media rcf 45 Zij die niet meer in de sint geloven, grijpen het heerlijk avondje vaak aan voor een ouderwets gezellige surpriseavond. Maar hoe regel je het lootjes trekken als de deelnemers in alle hoeken van het land wonen? Lootjestreksites bieden een oplossing. Marcha van Schijndel probeerde er een aantal uit. IkJsfe media@wegener.nl 024-3650570 PZC Zaterdag 8 november 2008 Lootjes trekken via internet ommige gezin nen zijn al maanden bezig Hl met sinterklaas- - avond. Want als alle kinde ren het huis uit zijn, zeer onre gelmatig het ouderlijk huis weer eens bezoeken, dan is het best las tig de complete kroost tegelijker tijd bij elkaar te krijgen om de sur priselootjes te trekken. Gelukkig is er het internet, dat ook voor dit 'probleem' een oplossing biedt: lootjestreksites. Websites zonder al te veel poespas met als ul tiem doel: lootjes trekken zonder dat je zelf je hand in de lootjespot hoeft te steken. Lootjestreksites of lootjesgenerato ren zijn niet nieuw. Zo is Sintloot- jes.nl al sinds 2000 online en steeg het succes van deze site sindsdien tot grote hoogte. In 2007 waren er zo'n 65.000 trekkingen. Maar hoe werkt zoiets nu? Het idee erachter is net zo eenvou dig als briefjes in een hoge hoed. Eén deelnemer is de organisator of beheerder. Hij voert de namen en e-tnailadressen van de deelnemers in, drukt op de knop en het verde len begint. Alle deelnemers ontvan gen vervolgens via een e-mailtje de naam van hun 'slachtoffer'. Waar je bij de ouderwetse methode soms wel drie of vier keer moest trekken, omdat een van de deelne mers zichzelf getrokken had, ben je hier in één keer klaar. Dat zo'n eenvoudig principe toch omslachtig kan uitpakken, bewijst Lootjestrekken.nl. Nadat de beheer der de namen en mailadressen van de deelnemers ingevoerd heeft, ontvangt hij een mailtje met daar in een link. Pas nadat deze link ge activeerd is, ontvangen de deelne mers een mailtje met een uitnodi ging deel te nemen aan de trek king. Ook zij moeten een link acti veren, eerst een verlanglijstje invul len en dat vervolgens weer verstu ren. Pas nadat iedereen zijn lootje met verlanglijstje heeft ingevuld, kan het trekken beginnen. Zit er een deelnemer bij die niet zo actief zijn mail leest of nog uitgebreid moet nadenken over zijn verlang lijstje, dan duurt het wel erg lang voordat de trekking gehouden wordt. De uitkomst wordt bekend ge maakt via een mailtje met (alweer) een activeringslink. Maar dan ben je er ook. Je ziet wie je getrokken hebt en in één oogopslag ook het wensenlijstje. Heb je vragen over dat lijstje, dan kunnen die ano niem gesteld worden. Het ant- woord krijg je door, jawel een mail tje met een activeringslink. Dat zijn wel erg veel mailtjes voor een lootje. Voordat je weet wie je ge trokken hebt, ben je zo een paar mailtjes (en weken) verder. Het voordeel van dit systeem is vol gens Lootjestrekken.nl dat twee mensen die hetzelfde mailadres de len eikaars lootje niet direct kun nen zien. Maar ja, de nieuwsgieri gen onder ons zullen het ook niet nalaten de activeringslink van een ander aan te klikken. Dan pakken Lootjeslijstjes.nl, Sint- lootjes.nl en Sinterklaaslootjes.nl het net iets efficiënter aan. Na het invoeren van de namen en gege vens van de deelnemers, geeft de beheerder een druk op de knop en het trekken begint. Lootjeslijst- jes.nl en Sinterklaaslootjes.nl zijn ook dol op activeringslinks, maar houden het bij slechts één mailtje. Bij Sintlootjes.nl ontvang je een e-mail van Sint Nicolaas zelf met daarin de naam van je surprise slachtoffer. Waar het verlanglijstje verplicht is bij Lootjestrekken.nl, is het invul len van een lijstje bij de andere drie bekeken sites een optie. In