Meningen Softdrugsdebat in Terneuzen Obama en Roosevelt doen het Eerlijke vinder brengt beurs naar politie 1 - Alles wat met softdrugs te maken heeft, wordt deze maand uitgediept. 10 Zaterdag 8 november 2008 PZC E3ME JONGE jfgHHaKg ■n De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Park Veldzigt 35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN Barack Obama, hij deed het. Hij kreeg heel veel mensen het stem hokje in en veel mensen achter zich. De hele wereld keek mee naar de verkiezingen in de Verenig de Staten. Voor het eerst sinds lange tijd ble ven mensen weer op of stonden ze heel vroeg op om een uitzen ding live mee te maken. Ook bij mij liep de wekker in de nacht af. Ik moest toen toch even .denken aan andere tijden. Aan de maan landing van de Apollo 11 in 1969 bijvoorbeeld, toen Neil Armstrong als eerste mens voet op de maan zette en aan bokswedstrijden met Muhammed Ali, oftewel Cassius Clay, in de hoofdrol. Dit keer geen spektakel van een bokswedstrijd, maar het slot van een verkiezingsstrijd in de vroege uren. Overal in het land waren Amerikaanse feesten en bijeen komsten georganiseerd. Bij de PZC werd een Amerikaans ontbijt 'onder redacteuren' geserveerd. Ze ker de internetredacteur was er blij mee. Hij zit op hoogtijdagen in de nachtelijke uren vaak solitair te turen naar beeldscherm en tele visie. Nu keken met hem zo'n vijf tien redacteuren mee naar het laat ste nieuws en toostten we met el kaar op de nieuwe president. Die vroege ochtend, na Obama's winst, hing er in Middelburg een Amerikaanse vlag aan een gevel. Ik vermoed dat daar een een student van de Roosevelt Academy woont. Roosevelt en Barack Obama heb ben overeenkomsten. Ze maken mensen blij. Mij wel tenminste. Maar er is meer. Franklin D. Roose velt werd president in de jaren der tig in een roerige periode. De VS en de wereld waren in crisis. Net als nu. Roosevelt gaf de bevolking weer hoop en smeedde een soort nieuw sociaal contract. Obama is ook vastberaden dat te doen. Roosevelt wilde en Obama wil de zwaksten in de samenleving be schermen en hun meer kansen bie den. Beiden willen daarvoor het gemeenschapsgevoel herstellen en de mensen weer vertrouwen in de toekomst geven. Obama, hij doet het. De PZC houdt dinsdag 2 de cember in Terneuzen een debat over coffeeshops en softdrugs. Het debat vormt het slotstuk van de 'soft- drugsmaand', waarin de PZC fre quent zal berichten over de proble matiek rond softdrugs, het gebruik ervan, het gedogen, legaliseren of helemaal verbieden van softdrugs. Het PZC-debat wordt op een ande re leest geschoeid dan het PZC-de bat over de ziekenhuizen en het debat over de val van het Vlissing- se college van TB en W. Het verschil met de voorgaande de batten zal vooral tot uiting komen in de aanpak van en aandacht voor een kwestie. Alles wat met softdrugs te maken heeft, wordt deze maand uitgediept door een team van journalisten. Het team bericht over de juridische aspecten van de teelt van wiet, de (onmo gelijkheden voor het houden van een coffeeshop en de gevolgen voor de gezondheid van het roken van wiet. Een aantal ingewijden in de softdrugswereld wordt deze maand uitgebreid geïnterviewd. Dat levert reportages en nieuws op met als belangrijk doel meer in zicht te krijgen in de complexe ma terie. Deze week bijvoorbeeld zijn ver slaggevers op zoek gegaan naar softdrugs in Terneuzen na de slui ting van Miami en Checkpoint. Hoe weten Fransen hun weg naar andere coffeeshops te vinden? Het antwoord is in Spectrum van van daag te lezen. Deze maand kunt u bovendien uit genodigd worden voor een PZC-enquête over softdrugs. M dinsdag 2 december Porgy en Bess Terneuzen aanvang 19.30 uur Aanmelden of meer informatie Bel of mail lezersredacteur Edith Ramakers debat@pzc.nl of0118-434005 Voor het softdrugsdebat op 2 de cember (aanvang, 19.30 uur, Porgy Bess Terneuzen) worden bewo ners uitgenodigd die in de buurt van coffeeshops wonen, politici, bestuurders, blowers, coffeeshopei genaren en vertegenwoordigers van politie en justitie. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden bij de lezersredacteur van de PZC, via het mailadres debat@pzc.nl of telefonisch via 0118-434005. Het coffeeshopdebat is het eerste debat in een nieuwe reeks. Over coffeeshops hebben veel lezers een mening. Het beleid zit ingewik keld in elkaar. Zodra de PZC denkt dat er veel meningen over een heikele kwes tie zijn die op de een of andere ma nier tegenover elkaar gezet moe ten worden, zal er een debat geor ganiseerd worden. Publicaties staan niet alleen in de papieren krant. Online via www.pzc.nl/debat worden alle arti kelen in de aanloop naar het cof feeshopdebat gebundeld. 4. Spectrum 2/3 en www.pzc.nl/debat POSTVAK In het kader van de Nationale Goed Nieuwsdag, waaraan de PZC deze week meedeed, volgde er vandaag nog een goednieuwsbe- richt. Mevrouw W. de Weerd-van der Est uit de Julianalaan in Vlis- singen stuurde een brief naar de krant: Eerlijkheid: „Op 28 oktober verlies ik mijn beurs op de Loskade in Middelburg. Ik doe aangifte in Vlissingen. Op 30 oktober om 10.00 uur vraag ik in Middelburg of er een beurs is gevonden: Neen, helaas. Bij thuiskomst om 16.30 uur ligt er een kaart in de bus; u kunt uw beurs afhalen bij de poli tie in Middelburg. Op 31 oktober haal ik de beurs op. Alles zat er nog in. De eerlijke vinder wenst anoniem te blijven. Ik wil hem/haar hierbij heel hartelijk bedanken." Mevrouw Driedijk uit Goes belde gisteren naar de krant. Zij had haar gouden broche met bloemblaadjes en een pareltje in het cen trum van Goes verloren. Ze had de broche veertig jaar geleden van haar man gekregen. „Het is een van de zeldzame cadeautjes die ik van hem heb gekregen. Echt waar. Hij is niet zo scheutig met ca deautjes. Daarom is deze broche voor mij zo waardevol. Ik heb aan gifte bij de politie in Goes gedaan. Niemand heeft de broche gevon den. Als iemand de broche vindt en hem bij de politie afgeeft, dan zou dat voor mij heel goed nieuws zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10