De ideale starters woning CD Oudenbosch Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. In deze aflevering van Wonen naar Wens (starters)huizen uit de jaren zeventig van tussen de 159.000 en 179.000 euro. mnwvi ■L 4 wonen@wegener.nl W O 1 El 024-3650509 PZC Zaterdag 8 november 2008 Malingrestraat 16 169.500 euro Bouwjaar: 1971 Te koop sinds: mei 2008 Inhoud: 314 m3, 112 m2 5 kamers Perceel: 124 m2 Voordelen: Redelijk tot goed onderhouden. Is zo in te wonen. Volledige breedte van de achtergevel voorzien van elektrische zonneluifel. Tuin op het zuiden. Sierbestrating in de achtertuin. Nadelen: Alle voorzieningen aanwezig, maar wel op een basisniveau. Is nog wel wat aan te klussen. Bijzonderheid: Vrij grote fietsenschuur achter in de tuin. Markveldebrink 15 159.000 euro Bouwjaar: 1975 Te koop sinds: mei 2008 Inhoud: 350 m3,125 m2 5 kamers Perceel: 153 m2 Voordelen: Geheel nieuwe, grote, badkamer met bad en douche. Sanitair beneden ook nieuw. Z-vormige benedenverdieping. Op eerste verdieping twee grote en kleine slaapkamer. Op zolder vierde (ouder)slaapkamer en bergruimte. Nadelen: Kleine achtertuin door uitbouw en schuurtje. Keuken is gedateerd. Bijzonderheid: Veel ruimte door dakkapel en uitbouw serre beneden. De Pas 9 169.500 euro Bouwjaar: 1975 Te koop sinds: mei 2008 Inhoud: 325 m3, 100 m2 4 kamers Perceel: 130 m2 Voordelen: Mooie laminaatvloer beneden. Provisiekast in woonkamer. Grote apenbroodboom in achtertuin. Vaste trap naar zolder, waar vierde slaapka mer en bergruimte te maken zijn. Mo gelijkheid tot uitbouw met dakkapel. Nadelen: Tuin op het noorden. Bijzonderheid: Gloednieuwe (2007) keuken met luxe inbouwapparatuur, waaronder inductiekookplaat. speeltuintje meestal niet ver. Huizen uit de jaren zeventig heb ben ook nadelen. Zo zijn ze vaak minder goed geïsoleerd. En hoe wel sommige woningen in de ver gelijking van vandaag van binnen (deels) zijn opgeknapt, is er mee stal de mogelijkheid te 'groeien in het huis'. Het is naar de hand van de nieuwe bewoners te zetten door een mooie houten vloer, een dakkapel, een nieuwe keuken of een badkamer naar smaak. Alle maal investeringen die in één keer of in de loop der jaren kunnen worden gedaan. Al met al blijven de huizen in de vergelijking van vandaag ideale starterswoningen. Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Zoutlaan 94 179.000 euro Bouwjaar: 1975 Te koop sinds: oktober 2008 Inhoud: 360 m3, 116 m2 5 kamers Perceel: 149 m2 Voordelen: Staat van onderhoud zeer goed. Rondom dubbel glas. Keurige achtertuin. Ruime kamer, open keuken. Bijkeuken/berging. Op zolder voldoende ruimte voor eventueel vierde slaapkamer en bergruimte. Garagebox aan plein achter de woning apart te koop (15.000 euro). Nadelen: Keuken en badkamer verdienen opknapbeurt. Bijzonderheid: Ligging met plantsoen voor de deur. ff*'-» H Iedereen kent ze wel. Huizen met een woonkamer voor, keuken achter (of net anders om), ertussen de trap. Boven loop je recht tegen twee flin ke slaapkamers op, terwijl links een heel klein kamertje zit (ideaal als werkkamer of voor een baby) en rechts de badkamer van ruw weg dezelfde grootte als de kleine slaapkamer. Met een beetje geluk is de zolder bereikbaar met een vaste trap en is de derde verdie ping groot genoeg voor nog een slaapkamer en een ruimte voor een washok/berging. De indeling van dit soort huizen is voor veel mensen ideaal. Stellen die net gaan samenwonen, heb ben voldoende ruimte voor nu en de nabije toekomst. Geen wonder dat ook huizen die nu gebouwd worden, vaak eenzelfde opzet heb ben. Voor starters zijn die nieuwe huizen echter zelden betaalbaar. Maar kijk je naar de jaren-zeven tig-versie, dan worden woningen met dezelfde indeling ineens wél (enigszins) bereikbaar. Zeker als het om een tussenwoning gaat. En gek genoeg, zo bevestigen alle vier de makelaars van de huizen in de vergelijking van vandaag, zijn die jaren-zeventig-huizen ver rassend groot. „Een stuk groter dan woningen uit de jaren tach tig, toen veel huizen op een klein perceel gebouwd werden. In de ja ren negentig werd het weer iets ruimer. Nu varieert het meer." Twee van de vier huizen van van daag zijn ooit gebouwd door wo- ningbouwstichtingen. Die inves teerden vaak in ruime, goed ge bouwde huizen, gesitueerd in ge zellige woonbuurten. Later kregen huurders, meestal vlak na een re novatie, de kans het huis te ko pen, om op die manier het parti culier woningbezit te bevorderen. De tuinen zijn niet al te groot. Dat heeft voor starters als voor deel dat er weinig tijd gaat zitten in het onderhoud. Kleine kinde ren kunnen er nog spelen, maar zodra fietsjes of schommels in beeld komen, zit dat er niet meer in. Gelukkig is het dichtstbijzijnde Huizen in jaren-zeventig-wijken zijn doorgaans verrassend groot. Deze jaren-zeventig-(starters)woning in Ouden bosch heeft een gedateerde keuken en badkamer, maar wel een plantsoen voor de deur. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 127