de meeste gevallen stuurt de lootjes treksite een mailtje aan de deelne mers als er iets aangepast is in een verlanglijstje. Alle vier geteste sites bieden ook de mogelijkheid om deelnemers van elkaar uit te sluiten. Uiteraard wordt er voor gezorgd dat je niet je eigen lootje in je mailbak terug vindt. Maar wil je graag een keer voor iemand anders dan je moeder of suffe oom een surprise maken, dan is deze optie een uitkomst. Alle bekeken sites hebben die mo gelijkheid ingebouwd. Alleen bij Lootjeslijstjes.nl konden we niet vinden waar de uitsluiting inge vuld moest worden. De sites ontlopen elkaar in functio naliteit niet zo heel veel. Bij de ene kun je als extraatje een goed doel steunen, bij de andere staat een linkje naar een site met cadeautips vermeld. Bij de ene krijg je de ruimte om cadeauregels op te stel len, bij de andere kun je het ver langlijstje helemaal achterwege la ten. Maar wat nou als je niet op sinter klaasavond uitpakt, maar met kerst. Een lootjestreksite helemaal in sintsfeer, zoals Sinterklaasloot- jes.nl, is weinig aantrekkelijk meer nadat de sint weer in zijn pakjes boot naar Spanje is vertrokken. Lootjestrekken.nl heeft hiervoor de oplossing. Op de startpagina foto ANP van de website kun je lootjes trek ken voor sinterklaas, kerst en an ders. Kies je voor sinterklaas, dan verschijnt de sint in beeld. Kies je voor kerst, dan verandert sint in een vrolijke kerstman. En kies je de optie anders dan trek je lootjes uit een hoge hoed. Beter nog is de aanpak van Lootjes lijstjes.nl. Deze lootjesgenerator laat in het midden voor welke gele genheid de lootjes getrokken moe ten worden. Geen sint of kerstman te bekennen. www.lootjeslijstjes.nl www.lootjestrekken.nl www.sinterklaaslootjes.nl www.sintlootjes.nl V-f Reageren? redactie.media@wegener.nl Het is net Halloween, maar dan anders Op 11 november, Sint Maarten, lo pen in grote delen van het land kin deren in een lampionnenoptocht van huis naar huis om er een lied te zingen en met snoep, fruit of geld te worden beloond. Maar wat zin gen ze eigenlijk? Op deze site staat een lange lijst liedjes, sommige met melodie. Ook leuk: een handleiding om zelf een lampion te knutselen. www.pinkelotje.nl/ sintmaarten.html Tussen het oostelijke en westelijke deel van de stad stond 46 kilometer muur gemaakt van 45.000 beton nen segmenten. Er waren 116 wacht torens, 10.000 grenswachters, 5.000 ontsnappingspogingen en 239 do den. Dat zijn de feiten van de Berlijn- se Muur. Morgen (zondag) is het 19 jaar geleden dat de Muur viel. Na 28 jaar verdeeldheid werd Duitsland in 1989 weer één. Lil www.die-berliner-mauer.de Maak je eigen strooigoed, taaitaai en borstplaat Zelf speculaas maken en schuim pjes, taaitaai en pepernoten. Hoe wel de goedheilig man pas volgende week aan land komt, liggen de win kels al een tijdje vol met sinterklaas lekkernijen. Zelfgemaakt snoepgoed is vaak niet alleen goedkoper, maar ook lekkerder. Dat het helemaal niet zo moeilijk is en daarnaast ook gewoon ontzettend leuk, ziet u op deze site: www.hollandbymail.nl/sinterklaas Leuke, interessante en kJUZj spraakmakende websites redactie.media@wegener.nl 024-3650570 Alleen de vogels vliegen van West naar Oost-Berlijn Soms zou je een CD of DVD alleen al kopen om het hoesje. Sommige foto's hebben een verhaal. Op de En gelse website wordmagazine.co.uk zijn tal van legendarische albumhoe zen te vinden voorzien van achter grondinformatie en leuke weetjes. Zoals de foto op het album van The Beatles waarop de heren het zebra pad van Abbey Road oversteken. www.wordmagazine.co.uk/ album atlas Het verhaal achter de albumhoes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 139