Harder Vervolging van Joran 'Van der Sloot zit in vrouwenhandel' National. Freek de Jonge Car Rental Peter de Vries volgde verdachte in zaak Holloway in Thailand. GTST-acteur Wik Jongsma overleden Arbeidstijdverkorting keert na kwart eeuw onverwacht terug. 4 Zaterdag 8 november 2008 PZC Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com AMSTERDAM - Cabaretier Freek de Jonge krijgt de VSCD Oeuvreprijs, de prijs voor een prominente po diumkunstenaar. Dat meldde het Bureau Promotie Podiumkunsten. DEN HAAG - Joran van der Sloot handelt vanuit de Thaise hoofd stad Bangkok in vrouwen. Dat zegt misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die morgen in zijn televi sieprogramma aandacht besteedt aan nieuwe ontwikkelingen rond om Van der Sloot. Tijdens een wekenlange verborgen- cameraoperatie in Thailand kwam aan het licht dat Van der Sloot, die nog steeds verdachte is in de zaak van de verdwijning van de Ameri kaanse Natalee Holloway op Aru ba, voor ïo.ooo euro per meisje Thaise seksslavinnen wil leveren aan de Nederlandse prostitutie- markt. „Hij kon ons vijf meisjes leveren", zegt De Vries. „Wij laten zien dat hij stelselmatig en op verschillen de tijdstippen bezig is met voorbe reidingen voor zijn handel. Om meisjes te lokken, heeft hij zelfs het modellenbureau DenD Produc tions opgericht." Van der Sloot dacht te onderhan delen met een Nederlandse onder nemer in de seksindustrie, maar in werkelijkheid sprak hij met een in filtrant. Joran vertelde dat hij weke lijks meisjes kan leveren, compleet met paspoorten en visa. Het is vol gens De Vries niet zo ver gekomen dat er daadwerkelijk Thaise vrou wen op het vliegtuig naar Neder land zijn gezet. Ook heeft hij geen valse paspoorten gezien. Van der Sloots advocaat Bert de Rooij was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. De advocaten willen eerst de uitzending van zon dag zien. Ook het OM wil niet vooraf ingaan op de inhoud van het tv-programma. De ouders van Van der Sloot onthouden zich van commentaar. De op de Antillen gevestigde offi cier van justitie Hans Mos laat we ten dat het onderzoek naar Van der Sloots betrokkenheid bij de verdwijning van Holloway nog al tijd loopt. Journalist Renée Gielen stelt in een tv-programma dat van daag wordt uitgezonden op Tele Aruba dat de moeder van Natalee een verdachte rol heeft gespeeld bij de verdwijning van haar doch ter. Mos ziet hierin geen aanlei ding het onderzoek een nieuwe richting te geven. AALSMEER - Acteur Wik Jongsma (65), vooral bekend om zijn rol als meneer Harmsen in de RTL-soap Goede Tijden, Slechte Tijden (GTST), is gisteren overleden aan de gevolgen van een ernstige ziek te. Govert Harmsen was een van de oudgedienden van de soap. Zijn eerste GTST-scène nam hij be gin 1991 op. Hij bleef de rol, met tussenpozen, spelen tot 2006. door Gert van Harskamp DEN HAAG - De roep om arbeids tijdverkorting is na een kwart eeuw onverwacht teruggekeerd. We moeten met z'n allen korter werken om werkloosheid tegen te gaan. En dit keer niet als hobby van de vakbonden, maar ook werk gevers en kabinet zien er heil in. Dat arbeidstijdverkorting nu als re medie tegen de oplopende werk loosheid wordt gepresenteerd, is "HET voUitNPE LIEDJE I* ZELF geschreven! SCRRV Joran van der Sloot lijkt zich in Thailand bekwaamd te hebben in de handel in prostituees. Weer ligt hij onder vuur door Peter R. de Vries. Of er genoeg stof is voor vervolging, moet nog maar blijken. door Sandra Donker Mooiere wijven... als ze 500, 300 dollar krijgen, zitten ze op hun knieën. Dat beloof ik. Dat weet ik." Als een koopman die zijn handels waar aanprijst, spreekt Joran van der Sloot ovgr Thaise vrouwen die hij zou kunnen leveren voor de Nederlandse seksindustrie. Het fragment komt uit de vooraan- De Vries helpt de