meer stijl en etiquette' Unieke steekhengst is terug Uitwisseling verliep niet helemaal vlekkeloos Nieuwe vlaggenmast voor Lange Jan VAN IWAARDEN Slechte communicatie tussen twee scholen is oorzaak problemen. Middelburgse directeur Kapelse basisschool Historisch vissersschip heeft ingrijpende restauratie nodig. Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113)34 04 56 www.flowershopenzo.nl MIDDELBURG - De Lange Jan in Mid delburg krijgt een nieuwe vlaggen mast. Een deel van de mast wordt dinsdag omhoog gehesen naar de top van de toren. Dat gebeurt met een telescoopkraan die maandag al wordt opgesteld. De parkeervak ken rond de Lange Jan en mogelijk een deel van de straat zijn maan dag en dinsdag afgesloten. Berlijnse studenten van de Hotelakademie Schmöckwitz zijn aan het werk in Hotel Westduin. foto Lex de Meester door Thomas Minnaard MIDDELBURG - De uitwisseling van Duitse en Nederlandse horecastu- denten staat nog in de kinder schoenen. De afgelopen drie we ken waren dan ook erg onwennig. De moeilijkheden begonnen eigen lijk al op de eerste dag. De geplande rondleiding door Mid delburg kwam een dag later en een echte gids was er niet. De ver blijfplaats in Serooskerke en de ma-' nier waarop het daar geregeld was, stemde de Duitse groep ook onte vreden. Zo was er bij het eten bij voorbeeld geen rekening gehou den met een islamitische jongen. „Er is te weinig contact geweest tussen het ROC en de Berlijnse ho telschool", zegt Horeca-teamleider Arold Versluys van het ROC. „Een aantal zaken is niet goed afgespro ken en de afstemming is onvol doende geweest." De verschillen in onder meer eti quette en stijl, die teamleidster Meirich aangaf, moeten volgens Versluys in perspectief worden ge zien. „Onze studenten doen daa'r niks voor onder. Het is ook maar de vraag wat je met elkaar verge lijkt. In Berlijn zijn ook onderlinge verschillen tussen hotels." Ook het cultuurverschil tussen de Duitse en Nederlandse leerlingen leidde tot botsingen. Meirich ver telt dat haar .leerlingen respectloos 'Ze noemden hen nazi's en stelden rare vragen over de oorlog' bejegend zijn door sommige ROC-leerlingen. „Ze noemden hen nazi's en stelden rare vragen over de oorlog. Jammer dat dit beeld nog steeds bestaat." De uitwisseling is een initiatief van Jan Geldof uit Vrouwenpol der, die reizen naar Berlijn organi seert. Een hotelhouder die hij kent, is ook professor op de Ber lijnse universiteit. Die zocht op zijn beurt weer stageplekken in het buitenland. Zo ontstond het idee voor een uitwisseling tussen het ROC en de Berlijnse hotel school Schmöckwitz. Ondanks het stroeve verloop wil Geldof volgend jaar graag een ver beterde herhaling. Ook Versluys is positief „Het ging erom dat de leerlingen er iets van opsteken. De evaluatie van het project is nu het belangrijkst." - De Winterschilder Reserveer nu en profiteer van een extra scherp uurtarief Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 KAPELLE - Marleen de Goeij uit Middelburg is per 1 januari be noemd tot nieuwe directeur van christelijke basisschool 't Honk in Kapelle. De Goeij volgt Arno van Hoepen op, die een bestuursfunc tie heeft gekregen bij de overkoepe lende Alpha Scholengroep. De Goeij is nu onder meer nog coördinator van de brede school in Middelburg-Zuid. W PZC Zaterdag 8 november 2008 27 BIJ NADIR TFXm De heropening vandaag van de praktijk voor fysiotherapie, fitness en persoonlijke begeleiding van Niek Knol vindt plaats in de prak tijkruimte aan de Duinstraat 4 in Koudekerke (en niet aan de Duin weg, zoals gisteren in deze krant stond vermeld). De heropening is om 11.00 uur. Het is ook open dag^ Peter Hamer, vrijwilliger van Stich ting Behoud Hoogaars. De steekhengst werd tot de Eerste Wereldoorlog gebruikt voor de vis serij op zalm. Het schip werd daar om-ook wel zalmhengst genoemd. Het voer op de Brielse Maas, het Haringvliet en de Grevelingen. Binnenin zit duimendik modder op oud hout. De eikenhouten scheepshuid is bedekt met ver zinkt blik. Hamer: „Dat werd vroeger wel va ker gedaan als herstel van de scheepshuid te duur was." Op de vraag hoe ingrijpend de res tauratie wordt, is Hamer duidelijk. „Ik denk dat echt een honderd pro cent restauratie nodig is. Hoewel de bodem nog in redelijke condi tie is. Op een vijftien jaar geleden genomen foto is te zien dat de steekhengst ooit in het trotse bezit was van een houten opbouw en een forse mast. Maar dat lag als wrakhout in de boot, toen wij hem vonden." door Piet Kleemans CAPELLE - Voorlopig ligt-ie veilig, op het erf van Ria Geluk in Capel- le. De enige steekhengst die nog bestaat, is er slecht aan toe. On langs werd het historische vissers schip gered uit een sloot bij het Noord-Hollandse Kortenhoef Nu is het terug in de provincie waar het vroeger gevaren heeft. Het schip valt nu onder de zorg van de Stichting Behoud Hoog aars. Het zal eerst worden schoon gemaakt en vervolgens in kaart worden gebracht. Daarna wordt een plan van aanpak gemaakt en wordt bekeken of restauratie haal baar is. „Het kan nog jaren duren voor het zo ver is", zegt Ria Geluk, oud-voorzitter van de Stichting Be houd Hoogaars. Eén blik op het schip - of liever de Eeri onlangs in Noord-Holland gevonden oude steekhengst ligt nu op het erf van Ria Geluk (rechts) in Capelle. foto Dirk-jan Gjeltema restanten van wat eens een fraai, rank zeilschip was - doet vermoe den dat er héél wat werk verzet moet worden om hier weer een originele steekhengst van te ma ken. Een multiplexplaat dekt een gat in de romp af; kieren zijn gedicht met purschuim. „Het schip moest varend naar de plek, waar de vrachtwagen met kraan het uit het water heeft ge tild. Dus we moesten het min of meer waterdicht maken", zegt KINDEROPVANG OP ftögöpvaftg 0 tot A jaar Sultehfiehöoise opvang 4 tot 12 Jaar WeoktHKlopvaog tot .U jaar Juultje - Baloe Badhuisstraat 88 -90 tel: 0118 - 41 08 44 Juultje - Theo Thijssen Troelstraweg 471 tel; 0118-41 08 44 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29