Vlissingen straks weer Waarde krijgt er na jaren weer huizen bij Toerist betaalt iets meer A Eis: 3 jaar cel tegen betrokkene van negen zedenmisdrijven 2e Hands Berg Skelters MP Phenom 9550 Quad Raad Noord-Beveland steekt geld in recreatie en verkeersveiligheid. RECLAME vrijdag en zaterdag: oliebollen 5 stuks voor 1>99 26 I Vrijdag 7 november 2008 PZC B - -v;\, - w- Impressie van de twee-onder-éénkapwoningen in het plan Julianahof. door Luc Oggel WAARDE - Vijf, zes jaar geleden werd er al over gesproken, maar nu is het dan eindelijk zover. De bouw van het inbreidingsproject Julianahof in Waarde is gisteren of ficieel begonnen. Ontwikkelaar P&S uit 's-Graven- polder bouwt aan de Julianastraat, op de plek waar voorheen bedrijfs- loodsen stonden, dertien wonin gen van verschillende typen: star- terspluswoningen ('Edelman', vijf stuks) eengezinswoningen ('Land graaf, vier stuks) en twee-on der-éénkappers ('Baron', ook vier stuks). De prijs begint bij 189.500 euro vrij op naam. Zes woningen zijn al verkocht, met name aan mensen die in de gemeente Rei- merswaal wonen. Hoewel dus nog meer dan de helft van de huizen op een koper wacht, worden ze door Emile Calon MIDDELBURG - Slechts even kwa men gisteren tijdens een rechtszit ting de brute verkrachtingen ter sprake die een Middelburger (53) mogelijk uitvoerde. Ze werden in 1989 en 1990 in Middelburg en Big- gekerke gepleegd en zijn inmid dels verjaard. De man verscheen voor de Middel burgse rechtbank omdat hij ver dacht wordt van het drogeren van een hulp in de huishouding, het stalken van een jonge Vlissingse IMHR j TMHA COMPUTERS AMD Phenom Quad-Core 9500 2 Gb DDR2 WD 640Gb Satallil 6Mb cache 16-in 1 kaarlezer DVD +/- DL Rewriter 20x Windows Vista Premium Nu €599,00 2jaar garantie Imha vof Goes Kreukelmarkt 7 4461 HWGOES t: 0113-231025 f:0113-231143 w: www.imha.com w: info@imha.com Kijk op onze website bij occassions diversen Rijwielshop Cor den Haan Papeweg 6 Wolphaartsdijk Tel. (0113j 581935 toch allemaal al gebouwd. Make laar Wilco Neeskens van Neeskens Makelaars in Yerseke, dat de wo ningen aan de man brengt, is blij dat de bouw is begonnen. „Als je te lang wacht, haken mensen af. Nu zien ze dat er iets gebeurt." Voor Waarde betekent het plan dat er na jaren van 'stilstand' weer woningbouw wordt gepleegd in het dorp. De wijziging van het be stemmingsplan en bodemsanering waren onder meer oorzaak van de lange aanlooptijd. De bouwtijd van Julianahof bedraagt ongeveer een jaar. Overigens krijgt Waarde er over niet al te lange tijd wellicht nog meer huizen bij, op de locatie van het kerkgebouw van de gerefor meerde gemeente aan de Haven straat. De kerk wil nieuwbouw ple gen aan de Meezeweg. Breken is toch wel echt een traditie van Vlissingen. Met twee categoriën: gebouwen breken en beloften breken. Het spektaktel spatte af van het masterplan Schelde kwartier, toen nog Dok- kershaven geheten, zoals dat nu nog steeds trots op de gemeente lijke website wordt gepresenteerd. De Machinefabriek fel verlicht, een haven vol historische schepen en vuurwerk boven de Timmerfa briek. Jawel, dit project zou Vlissin gen haar allure teruggeven. „De in richting van Dokkershaven respec teert het verleden. Een aantal mo numentale panden blijft overeind en wordt ingepast in de plannen. Net als de hijskraan, bolders, rails, kades, stelconplaten en robuuste bestratingsmaterialen," luidde het verleidelijke voorwoord. Prompt sleepte het plan een nomi natie voor een belangrijke Europe se architectuurprijs binnen. Die ging echter aan de Scheldestad ANALYSE door Wendy van den Hurk voorbij en de gemeente bleek er achteraf ook nog eens twaalfhon