'Het kan elk meisje overkomen' Zwemschool Zeeland uit Vlissingen winnaar 'Leen van Gelder'-Startersprijs 1» Gefeliciteerd! Sjanie de Koning begint praktijk voor meisjes met loverboy-ervaring. Wij feliciteren Zwemschool Zeeland met de Startersprijs van de Kamer van Koophandel www.kvk.nl www.rabobank.nl/wnb Rabobank PZC Zaterdag 8 november 2008 31 door Luc Oggel KAMPERLAND - Het aantal meisjes dat in handen valt van een lover boy neemt toe, ook in Zeeland. Psychosociaal therapeute Sjanie de Koning uit Kamperland trekt zich het lot van de slachtoffers aan en biedt sinds kort hulp. „De impact wordt onderschat." De Koning heeft de afgelopen ja ren verschillende opleidingen ge volgd op het gebied van verlies- en traumaverwerking en zich gespe cialiseerd in de loverboy-problema tiek. „Ik heb zelf ook ervaring met problematische relaties en weet hoe het is om op zoek te zijn naar liefde die achteraf niet aan je ver wachtingen voldoet", vertelt De Koning in haar Kamperlandse praktijkruimte. „De ervaringen uit mijn privéleven helpen me om mijn werk als therapeut nog beter te doen." Leek het fenomeen loverboy (een jongen die eerst zorgt dat een meis je verliefd op en afhankelijk van hem wordt en haar daarna dwingt tot prostitutie of drugssmokkel) zich eerst vooral in grote steden voor te doen, ook in Zeeland slaan loverboys steeds vaker toe. „Met name in Vlissingen en Terneuzen is het een groeiend probleem", weet De Koning, die zich met haar pen. Het werkt positief om met an deren samen te komen en in een veilige omgeving te vertellen en te luisteren zonder dat er een oor deel wordt geveld. Op die manier proberen we er samen achter te ko men waar hun leven uit balans raakt, wie ze zijn en wat ze echt willen. Fouten worden tegenwoor dig vaak veroordeeld, maar je moet soms fouten maken om je zelf te leren kennen." De Koning vindt overigens dat er vanuit scholen en overheden nog te weinig aandacht is voor de pro blematiek. „Veel meisjes vinden het ook moeilijk om aangifte te doen, het blijft allemaal een groot zwart gat. De impact wordt enorm onderschat." Op dit moment heeft De Koning nog geen meisjes in be handeling. Slachtoffers - zelf spreekt zij liever over 'meisjes met een loverboy-ervaring' - die zich bij haar melden, krijgen eerst een intake-gesprek. „Het is belangrijk dat zij zich prettig voelen bij mij. Als ik een groepje heb, begin ik met de bijeenkomsten, waarin we praten en oefeningen doen. Ze le ren ook uit hun slachtofferrol te stappen. Ik mag de ruimte van Du- nya gebruiken, want Vlissingen is toch wat beter bereikbaar met het openbaar vervoer dan Kamper land." De Koning denkt aan zes tot acht bijeenkomsten per groep. „Daarna kunnen we kijken wat er nog nodig is." Q www.sjaniedekoning.nl 'Je moet soms fouten maken om jezelf te leren kennen' praktijk op Zuid-West Nederland richt. Zij werkt onder meer samen met meldpunt Dunya in Vlissin gen, dat meisjes die slachtoffer zijn (geweest) van een loverboy naar haar doorverwijst. Het is volgens de therapeute een misvatting dat alleen meisjes uit la gere milieus slachtoffer worden. „Dat is nogal stigmatiserend en maakt dat een hoop mensen den ken: 'dat gebeurt mijn kind niet'. Maar het kan iedereen overko men, want in de puberteit zijn ze nu eenmaal enorm beïnvloedbaar. Als zo'n meisje daarna niet de juis te begeleiding krijgt, blijven ze er in steken en komen ze in een isole ment terecht." De Kamperlandse vindt het van groot belang dat slachtoffers besef fen dat ze niet de enige zijn. „Ik werk daarom met lotgenotengroe- Sjanie de Koning wil hulp bieden aan meisjes met een loverboy-ervaring. foto Willem Mieras Als huisbankier feliciteert Rabobank Walcheren/Noord-Beveland Zwemschool Zeeland met deze prijs en wenst hen veel succes met hun ondernemerschap in de toekomst. Startende ondernemers hebben meer succes met de Rabobank. De 'Leen van Gelder'-Startersprijs is een initiatief van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. De prijs is bedoeld om Zeeuwse ondernemers aan te moedigen door de plannen goed op papier te zetten om zo de slagingskans van hun bedrijf te vergroten. Deze prijs werd uitgereikt op de Startersdag van de Kamer van Koophandel op zaterdag 1 november aan de Zeeuwse ondernemer met het beste ondernemingsplan. Oud KvK-voorzitter en naamgever Leen van Gelder met de cheque van 1.000 euro tussen de winnaars Philippe en Corrie Marteijn van Zwemschool Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33