hype Hoe speel je je programma in de kijker? Journalist Peter R. de Vries weet het wel. Hij beloof de afgelopen week in tv-aan- kondigingen onthullingen over Joran van der Sloot. Gisteren ruimde De Telegraaf alvast zijn voorpagina er voor in, na inza ge in het ruwe materiaal. Begin dit jaar wist De Vries de Nederlandse en buitenlandse media al perfect te bespelen met zijn door verborgen came ra's opgenomen bekentenis van Joran van der Sloot in de zaak van het Amerikaanse meis je Natalee Holloway. Uiteinde lijk keken er zeven miljoen mensen naar het programma. kondiging van een programma van Peter R. de Vries, waarin de jongste handel en wandel van de verdachte van de moord op Nata lee Holloway centraal staat. Voor een verborgen camera pocht Van der Sloot tegenover een under covermedewerker in een handom draai paspoorten en visa te kun nen regelen. Tienduizend euro per stuk wil hij voor de prostituees - hebben. De beelden beloven een spectacu laire uitzending, maar wat kan jus titie daarmee? Zijn de heimelijk opgenomen uitspraken voldoende reden een strafrechtelijk onder zoek in te stellen tegen Van der Sloot wegens mensenhandel? De ervaring leert dat dit over het algemeen een gecompliceerde zaak is. De belastende verklarin gen die hij eerder voor een verbor gen camera van De Vries aflegde over zijn betrokkenheid bij de moord op Holloway, hebben nog niet tot vervolging geleid. Ook deze kwestie lijkt weinig kans van slagen te hebben. Het Open baar Ministerie zal de uitzending morgen eerst eens uitvoerig bekij ken, zegt Wim de Bruin van het Landelijk Parket. „Daar waar de Nederlandse overheid bevoegd is, zal zij optreden." Wie in dit geval het voortouw zou moeten nemen, de Thaise of Ne derlandse aanklager, kan hij nog niet zeggen. Maar, tekent hij alvast aan, alleen roepen dat je van plan bent vrouwen te verkopen, is in Nederland onvoldoende reden een onderzoek in te stellen. „Bij moordzaken, terrorisme of banko vervallen zijn voorbereidingshan delingen en plannen al strafbaar. Bij mensenhandel moet er een strafbaar feit zijn gepleegd." Over het algemeen beginnen deze onderzoeken naar mensensmok kel met de valse paspoorten of vi sa, zegt De Bruin. Zo ver was Van der Sloot nog niet gevorderd, heeft De Vries laten weten. De Thaise autoriteiten dragen graag de bood schap uit dat ze gebrand zijn op de bestrijding van vrouwenhandel, sekstoerisme en kinderporno. In dat land zou Van der Sloot volgens strafrechtdeskundige Peter Tak van de Radboud Universiteit in Nijmegen wel aangepakt kunnen worden voor het voorbereiden van vrouwenhandel. Maar het is zeer de vraag of dat een hoge prio riteit heeft voor de Thaise justitie. "V 2. Wat is de geboorte datum van Koningin Beatrix? A. 31-01-1938 B. 30-04-1937 C. 01-05-1936 Speel de Royalty Quiz en test jouw kennis en maak kans op de iPod Nano-chromatic! 1. Hoe heet het tweede kind van Willem-Alexander en Maxima? A: Catharina-Amalia B. Alexia C. Ariane 3.Welk land heeft een koning? A. Nederland B. Thailand C. Verenigd Koninkrijk K"A ft 4. Harald V betrad de troon van dit Scandinavische land dat bekent staat om zijn fjorden in 1991 A: Switzerland B. Finland C. Noorwegen 5. Wat is de achternaam van Prins Reinier III van Monaco! A: Grimaldo B. Monte Carlo C. Garibaldi Sms SHOW en jouw antwoordenreeks naar 4345 en ontvang jouw score, maak kans op de iPod Nano-chromatic! BV: SHOW ABCAB naar 4345 i kosten voor het gebruik van deze dienst zijn €1,50 per ontvangen f bericht de standaard kosten voor het versturen van een SMS. Max 3 berichten. Antwoorden insturen kan tot woensdag 14-11-2008 12:00. Maximaal 1 deelname per persoon. Ben je jonger dan 16? Vraag toestemming aan je ouders. Deelnemers voorwaarden: testyourself.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4