Zee]and__ PZC 25 jeugd Middelburg peilt gevoel van Eerste paal woontoren Hooglicht in Vlissingen Nieuwland herdenkt bevrijding WALCHEREN 39 31 Parkeren Groot onderzoek in kader wijkenproject Communities that Care. Haantje de voorste? \AMiruCDCM LeoHannewijk Leo Hannewijk neemt twee filmfestivals onder zijn hoede Zaterdag 8 november 2008 Therapeute De Koning geeft steun aan meisjes met loverboy-ervaring Tip? redwalch@pzc.nl met jeugd om te gaan en de over heid voelt zich meer verantwoor delijk. Groot voordeel van het toepassen van deze methode is dat er elders al ervaring mee opgedaan is, zegt Otto Recourt van de gemeente Middelburg. Tot 7 december kunnen de jonge ren de enquête invullen. Vervol gens zet het Verwey-Jonker Insti tuut de resultaten op een rijtje. De gegevens van de Middelburgse wij ken en dorpen kunnen dan verge leken worden met elkaar en ook met wijken in andere CtC-gemeen- ten. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Leerlin gen van de groepen 7 en 8 van ba sisschool De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland hebben gisteren op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk de bevrijding van hun dorp (en het grootste deel van Zeeland) in het najaar van 1944 herdacht. Eén van de leerlingen opende de bijeenkomst, waarna twee andere kinderen ieder een gedicht voorla zen. Daarna werd een minuut stil te gehouden. Een lid van muziek vereniging ONDA blies vervolgens de 'Last Post'. Twee kinderen van de Lonneboot legden namens hun school een krans bij het oorlogs monument op de begraafplaats. Daarna legden alle andere kinde ren een bloem bij het monument, gevolgd door de genodigden. Bur gemeester Koos Schouwenaar leg de bloemen namens de gemeente Middelburg. De laatste herdenking op Walche ren dit jaar wordt vanochtend ge houden in Vrouwenpolder. Rond 10.15 uur is er een samenkomst in de Pelgrimskerk aan de Fort den Haakweg. Daarna wordt een krans gelegd bij het monument. VLISSINGEN - Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen heeft giste ren de symbolische eerste paal van de luxe woontoren Hooglicht aan de Rubenslaan de grond in geheid. Hooglicht krijgt een ovalen vorm en grote ramen, net als de naam verwijzend naar vuurtorens. De woontoren wordt 55 meter hoog (ter vergelijking: de Sardijntoren aan de boulevard is ongeveer tach tig meter). Er komen vijftig appar tementen in Hooglicht, verdeeld over achttien verdiepingen. Op de begane grond komt één apparte ment, op de bovenste twee woon lagen vier penthouses. Het ge bouw moet in de zomer van 2010 klaar zijn. De helft van de apparte menten is verkocht. Belangstellen den kunnen vandaag terecht op de bouwlocatie. Makelaar Sinke Ko- mejan houdt daar van 11.00 tot 14.00 uur een verkoopdag. Tip? redactie@pzc.nl Op drukke dagen vechten ac countants, verslaggevers en men sen die helemaal niets bij het kantoor in Terneuzen te zoeken hebben voor een parkeerplekje. Daarbij worden ze steeds bruta ler. DubbelparkerenDat is al lang een vanzelfsprekendheid. De werknemer uit Hulst wenst aan al dat gedoe geen deel te ne men. Hij verschuift het probleem liever naar de buren. Hij par keert daarom zijn blauwe bolide maar bij een advocatenkantoor. Plek zat. Daar is hij deze week van teruggekomen. Een woedend naar buiten snellende advocate deed hem in rap tempo omkeren. „Want voor je het weet heb je een proces aan je broek!" door Theo Giele MIDDELBURG - Jongeren van twaalf tot en met zeventien jaar in de ge meente Middelburg zijn uitgeno digd om hun mening té geven over hun school, buurt, vrienden en familie. Het onderzoek loopt via internet. Zo'n 3500 jongeren hebben de uitnodiging met een persoonlijke code deze week in de bus gekregen. Het onderzoek is een eerste stap in het project Communities that Care (CtC, vrij vertaald: zorgzame gemeenschappen). Filosofie van dit programma is dat probleemge drag onder jongeren kan worden voorkomen of verminderd als alle betrokkenen samenwerken. In de Verenigde Staten loopt dit pro gramma al met succes, meldt de ge meente in een begeleidend schrij ven. Hoewel alle jongeren in de ge meente Middelburg zijn aange schreven, wordt de CtC-aanpak het eerst toegepast in de wijken Nieuw-Middelburg en Middel burg-Zuid. De effecten van het pro ject worden gemeten aan de hand van ontwikkelingen in Dauwen- daele waar de CtC-aanpak nog niet wordt ingevoerd. Eerst wordt in Nieuw-Middelburg en Zuid op een rijtje gezet wie er nu al een rol spelen in het jeugdbe leid en wat er al gebeurt om de wijk goed en leefbaar te houden. Vervolgens wordt een team samen gesteld met sleutelfiguren in de ln de gemeente Middelburg be- gint het Communities that Ca re-project dat probleemgedrag onder jongeren moet voorkomen of verminderen. wijk, bijvoorbeeld beroepskrach ten uit onderwijs, jeugdzorg, wel zijnswerk, politie of de woning bouwcorporatie. Dat team stelt een plan van aanpak op en voert het uit. Ook worden enkele jonge ren verzocht aan een meerjarig on derzoek deel te nemen. In Nederland werken grotere ge meenten als Amsterdam, Rotter dam en Almere al enkele jaren met het CtC-filosofie. De resultaten zijn positief. Niet al leen neemt het probleemgedrag onder jongeren af, instellingen werken ook beter met elkaar sa men, wijkbewoners leren beter ren van de beste en mooiste hoenders, siervo- gels, watervogels, sierduiven, konijnen en cavia's prijzen uitgereikt. De tentoonstelling is vandaag open van 10.00 tot 21.00 uur en morgen van 10.00 tot 17.00 uur. foto Ruben Oreel de 965 rasdieren die dit weekeinde in manege De Scheldestad in Vlissingen te zien zijn tijdens de jaarlijkse kleindierententoonstelling. Gisteren werden alle dieren gekeurd en bij de officiële ope ning van de show gisteravond kregen de eigena- VLISSINGEN - Eén van de veertien aanwezige keur meesters onderzoekt een haan van het hoender ras Orpington met de kleur buff, zoals de licht bruine tint van het dikke verenkleed van deze soort wordt genoemd. De Orpington is één van Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27