Zeeland PZC Terneuzen krijgt dottercentrum Proeffabriek ROC wacht nog op brouwerijtje Markt helemaal nieuw verdachte op de vlucht gegrepen ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 25 31 Nieuwe voorziening kost Zorgsaam meer dan ïo miljoen euro. 02 Bedrijfsleven scheutig met donaties voor duur leslokaal Terneuzen. trekking 10 november U heeft nog 3 dagen om een Staatslot te kopen! Bedrijf in lompen en oude metalen werd overal aanwezige sloper Vrijdag 7 november 2008 Zwemschool Zeeland garandeert binnen een jaar zwemdiploma's Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe terneuzen - Zeeuwen met dichtge- slibte aderen kunnen vanaf eind volgend jaar in Terneuzen van hun klachten af worden geholpen. Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen ver wacht een dezer dagen van de ge meente Terneuzen een vergun ning te krijgen om het cardiolo gisch interventiecentrum te mo gen bouwen. Het college van Terneuzen heeft de bezwaren die tegen de bouw van het centrum waren ingediend, verworpen. Dit werd gisteren door wethouder Co van Schaik (ver keer) bevestigd. Omwonenden keerden zich tegen de bcmw, omdat ze extra verkeers- problemen verwachten. Zorgsaam wil echter naast de helikopterlan dingsplaats - ten zuiden van het ziekenhuisterrein - extra parkeer plaatsen aanleggen, zodat de woon wijk rond het ziekenhuis ontlast wordt. De Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis: groep diende enkele maanden gele den een verzoek bij het Ministerie van WVS in om het eerste cardio logisch interventiecentrum in Zee land te bouwen. Kort daarna maak te ook de andere Zeeuwse zieken huisorganisatie kenbaar zo'n cen trum te willen hebben. Algemeen-directeur Paul Radema- cher van Zorgsaam stelt dat zijn or- Streekziekenhuis Terneuzen heeft eind volgend jaar een centrum waar Zeeuwen terecht kunnen voor behandeling van al lerlei hart- en vaatziekten. ganisatie niet per se de toestem ming van minister Klink nodig heeft om het centrum te begin nen. „Volgend jaar is de regelgeving op dit vlak weer anders en is er geen ministerieel besluit meer nodig. Maar we zouden die toestemming wel graag hebben, omdat daarin ook de kwaliteitseisen voor zo'n centrum worden gewaarborgd. Ei sen waaraan wij - dankzij de nau we samenwerking met het Gentse AZ Maria Middelares - wel kun nen voldoen." Of Ziekenhuis Zeeland ook aan die eisen kan voldoen is nog de vraag. In Terneuzen kunnen Zeeuwen eind volgend jaar terecht voor ca- therisaties, dotterbehandelingen, elektro-fyiologisch onderzoek en ablatie-therapie. De bouw van het nieuwe hartcentrum wordt gekop peld aan de verbouwing van het Terneuzense streekziekenhuis die momenteel volop aan gang is. Het cardiologisch interventiecen trum kost ro,4 miljoen euro en le vert de regio naar verwachting zo'n vijftien nieuwe arbeidsplaat sen op. door Conny van Gremberghe terneuzen - Helemaal klaar is-ie nog niet. De brouwerij moet nog geïnstalleeerd worden en ook een paar andere opstellingen moeten nog een plaatsje krijgen. Toch kun nen leerlingen procestechniek van af vandaag doen en denken alsof ze in een echte chemische fabriek rondlopen. Toine Huijsmans, directeur van het ROC Westerschelde en Gerard van Harten, topman van Dow ver richtten gisteren de officiële ope ning van de (chemische) proeffa briek naast het ROC-hoofdge- bouw in Terneuzen. Huijsmans dankte voor de opening Dow voor de donatie van ruim een kwart miljoen euro. De gift van Dow stond niet op zich. Ook andere be drijven (Yara, cargill en EPZ) en het Technocentrum Zeeland leg den geld bij voor het twee miljoen euro kostende leslokaal. Huijs mans zei nadrukkelijk te geloven in de toekomst van de procestech niek in Zeeuws-Vlaanderen. „Het 'Kozen er vijf jaar terug tien leerlingen voor opleiding procestechniek, nu 52' is dan wel van belang dat jongeren voldoende blijven kiezen voor pro cestechniek. Voorlichting blijft noodzakelijk", zei hij. Van Harten constateerde dat de voorlichting die het ROC en de bedrijven de voorbije vijf jaar gegeven hebben aan leerlingen en ouders vruchten begint af te werpen. „Kozen er vijf jaar terug slechts tien leerlingen voor de opleiding procestechniek, nu tellen we er 52. Maar dat getal 52 komt overeen met het aantal technici dat we als Dow elk jaar moeten werven en aanstellen. Dan heb ik het nog niet over de behoef te van andere bedrijven in de re gio." Dow is van zin om initiatie ven om het onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen op een hoger plan te krijgen -waarvan de proef fabriek er een is - verder door te trekken. In dat licht pleitte Van Harten voor de oprichting van een beta-kenniscollege. door Frank van Cooten aardenburg - Goed nieuws voor Aardenburg. De langverwachte herinrichting van de Markt begint maandag. Het schip uit China met de beno digde materialen is eindelijk gearri veerd. De herinrichting van het grasveld behelst in grote lijnen een natuur stenen plein, een licht verhoogd podium voor de opgeknapte vijver en een looppad met tegels van het type 'flagstones' over de Markt. Door het podium en het materiaal gebruik ademt de Markt straks de sfeer uit van klassieke Romeinse badhuizen en tempels. Het hele terrein wordt rolstoel- vriendelijk en de muziekkiosk neemt een prominente plaats in. Het gebruik van nostalgische mate rialen benadrukt het cultuur-histo rische karakter van de kikkerstad. terneuzen - De politie heeft giste renmiddag in een brandgang aan de Guido Gezellestraat in Terneu zen een 32-jarige Terneuzenaar aangehouden voor diefstal van een autoradio uit een auto. Hij zette het ineens op een lopen, maar was niet snel genoeg voor de agenten, die hem alsnog in zijn kraag grepen eri hem naar het bu reau brachten Genodigden nemen een kijkje in de zojuist geopende proeffabriek van het ROC. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63