derd euro voor te hebben betaald; Vlissingen stond toch maar mooi een paar dagen in de schijnwer pers op een beurs in Spanje. Het Scheldekwartier stond op de kaart. En toen kwamen de begrotingen. Het ene bureau repte van een te kort van 62 miljoen euro, het vol gende trok daar twintig miljoen van af. Toen werd het ineens een verlies van achttien miljoen en gis teren stuiterde het naar een plusje van 2,7 miljoen. Goocheltrucs lij ken het. Maar, waarschuwt het col lege steeds, die getallen kunnen wel eens schommelen. Net als de woningmarkt. Dan fietst er weer een kredietcrisis tussendoor. Intussen brengt de gemeente wijzi gingen aan in het plan, op basis van die momentopnames. Waar Vlissingen al voor vreesde, dreigt nu toch te gebeuren: de Schelde- kraan wordt ontmanteld, het vak bondsgebouwtje gesloopt. Dat mag het college dan een bouwval vindén, en een opknapbeurt voor de kraan te duur, veel inwoners hebben er een emotionele band mee. Inwoners, die nota bene zijn gevraagd mee te denken over het masterplan. En dan gaat ook nog eens de Machinefabriek tegen de grond. Best te begrijpen dat het college de renovatiemiljoenen niet zomaar kan ophoesten; het moet beseffen dat Vlissingen die symbo len straks écht kwijt is. Straks, als de stad al lang weer een nieuw bestuur heeft. Straks, als de rente misschien wel is gekelderd. Straks, als de stad is opgescheept met weer een ordinaire nieuw bouwwijk. Zonder monumentale panden, zonder kraan, zonder ro buuste bestratingsmaterialen. En over die beloofde bolders hoor je ook niemand meer. En dan, dan krijgen die eeuwige cynici nog gelijk ook: al het moois dat Vlissingen zo bijzonder maakt, wordt gesloopt, zodra de boekhou der om de hoek komt kijken. en het aanranden en lastig vallen van andere vrouwen. Hij bleek mo gelijk betrokken bij negen zeden misdrijven. Slechts een klein deel daarvan kwam aan bod. Volgens een psychiater en een psycholoog van het Pieter Baan Centrum is er op geestelijk gebied veel mis met de man. Ze adviseerden daarom de man tbs met dwangverpleging te geven. Officier van justitie C. de Kimpe nam dat advies over maar eiste ook een celstraf van drie jaar. Uitspraak 19 november. Het Scheldekwartier bij avond, artist's impression van de oorspronkelijke plannen. door Mieke van der jagt WISSENKERKE - Met de kleinst mo gelijke meerderheid heeft de ge meenteraad van Noord-Beveland gisteren, tijdens de behandeling van de begroting 2009, besloten de toeristenbelasting voor 2010 met drie cent op te hogen. Het tarief wordt dan 93 cent per persoon, per dag. De opbrengst moet ten goede komen aan kwaliteitsverbet- ring van het toeristisch product. Daaronder kan ook de plannenma kerij in en rond Wissenkerke wor den verstaan. Geld voor die plan nen komt ook beschikbaar uit het potje dat de gemeente voor de zo genaamde groen-blauwe slinger had gespaard. Die toeristisch-re- creatieve visie blijkt achterhaald. Maar een fietstunneltje onder de Oost-westweg bij Wissenkerke wil de raad wel degelijk overeind hou den. Dat, en betere fietspaden, komt ten goede aan toeristen én Noord-Bevelanders en kan met de ontwikkeling van het middenge bied, uit het potje betaald worden. Wellicht is het ook mogelijk om het tunneltje mee te nemen in een plan om het kruispunt Ho- veijn bij Wissenkerke veiliger te maken. De gemeente streeft er naar om dat plan in tijd naar vo ren te halen. De provincie wil het pas uitvoeren in 2012. De sluitende begroting, waarin de belasting voor inwoners gelijk blijft, werd goedgekeurd. foeter Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 Goes- tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74