Sport Nooit aflatende inzet grote kracht O'Shea 44 Vrijdag 7 november 2008 PZCZ Middennvelder is de man met de meeste dienstjaren bij HW'24. Autobedrijf Van der Poel door Peter van Kouteren HULST - De 28-jarige Kieran O'Shea is aan zijn tiende seizoen in de hoofdmacht van HW'24 be zig, nadat hij eerder twee jaar tot de selectie van Hoek had behoord. O'Shea werd met HW'24 drie keer kampioen, degradeerde drie '•'maal en speelde zich in de kijker bij andere clubs. De nijvere mid denvelder bleef HW'24 echter trouw en heeft de meeste dienstja ren van het huidige keurkorps. O'Shea is de stofzuiger op het mid denveld en was met zijn nooit afla tende inzet een vaste keus voor trainers, met wie hij in de loop der jaren bij HW'24 te maken kreeg. O'Shea schuwt het vuile werk niet en speelt graag in dienst van een ander. Eric Brems passeer de hem onlangs echter voor het thuisduel met FC Bergen. Afgelo pen zondag, uit bij Dosko, keerde hij terug in de basis. „Ik heb een goeie pot gespeeld", vertelt hij in zijn zelf verbouwde woning, waar een ingelijste foto van de selectie van Manchester United de wand siert. „Ik was wel geprikkeld. Ik hoorde tijdens de be spreking dat ik er tegen FC Bergen niet in stond. Ik was verrast, want ik had tegen Roosendaal als voor stopper redelijk gespeeld. Het was aan mijn gezicht te zien dat ik boos was. Vorige week heb ik er met de trainer over gesproken. We hebben allebei ons hart gelucht. Het was een pittig gesprek, maar we hebben er wel rustig over kun nen praten. Hij vond de ploeg niet draaien en wilde iets anders probe ren. Je wint met zijn allen en ver liest met zijn allen. Uiteindelijk be paalt de trainer wie er speelt. Zijn benoeming was voor ons een ver rassing, maar ik vond het een goe de keuze. Het is iemand die op zijn strepen staat. Dat is voor een jonge groep belangrijk." De prestatiecurve van HW'24 ver toont niettemin een dalende lijn en lijkt veel op die uit het verle den. De ploeg uit Hulst paarde prachtige jaren met kampioen schappen aan jaren van verlies en opeenvolgende degradaties. „Met bijna dezelfde ploeg", zegt hij vol ongeloof. „Ik weet ook niet waar dat aan ligt. Kritisch publiek? Daar heb ik nooit problemen mee ge had. Als voetballer weet je zelf ook wel of je goed of slecht hebt ge speeld. Als je niet goed speelt, mo gen de mensen kritisch zijn. Ik vind dat we een goed publiek heb ben. Anders zou ik hier toch niet zo lang spelen? Ik ben tien jaar ge leden naar hier gekomen, nadat ik in mijn tweede seizoen bij Hoek een paar keer een invalbeurt had gehad. Daar speelden Geert de Poorter en Patrick Naudts op het middenveld. Het niveau van de hoofdklasse moet je bovendien niet onderschatten. Ik wilde een heel seizoen voetballen en HW'24 speelde toen in de tweede klasse. Ik ben verschillende keren door een andere club benaderd, maar heb hier mijn vrienden. Ik ben geen Hulstenaar, maar voel me een echte HW'er." Hij ontpopte zich in zijn eerste ja ren als een balveroveraar, die voor al achter creatieve spelers tot zijn recht kwam. „Met allemaal 'mooi-weer-voetballers' zul je bet niet redden", weet hij. „Angelö Verbraeken was op zijn sterkst als hij iemand achter hem had lopen die het vuile werk opknapte. Evert van den Berg is ook zo'n type. Die jongens waarderen een type zoals ik. Ik ben iemand die honderd pro cent inzet heeft, ook als het min der draait. In dat opzicht ben ik door trainers wel eens genoemd als voorbeeld." Zondag speelt HW'24 thuis tegen Zierikzee. „Ze hebben er in de laat ste twee wedstrijden elf tegen ge had", weet O'Shea, „maar het is een ploeg die we niet mogen on derschatten. We zullen allemaal scherp moeten staan." Kieran O'Shea speelt al tien jaar in het eerste elftal van HW'24. De middenvelder is een balvero veraar, iemand die het van zijn grote inzet moet hebben. Kieran O'Shea: „Als voetballer weet je zelf ook wel of je goed of slecht hebt gespeeld. Als je niet goed speelt, mogen de mensen kritisch zijn." foto Wim Kooyman Stationsplein 9, 4561 GC Hulst. Telefoon: 0114 - 314485. Fax: 0114 - 319063. www.vdpoel.nl Honda Civic vanaf B-label. Brandstof verbruik: min. 11/19,6 km, max. 11/14,7 km. COrUitstoot: min. 135 gr/km, max. 160 gr/km. Lease o.b.v. 48 mnd, 20.000 km p/jr (Full Operational Lease excl. brandstof). Afgebeeld model kan voorzien zijn van accessoires. Silverstone- actie loopt t/m 31 december 2008 en geldt niet voor de Honda Civic Hybrid. Honda Civic 1.4 Silverstone vanaf €22.450,-. U rijdt al een Honda Civic vanaf 19.400,-. Leaseprijs vanaf 380,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70