Guillaume Elmont heeft Desillusie voor Van Deutekom, De Vries lacht Hypothee berekenen, BenZeker vergelijken of afsluiten? Weer knieproblemen voor Van Nistelrooij Operatie dreigt voor hordenloper Liu Xiang Eindzege Van Gelder, Van Assche zevende Ook Serena Williams meldt zich ziek in Doha NAC wint opnieuw dankzij goals Amoah Force India verbreekt contract met Ferrari Clinic in Middelburg neemt twijfels over deelname aan NK weg. Nederlands kampioene in Berlijn niet verder dan negentiende plek. 42 Zaterdag 8 november 2008 PZC MADRID - Ruud van Nistelrooij maakt geen deel uit van de selectie van Real Madrid voor de wedstrijd van dit weekeinde tegen Malaga. De Nederlandse spits heeft op nieuw last van de knie. „Hij is voorlopig niet beschikbaar", zei coach Bernd Schuster. Van Nistel rooij ontbrak door de blessure dit seizoen al vaker. De club vreest dat het nog wel enige tijd kan duren voor hij volledig is hersteld. PEKING - Amerikaanse artsen heb ben de Chinese hordenloper Liu Xiang het advies gegeven zich te la ten opereren. De olympisch kam- pioea van 2004 raakte dit jaar zwaar geblesseerd aan een voet, maar probeerde tijdens de Olympi sche Spelen toch mee te doen. Liu strompelde in de eerste ronde van de 110 meter nog voor de start de baan af Hij liet zich afgelopen week zowel in Houston als in Charlotte onderzoeken. OSTRAVA - Yuri van Gelder heeft bij wereldbekerwedstrijden in Ostrava goud gewonnen op het on derdeel ringen. De Waalwijker kwam tot een score van 16,575 en bleef daarmee de Oekraïner Oleks- andr Vorobjev (16,300) voor. Anthony van Assche uit Sas van Gent eindigde als zevende met 'een score van 14,450. Jeffrey Wam mes sloot de finale op vloer af als vijfde met een score van 14,500. Hij komt vandaag nog uit in de fi nales op sprong en rek. DOHA - De Amerikaanse tennisster Serena Williams heeft zich giste ren afgemeld voor haar partij te gen Elena Dementjeva in het WTA-kampioenschap in Doha. Haar Russische opponente stroom de daardoor zonder te spelen door naar de halve finales. Williams trok zich terug vanwege maagpro blemen. Ana Ivanovic was eerder al afgehaakt. De Servische had last van een virusinfectie. DOETINCHEM - NAC Breda is dank zij een 2-0-zege bij De Graafschap weer alleen koploper in de eredivi sie. Matthew Amoah maakte in de slotfase beide treffers. De Ghanese spits bracht zijn seizoenstotaal daarmee op elf goals. Door de winst is NAC, dat voor de achtste keer op rij ongeslagen bleef in een uitwedstrijd, in ieder geval tot morgen lijstaanvoerder, aange zien medekoplopers Ajax en AZ pas dan in actie komen. LONDEN - Force India heeft het con tract met motorleverancier Ferrari voortijdig opgezegd. Naar verwach ting stapt de formule t-renstal van miljardair Vijay Mallya over op mo toren van Mercedes. De in 2007 af gesloten overeenkomst met Ferrari was een erfenis van Spyker, dat vo rig jaar werd opgekocht door Mal lya. Het contract liep eigenlijk nog een seizoen door. Mallya kondigde gisteren ook wisselingen in het ma nagement aan. Hij wordt in het nieuwe seizoen zelf de teambaas. door Arnold Aarts HAARLEM - Als een van de weinige olympische judoka's doet Guillau me Elmont vandaag mee aan de Nederlandse kampioenschappen in Rotterdam. Zijn twijfel over deelname werd onlangs weggeno men tijdens een clinic voor kinde ren in Middelburg. Die hadden kaartjes gekocht voor de titelstrijd in de Maasstad en zouden het heel vervelend vinden als de wereld kampioen van 2005 ontbreekt. En dus hijst Guillaume Elmont (27) zich vandaag in het judopak om zijn achtste achtereenvolgende nationale titel binnen te halen. Het is zijn eerste optreden sinds de Olympische Spelen, die voor de Haarlemmer desastreus verliepen. Door zijn opzienbarende presta ties de afgelopen drie jaar was de Kenamju-judoka favoriet voor het goud in de gewichtsklasse tot 81 ki lo. Maar Elmont miste de grote vorm en moest genoegen nemen met een vijfde plaats. Na de verlo ren halve finale tegen de Koreaan Jaebum Kim deed de landmachtka pitein weinig moeite het brons te veroveren. „Goud was mijn droom. Toen die uiteenspatte in de halve finale inte resseerde de derde plek me niet meer. Het was goud of niks. Maar ten Arens en Cor van der Geest hebben geprobeerd me nog te mo tiveren voor het brons, maar dat had geen zin. Ze weten hoe ik ben." Het missen van het goud deed 'heel veel pijn'. Veel meer dan vier jaar geleden in Athene toen Elmont zijn olympische de buut maakte. „Destijds was ik een jong broekie dat optimistisch naar de