de dag zo inge deeld dat het niet al te zwaar werd voor de kinderen: de excursie ein digde met een bezoekje aan een speeltuin. „Vroeger mochten hier geen joodse kinderen komen", ver telde Elias aan de kinderen, „maar nu gelukkig wel." De li-jarige Manon Kok: „Ik vond het een hele leuke en leerzame dag. Ik heb het boek nog niet hele maal uit, maar de meeste plekken die we hebben bezocht, ken ik al wel. Maar als je er over leest, is het moeilijk voor te stellen dat het alle maal echt is gebeurd. Nu komt het ineens heel dichtbij." KRUININGEN - In het dorpshuis van Kruiningen aan de Berghoekstraat in Kruiningen wordt vandaag om 15.00 uur een jamsessie gehouden. Versterkers, drumstel en piano zijn aanwezig, gitaren en drums- tokken moeten zelf worden meege bracht. Ook zangers en zangeres sen zijn welkom. Om 20.30 uur is er een mini-con cert met covers van Ilse deLange, gezongen door Deborah Leendert- se. De entree voor zowel de sessie als het optreden is gratis. ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk is het morgenmiddag bluesrock wat de klok slaat. Twee bands, The Juke Joints en The Willies treden name lijk op. „De oudere Zeeuwen die graag naar 't Kerkje komen, maken zulke bands zelden live mee", al dus Engel Reinhoudt van de werk groep cultuur die de activiteiten or ganiseert. Wel gaat de geluidsknop een 'paar streepjes' naar beneden. De middag begint om 14.30 uur, de entree bedraagt acht euro inclu sief koffie of thee. HEINKENSZAND - De Zeeuwse afde ling van de Koninklijke Nederland se Federatie van Muziekverenigin gen (KNFM) houdt vandaag weer het jaarlijkse Druma-concours in De Stenge in Heinkenszand. Vanaf 10.00 uur 's ochtends betreden elf marjoretteteams uit heel het land de vloer. De middag is ingeruimd voor de muziekgezelschappen. Tus sen 13.00 en 15.00 uur nemen acht verenigingen deel aan het concer terende deel. Dertien verenigingen komen na 15.00 uur op de vloer om te marcheren. SINT PHILIPS LAND - Groen licht voor vogels. Dat klinkt raar, maar is het niet. Op twee nieuwe roton des bij Sint Philipsland komt groe ne verlichting. Die moet voorko men dat vogels in het nabijgelegen natuurgebied Rammegors van slag raken. Een primeur voor Zeeland, zegt Marko Verkaart van de provin cie. Van normaal licht raken vogels gedesoriënteerd. Het speciale licht, ontwikkeld door Philips en de Ne- derlanse Aardolie Maatschappij, komt op de nieuwe rotondes bij Sint Philipsland die over veertien dagen klaar zijn. Wanneer de lam pen aangebracht worden, is nog niet duidelijk. Maar dat ze er ko men, is zeker. tholen - Zanggroep 'd Accord uit Tholen bestaat tien jaar. Dat wordt vanavond gevierd met een concert in gemeenschapscentrum Meul- vliet in Tholen-stad. Speciaal voor deze gelegenheid zullen ook de jongens en meisjes van het kinder koor van de Ichtuskerk hun zang kunsten vertonen. De toegang is gratis. Zanggroep 'd Accord is voortgekomen uit het christelijk jongerenwerk in Tholen. Tijdens kampen werd altijd heel veel ge zongen en dat leidde tot de oprich ting van een zanggroep. wlnntur* In wotfttbtmlddellng I Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. gratis voor verhuurderi ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118 - 611412 E. middelburg@rotsvast nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57