PZC Asielzoekerscentrum in Goes w;evel over schrappen avondritten buslijn 27 25 Zonwering BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 -iff 31 Tijdelijke complex kan er binnen vier maanden al staan. Dertig minuten bewegen en lachen www.zeepoort.nl/pzc Rolluiken Kompleet geleverd en gemonteerd Ruime korting voor doe-het-zelvers DVZ Zonwering trekking 10 november U heeft nog 3 dagen om een Staatslot te kopen! Wemeldingse probeert medestanders te vinden voor actie. Alles kan Vaste lijn Bedrijf in lompen en oude metalen werd 1 overal aanwezige sloper jf Vrijdag 7 november 2008 Zwemschool Zeeland garandeert binnen een jaar zwemdiploma's Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende COES - Goes krijgt weer een asiel zoekerscentrum. Het Centraal Or gaan opvang asielzoekers (COA) klopt bij de gemeente aan, omdat het aantal vluchtelingen dat in Ne derland asiel aanvraagt, de laatste tijd weer toeneemt. Het Goese college van B W is bereid aan het verzoek van het COA mee te werken. „Dat is onze maatschappelijke plicht", zegt bur gemeester Dick van der Zaag. De gemeenteraad steunt het college daarin, met uitzondering van de WD. Die fractie liet gisteravond tijdens de begrotingsraadvergade ring weten tegen onderhandelin gen met het COA te zijn. Volgens Van der Zaag heeft het COA dringend behoefte aan een nieuw opvangcentrum in Zeeland. Alleen Middelburg heeft momen teel een dergelijk tijdelijk verblijf voor vluchtelingen die in een asiel procedure zitten. Dat bevindt zich aan de Stromenweg. Er verblijven rond de 550 asielzoekers. Het sluit in 2011, omdat op de kavel huizen zijn gepland, maar Middelburg is bereid mee te denken over alterna tieve, kleinschalige opvang. Het COA wil in Goes met nood- units snel een tijdelijk complex voor 250 mensen bouwen. Volgens burgemeester Van der Zaag kan het opvangcentrum er binnen vier maanden staan, bouwprocedures meegerekend. Later kan een per manent centrum worden neerge- Goes krijgt weer een asielzoe- kerscentrum. Het COA heeft bij Goes aangeklopt omdat het aan tal asielzoekers groeit. Een tijde lijk centrum kan er snel staan. zet. Waar het asielzoekerscentrum komt, is nog onduidelijk. Goes en het COA nemen verschillende loca ties door. Van der Zaag wil op die verkenning niet vooruitlopen. „Dat zou alleen maar onnodige on rust veroorzaken." Goes heeft ervaring met een asiel zoekerscentrum, dat van 1987 tot 1996 was gevestigd in het voormali ge Bergzichtziekenhuis in Oost. Van 2000 tot 2003 woonden er asielzoekers in De Schans aan de Beukenstraat. Beide centra leidden niet tot grote problemen en Goes hield er dankzij een rijksbijdrage een aardige cent aan over. i-t 1 GOES - Clown Ronald McDonald was gisteren op bezoek bij Mytylschool de Sprienke in Goes. In het kader van de landelijke campagne '30 minu ten bewegen' deed hij goocheltrucs en spelletjes met de kinderen. Ze moesten bijvoorbeeld raden welke sport de clown uitbeeldde en dat vervol gens nadoen. Ook toverde hij een leeg kleurboek vol, tot grote verbazing van de kinderen. Als hij daarna het boek wegtovert door het op de grond te gooien, vraagt Ronald: „Wie kan er goed opruimen?" Alle kinderen steken vlug hun hand op. „Oke, maar wie kan er écht heel goed oprui- mm Hoofdstraat 51 Kruiningen Telefoon (0113)21 16 45 staatsloterij door Luc Oggel WEMELOINGE - De nieuwe dienstre geling van vervoersmaatschappij Connexxion, die per 14 december ingaat, pakt voor sommigen posi tief uit, voor anderen negatief Ju- anita Gomes uit Wemelding be hoort tot de laatste categorie. Gomes (36) en haar man maken veelvuldig gebruik van buslijn 27 (Goes-Kapelle-Wemeldinge-Yerse- ke-Kruiningen w). Niet alleen om op hun werk in Goes te komen, maar ook regelmatig 's-avonds, als het bijvoorbeeld koopavond is in Goes of om uit te gaan. Con nexxion heeft de avondritten van lijn 27 in de nieuwe dienstregeling echter geschrapt. In plaats daarvan wordt er een belbus (de nieuwe lijn 30) ingezet. Waardeloos, vindt Gomes. „Die belbus maakt een he le omweg en je moet een uur van- tevoren bellen, ledereen weet dat dat vaak problèmen oplevert. Mijn man is vanwege zijn werk ook re gelmatig pas 's avonds laat thuis." Volgens de Wemeldingse zitten er meer mensen in hetzelfde schuit je. „Die werken in de horeca en het ziekenhuis en zijn ook van die bus afhankelijk." Gomes wil bekijken of ze een handtekeningenactie op touw kan zetten. Ze heeft inmiddels bij di verse bushaltes aanplakbiljetten ge hangen met daarop haar telefoon nummer en e-mailadres. „Afhan- kleijk van het aantal mensen dat zich meldt wil ik bekijken wat we kunnen ondernemen. Ik denk aan een handtekeningenactie of naar de burgemeester." Juanita Gomes is te bereiken via 06-13066564 of per e-mail: farol28@zeelandnet.nl. men?" Nog meer luid gejoel. „Mooi, dan mogen jullie vanavond allemaal je kamer opruimen!" Dat hadden ze niet verwacht. De kinderen mochten daarna nog sporten uitbeelden, dansen en liedjes zingen. Zo kregen ze in totaal een halfuurtje be weging. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Eindelijk had-ie hem: de nieuw ste onder de nieuwe telefoons. De vorige die zijn werkgever hem verstrekte, was het tweede handsje van een praatgrage colle ga. Toen die dus al snel kapot ging, kwam het er echt van: een splinternieuwe, met alle snufjes! Vol goede moed ging de Zierik- zeeënaar aan de slag met het in elkaar zetten van dat moois. Het duurde wat lang, waardoor hij op de bank in slaap viel. Daarbij duwde de man een essentieel on derdeeltje op de grond. 'En alles wat valt, is voor onze hond' sipte hij de volgende dag, toen hij het gemis gewaar werd. Hij snuffelt nu weer aan die goede ouwe tijd en belt met een vaste telefoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73