JohTracH.nl SlTrS.""™" «KT' Scheldekwartier Scheldekwartier 2 Huizenprijs Strafbeleid Schroebrug Gemeenten en Bos Ontpoldering PZC Zaterdag 8 november 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Tot mijn grote verbazing wil de ge meente Vlissingen de voormalige Machinefabriek slopen. Terloops wordt nog even vermeld, dat de Scheldekraan ook niet wordt geres taureerd. Het lijkt wel of de ge meente de basis van dit gehele plan is vergeten. Het voormalig in dustriegebied wordt betrokken bij de stad met het behoud van het cultureel historisch karakter, infra structureel en gebouwen. Dat was ook de basis van de supersubsidie die vanuit Europa in het vooruit zicht wordt gesteld en is aange vraagd. Nu de gemeente Vlissin gen éénzijdig deze plannen wij zigt, staat naar mijn mening deze (monster)subsidie op de tocht. Van alle beschreven objecten wij ken er steeds meer. Vlissingen moet kijken naar eerdere soortgelij ke Europese projecten, die ge slaagd zijn. Projecten waar kleine wooneenheden in grote gebou wen verwerkt zijn en waar kleine gezinnen, studenten en alleen staanden wonen. Die bleken een gouden greep te zijn en in grote be hoefte te voorzien. Een winstge vende oplossing met vast nog een beetje over voor de kraan. Ron de Bruyne Slijkstraat 28, Vlissingen Het college van B en W van Vlis singen haalt de kaasschaaf over het Scheldekwartier. Het slopen van de Machinefabriek, betekent een aanslag voor het cultuur-historisch erfgoed en het karakter in het ge bied in het bijzonder. Ook de Scheldekraan en het vakbondsge bouw worden mogelijk niet ont zien. Opvallend genoeg getuigt dit van weinig historisch besef. Veel oud-Scheldewerknemers en inwo ners hebben daar geen boodschap aan. Kortom stadsbestuurders let op u zaak. Knok en laat nu eens zien dat u zich respectvol inzet voor het behoud van het indus- tieel erfgoed. Generaties na ons zullen er dankbaar voor zijn. Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Vertrouwen kost geld, véél geld blijkbaar. Als namelijk een hande laar uw huis koopt om het door te verkopen, dan geeft dat volgens makelaar en huizenhandelaar de heer De Looff vertrouwen. Ik zou voor 'vertrouwen' het woord 'af- koopverlies' willen invullen. De handelaar moet uw woning weer door kunnen verkopen. In een wo ningmarkt die nogal stug is, zal er geen sprake zijn van een koop 'iets onder de prijs', maar zwaar onder de prijs. En daar is de huiseigenaar niet mee gebaat. Ervaring leert dat een huizenhandelaar minstens 20.000 euro onder de waarde biedt. Een woning van 150.000 eu ro kost netto maximaal zo'n 500 euro aan rente. Voor 20.000 euro minder kunt u uw huis dus 40 maanden te koop laten staan. Dat is 3 jaar en 4 maandem Mensen doe niet gek. Een reële vraagprijs op een zakelijke, nette manier in de vrije markt is nog altijd het bes te voor uw verkoop en dus uw por- temonnaie. Ton Begijn Badhuisstraat 1, Vlissingen Strafbeleid: streng, stevig en recht vaardig? In de PZC van 6 novem ber: Minister Hirsch Ballin typeert het strafbeleid in Nederland als streng, stevig en rechtvaardig. He laas is het tegenovergestelde waar. Enige weken geleden kreeg een jongeman in Middelburg 240 uren werkstraf (in ons land wordt werk in een ziekenhuiskeuken of schoonmaken van bushokjes als 'straf beschouwd.) nadat hij, na al coholgebruik en te hard rijden, een nog jonge echtgenoot en va der doodreed en doorreed. Twee dagen geleden in de PZC: een even oude jonge man reed dronken een meisje van 17 jaar dood. Straf: vijfjaar gevangenis straf Ik heb erg te doen met de ouders van het meisje, maar hoe zijn zulke uitspraken met elkaar te rijmen? Is het leven van een Zeeuw twintig maal minder waard dan dat van een andere Ne derlander? Conclusie: ons strafbe leid is volstrekt ondoorzichtig, al lerminst streng in vergelijking met andere Europese landen, niet ste vig en volledig inconsequent. J.Coudswaard Vogelstraat 34, Middelburg In de PZC van 4 november stond een artikel over de verkeerschaos bij de Schroebrug in Middelburg. „Ga maar eens een tijdje op het kruispunt staan en bezie het krioe lende verkeer...' Ja dat hadden de planners inderdaad eens moeten doen. Dan hadden ze zelf kunnen constateren dat er vrijwel geen voetganger gebruik maakt van de Schroebrug. Dit in tegenstelling tot de Stationsbrug. Logisch, want de meeste voetgangers lopen vanaf het station en bushalte richting centrum over deze Stationsbrug. Hebben de planners bedacht dat deze mensen voortaan voor de vei ligheid over de gloednieuwe voet gangersbrug bij de Schroebrug moeten? Dat is voor een voetgan ger wel een behoorlijk eindje extra lopen. Wie heeft er bij de Schroebrug een voetgangersbrug gepland? En voor wie? Waarom niet naast de Kanaalbrug? 'Ga op het kruispunt staan en bezie het krioelende ver keer'. Ontzettend veel fietsers ko men er over de Schroebrug, maar die mogen straks niet over de nieu we 'voetgangersbrug'. H. M. Houterman Vlissingsestraat 34, Middelburg De ambtenaartjes zijn boos op Wouter Bos, las ik 3 november. Zelf geld van de 'gewone man' niet gebruiken voor de 'gewone man', maar eraan willen verdie nen. En nu het weggesmolten is onder de IJslandse zon, gaan pie pen. Het was overgebleven kas geld, 12 miljoen! Ja, daar hadden ze voor de 'gewone man' best wel wat mee kunnen doen. Zelfs met 1/10 waren we blij geweest. Zo heb berig zijn wij niet. Nu ineens weet de gemeente onze naam (burger) wel te gebruiken en te benoemen, omdat er zo misschien verbrast geld terug te krijgen valt van me neer Bos. 7 november gaan ge meenten een stap verder. 'Want het gaat toch om het geld van de burger'. Alsjeblieft gemeente Goes, gebruik niet de naam van de bur ger alleen maar als het u uitkomt. Mw. Ceene Esdoornstraat 7, 's Gravenpolder De commissie Nijpels heeft selec tief het natuurontwikkelingspro gramma Schelde-estuarium (NOP- SE) gebruikt. Zo haalt men eruit dat er nog 1500 tot 3000 hectare ontpolderd moet worden. Men had er ook uit kunnen halen dat die wetenschappers van oordeel zijn dat herinrichting van het Vol- kerak-Zoommeer als compensatie voor verliezen van natuurwaarden in de Westerschelde kan dienen. Bovendien had men kunnen lezen dat in het NOPSE rapport voorge steld wordt Saeftinghe af te gra ven. Twee ideeën die door de com missie Nijpels niet eens als kans rijk gekwalificeerd zijn. Overigens is het NOPSE rapport binnen de ProSes organisatie nooit als natuurontwikkelingsplan aanvaard. Ook de commissie Mal- jers plaatste vraagtekens bij het NOPSE rapport. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Haal jll eruit wat erin zit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11