Spelen ging. Uiteindelijk miste ik daar simpelweg het niveau, maar dat was nu anders." Ondanks de grote teleurstelling kon Elmont in Peking genieten van andere sporters. Hij zag het Ar gentijns yoetbalelftal schitteren, fleurde op van Nederlandse succes sen en juichte hard mee toen de waterpolovrouwen de finale won nen. „Dat heeft me goed gedaan. Zeker omdat je aan alle kanten goed wordt opgevangen door je teamgenoten." Woede bleef weg bij Elmont. „Ik zie anderen na een 'Na de eerste partij was ik helemaal kapot. Het lukte me niet zelf aan te vallen' teleurstelling smijten met dingen of schreeuwen, maar dat heeft geen zin. Ik ben vooral heel erg gaan nadenken. Ik heb heel goed gekeken waar het mis ging." De zelfanalyse van Elmont leverde een helder antwoord op. Het was niet fout gegaan op de Spelen, maar in de maanden ervoor. Te veel kwetsuren volgden elkaar in korte tijd op, waardoor de vrees voor nieuwe blessures overheerste. Elmont wilde uiteindelijk 'zo heel mogelijk' op de olympische tatami verschijnen. „Daardoor koos ik ervoor niet zo diep te trainen als ik anders doe. En dat merkte ik in Peking. Na de eerste partij was ik helemaal ka pot. Het lukte me niet zelf aan te vallen. En omdat ik lastig ben te gooien, duurden de partijen ook Guillaume Elmont: „Ik ben vooral heel lang." Elmont bestrijdt dat de mentale druk die de favorietenrol met zich meebrengt invloed had. „Die druk kan ik aan. Dat komt JL J BenZeker,nï vergelijkt en helpt u op weg! Wereldbeker Sven Kramer bevestigde in Berlijn zijn hegemonie op de vijf kilometer. De 22-jarige Fries won in een tijd van 6.15,74 en was daarmee ruim sneller dan de Noor Havard Bokko: 6.20,03. Het brons ging naar TVM-schaatser Carl Ver- heijen: 6.20,87. Op de 500 meter gingen vier mannen na elkaar onderuit, on der wie Simon Kuipers. Opval lend: hun tegenstanders reden de toptijden van de dag. De Ja panner Nagashima won in 34,92 seconden, de Fin Koske- la werd tweede in 34,99. Bij de vrouwen werd Jenny Wolf op de 500 meter uitge roepen tot winnares. De thuis- rijdster en wereldrecordhoud ster klokte exact dezelfde tijd als de Chinese Beixing Wang: 37,75, een baanrecord. Maar Wolf bleek een paar duizend sten sneller. door Maarten van Helvoirt BERLIJN - „Als je het ijs niet goed raakt, kun je zomaar secondes lang zamer zijn", zei Paulien van Deute kom vorige week bij het voor haar zo succesvol verlopen NK. Het sloeg op haar nog immer kwakke lende ploeggenote Ireen Wüst. Gisteravond bij de opening van het wereldbekerseizoen in Berlijn (waar ze negen maanden geleden wereldkampioen allround werd) was de vrouw die klaar leek om de wereldtop een poepie te laten rui ken, zelf de patiënt. Ze hield op de 1500 meter alleen een contingent Chinese krabbers en een inferieu re Japanse achter zich. De Nederlands kampioene 1500 meter werd negentiende, Wüst achtste, ook nog altijd 2,5 seconde achter winnares Kristana Groves. Van Deutekom verloor ruim vier seconden op de Canadese. „Dit was een dramarace. Ik wil 'm heel snel vergeten." Ze leek Wüst wel. „Ik zat te harken en dan zet je je schaats niet af tegen het ijs. Het lukte me ook absoluut niet om het te corrigeren." Wüst was wat min der geschrokken dan Van Deute kom, al kon ook zij verre van tevre den zijn. „Ik had het gevoel dat ik lijm onder mijn schaatsen had, al le energie ging verloren in de lucht. Maar als ik de juiste slag weer te pakken heb, heb ik dat gat van drie seconden zo overbrugd hoor." Waar bij Van Deutekom de desillu sie van haar gezicht droop, stapte Elma de Vries met een glimlach van het ijs. Zij was de beste Neder landse: zevende, maar wel zes tien den voor Wüst. En dan te beden ken dat dit slechts haar vierde 1500 meter in vijf jaar tijd was. In 2002 werd de 25-jarige Friese nog wereldkampioene bij de junioren, maar ze raakte al snel uitgekeken op het wereldje van het langebaan schaatsen, waar in haar ogen veel te veel gepiept en gezeurd wordt. Om het plezier in haar sport te hervinden ging ze skeeleren en marathons schaatsen. In oktober reed ze er nog acht en in septem ber het WK skeeleren. .„Veel mensen weten daardoor niet wat ze aan me hebben, maar voor mij is dit geen al te grote verras sing." Ze heeft het plezier terug en dat is mede dankzij haar trainer Jil- dou Gemser. „Soms ben ik te se rieus, maar als het moet gaat zij op haar kop staan om me weer aan het lachen te krijgen." foto Koen van Weel/ANP Elma de Vries is tevreden na haar 1500 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44