Bui tenland Stafchef Obama bikkelharde manager Sarah Palin ligt zwaar onder vuur Mededeling van het waterschap 'Rahmbo' Emanuel staat bekend om zijn confronterende stijl. Kroning in Bhutan Aantal Republikeinen geeft haar schuld van verkiezingsnederlaag. Servische militair cel in voor Srebrenica Elf doden bij explosie in Noord-Ossetië Nieuw type blauwtong ook in Duitsland Leider Belgische partij weg om anti-joods lied 8 Vrijdag 7 november 2008 PZC door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Rahm Emanuel wil de de eerste joodse voorzitter van het Amerikaanse Congres worden, maar heeft zich door zijn vriend Barack Obama laten overhalen om de komende vier jaar stafchef te worden van het Witte Huis. Hij be heert daarmee het waardevolste ka pitaal: toegang tot de president. Emanuel en Obama lijken op het eerste gezicht tegenpolen. De bij namen van beide politici zeggen genoeg: Rahmbo Emanuel en Ba rack Obambi. Het is desondanks geen toeval dat het Congreslid uit Chicago de eerste benoeming is van de nieuwe president. Obama houdt van een strakke organisatie en Emanuel is een goede manager. Onomstreden is hij niet. De Repu blikeinen spreken van een 'ironi sche' keuze van een president die beloofd heeft de stijl van politiek in Washington te veranderen. Re publikeinen zien in Emanuel, die in 2006 de Democratische verkie zingscampagne voor het Congres leidde, een bikkelharde partijpoliti cus met een voorliefde voor du bieuze aanvallen. 'Een boze Emanuel stuurde ooit een dode vis naar een Democratische opiniepeiler' Emanuel onderhoudt ook nauwe banden met invloedrijke Democra tische geldschieters. Hij verdiende een fortuin op Wall Street. Zijn broer is een flamboyante zaakwaar nemer in Hollywood die model stond voor een personage in de Amerikaanse tv-serie Entourage. Emanuel zelf ging in 1991 naar Is raël, zodat hij kon meevechten als de Eerste Golfoorlog uit de hand zou lopen. De nieuwe stafchef heeft niet al leen vrienden in zijn eigen partij. Hij stuurde ooit een dode vis naar een Democratische opiniepeiler waarmee hij overhoop lag. Hij be zwoer later dat hij niet wist dat de maffia een vergelijkbare methode hanteert om iemand met de dood te bedreigen. Emanuel, die ooit aan ballet deed, staat verder be kend om zijn grove stijl van pra ten. Hij beheerst een rijk repertoi re aan scheldwoorden. Obama is goed op de hoogte van die agressie ve stijl. Emanuel trekt al jaren op met Da vid Axelrod, Obama's campagnes trateeg. Hij heeft verder ervaring in het Witte Huis als adviseur van president Bill Clinton. Obama's toekomstige rechterhand Emanuel maakte naam als iemand die er niet voor terugschrok om topfunc tionarissen de waarheid te zeggen, THIMPU - De 28-jarige Jigme Khesar Namgyel Wangchuck is gisteren tot koning van het Himala- ya-staatje Bhutan gekroond. Hij kreeg de Raven- kroon op het hoofd gedrukt door zijn vader. Wangchuk senior trad al in 2006 af ten gunste van zijn in Oxford opgeleide zoon. Feitelijk re geert Wangchuk junior al sinds december 2006. Met de officiële kroning is gewacht tot een astro logisch gunstig moment. foto Harish Tyagi/EPA WASILLA - Sarah Palin wist niet dat Afrika een continent was, ontving campagnemedewerkers half naakt in haar kamer, bereidde zich niet voor op interviews en gaf nog meer geld uit aan kleding dan ge dacht. De voormalige 'running mate' van John McCain ziet zich opeens ge confronteerd met een stroom van pijnlijke onthullingen. Alle verhalen zijn gebaseerd op anonieme medewerkers van de Re publikeinse campagne. Palin noemde de bronnen van de verha len 'klein' en 'bitter'. „Laten we ons verenigen en samenwerken", zei de gouverneur van Alaska in haar woonplaats Wasilla. Dat lijkt voorlopig een illusie. Ano nieme bronnen zouden de gouver neur de schuld in de schoenen wil len schuiven van de nederlaag van de Republikeinen. Ook willen zij voorkomen dat Palin de topkandi- daat wordt om in 2012 te partij lei den in de verkiezingen. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Data algemene vergadering en commissies Dinsdag 9 december 2008 is de openbare vergadering van de algemene vergadering in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staan onder andere de Kustversterkingsplannen Kruiningen- en Zimmermanpolder, de overdracht van de damaanzetten Ooster- scheldekering en de waterkeringen van het kanaal door Zuid-Beve land met omliggende wegen en waterlopen. Voorafgaand aan de vergadering zijn er openbare bijeenkomsten van functionele commissies. Bij deze vergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissievergaderingen. Waterbeheer: dinsdag 25 november 2008 om 16.45 uur in het Steunpunt in Kerkwerve, Verseputseweg 42a. Algemeen Bestuurlijke Zaken: maandag 24 november 2008 om 14.30 uur in Krammersluizen, Krammersluis 7 in Bruinisse. Economische Zaken: dinsdag 25 november 2008 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Waterkeringen en Wegen: dinsdag 25 november 2008 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 10 november 2008 ter inzage op het hoofdkantoor in Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.ni SARAJEVO - Een Bosnische recht bank heeft een Bosnisch-Servische ex-militair veroordeeld tot zeven jaar cel voor zijn rol bij de massa moord op moslims in juli 1995 in Srebrenica. Het tribunaal voor oor logsmisdaden in Sarajevo achtte Mladen Blagojevic (37) schuldig aan de vervolging en onmenselijke behandeling van moslims. Hij was destijds lid van de militaire politie. ROSTOV - Een bomaanslag op een minibus in de Russische provincie Noord-Ossetië heeft aan elf men sen het leven gekost. De bom ont plofte toen de bus passagiers afzet te bij een markt in het centrum van de stad Vladikavkaz. Er is een onbekend aantal gewonden. Noord-Ossetië grenst aan Tsje tsjenië en Zuid-Ossetië, waar in au gustus een korte oorlog woedde tussen Rusland en Georgië. HANNOVER - Het nieuwe type blauwtong dat onlangs in Neder land werd geconstateerd, is ook in Duitsland opgedoken. Runderen van drie veehouders bij de Neder landse grens kampen met de dier ziekte. De bedrijven hadden geen contact met Nederlandse bedrij ven. De overheid sluit besmetting via muggen dan ook niet uit, zoals ook bij het oudere type gebeurde. BRUSSEL - De Belgische senator Mi chel Delacroix is opgestapt als voorzitter van de extreemrechtse partij Front National na het zin gen van een antisemitisch lied op een privéfeestje. Een filmpje daar van, opgenomen met een mobiele telefoon, is gemaild naar andere se natoren. Een senator van de Groe nen eist dat Delacroix ook zijn Se naatszetel opgeeft. De senator is dat echter niet van plan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8