Beatrix rasintrigant' Misbruik crisis MME BESUYEN Vezels zijn goed voor het mannenhart Sprint nu naar Telfort voor supersnel en voordelig internet letfbrtr. 'Recessie dwingt tot haast met werktijdverkorting' Horeca Breda geeft rookcafés aan Telfort internet. Goedkoper. Dus leuker. Elke ïo gram extra verlaagt de kans op infarct met 17 procent. Werkgeverskoepel wil snel maatregel om ontslagen voorkomen. Vaste lage prijs PZC Vrijdag 7 november 2008 5 aangesteld als rechterhand en ver trouweling van koningin Juliana. Hij trouwde met het voormalige kindermeisje van de prinsesjes. Ook zijn moeder kwam vaak in het paleis. Walraven van Heeckeren van Mo- lecaten was vurig aanhanger van Greet Hofmans, de vrouw die zich zelf bijzondere gaven toedichtte en die door prins Bernhard in 1948 naar Soestdijk was gehaald om te helpen met de genezing van de bijna blinde prinses Marijke. Hofmans en de Van Heeckerens oefenden daarna grote invloed uit op het gezinsleven van de konink lijke familie. UTRECHT - CNV BedrijvenBond vindt het onacceptabel dat bedrij ven de kredietcrisis gebruiken voor ontslag. Voorzitter Jaap longe jan zei gisteren dat ondernemin gen reorganisaties niet versneld mogen uitvoeren om personeel te dumpen. Hij zegt aanwijzingen te hebben dat bedrijven de crisis aan halen als grond voor ontslag. Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 pier-maché. Ze zijn zeer gedetailleerd en werden gebruikt voor het onder wijs in de geneeskunde en de biologie. Het gaf studenten de kans 'de bin nenkant' te bekijken. foto Museum Boerhaave/ANP BREDA - Boze horecaondernemers in Breda zullen collega's die klan ten in hun zaak laten roken aange ven bij de Voedsel en Waren Auto riteit. De horeca leidt omzetverlies door het rookverbod. Een aantal ondernemers negeert het verbod uit angst dat dit hen de kop kost. De actiegroep vindt dat collega s die het rookverbod negeren ande ren duperen. „Wij zien klanten weglopen naar cafés waar wél ge rookt wordt. We begrijpen wel dat collega's omhoog zitten, maar dit is geen manier van actievoeren", zegt actieleider Steven van Eenden burg. „Dat gaat over onze rug. De wet is gewoon de wet." WACENINCEN - Mannelijke veertig plussers die veel vezels eten, heb ben minder kans op een hartaan val. Elke 10 gram extra aan vezels verlaagt de kans op een hartaanval met 17 procent. Dat blijkt uit een onderzoek van de Wageningen Universiteit en het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM). Eer der bleek dat de consumptie van vis, groente en fruit de kans op een hartaanval eveneens vermin dert. De onderzoekers hebben een groep mannen uit de zogenoemde Zutphen-studie bekeken. De Zut- phen-studie is een langdurig on derzoek onder 1400 mannen, die tussen i960 en 2000 zevenmaal zijn ondervraagd over voeding en leefgewoonten. Ook dé sterfte door hart- en vaatziekten is bijge houden. Het onderzoek toont aan, dat het eten van vezels niet alleen op de zeer lange termijn effect heeft, maar ook al vrij snel het risi co op sterfte aan hartziekten ver kleint. Mannen die dus op oudere leeftijd alsnog meer vezels gaan eten, vergroten hun gezondheid. Vezels zitten met name in volko ren producten, groente en fruit. Bel 0800-1707 Bestel telfort.nl Bezoek Telfort winkels Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl. DEN HAAC - Werkgevers en vakver enigingen in de technische indus trie vragen minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken en Werkge legenheid) om binnen een week de mogelijkheid te scheppen voor werktijdverkorting. Alleen dan kunnen massaontslagen in de sec tor worden voorkomen, volgens de werkgeversvereniging FME-CWM. Bedrijven in de metaal en tech niek kampen door de slechte eco nomie met teruglopende orders en komen moeilijk aan krediet. Vooral de auto-industrie en toele veranciers krijgen grote klappen. Door tijdelijk werktijdverkorting in te voeren kan de sector perso neel behouden, stelt FME. „De techniekwerkgevers staan voor een groot dilemma", aldus een FME-woordvoerder. „Door de te ruglopende opdrachten is er min der personeel nodig. Maar aan de andere kant kampt de sector struc tureel met een groot tekort aan vakmensen. Bedrijven willen ont slagen voorkomen, want de techni ci die nu overbodig zijn, hebben ze weer hard nodig als de markt straks aantrekt." Afgesproken is dat werknemers de minder gewerkte uren steken in bijscholing. Voor de minder ge werkte uren zou het personeel een werkloosheidsuitkering moet krij gen van 70 procent van het loon, vinden werknemers en ook werk gevers, die bereid zijn de rest aan te vullen. De details daarvan moeten nog worden uitgewerkt. Niet alleen in de techniek willen de sociale partners werktijdverkor ting inzetten als wapen in de strijd tegen massaontslagen. In Den PW Werkgevers en vakverenigingen in de technische industrie willen tot werktijdverkorting kunnen overgaan om massaontslagen in de sector te voorkomen Haag overleggen bewindslieden en sociale partners druk om dit re cept toe te passen voor alle be drijfstakken. Minister Donner moet daarvoor de huidige regeling voor werktijd verkorting veranderen. Nu kun nen werkgevers dit alleen doen bij calamiteiten en de huidige recessie vak niet in deze categorie. Boven dien is de procedure nu te tijdro vend volgens de sociale partners om ontslagen te voorkomen. Korter werken werd vooral in de jaren tachtig ingezet om de op lopende werkloosheid te bestrij den. Gisteren werd ook bekend dat Ne derlanders het liefst een werkweek van maximaal 25 tot 28 uur heb ben. Mensen met een contract voor zoveel uren zijn het meest te vreden. Dat blijkt uit de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden (NEA) 2007. Uit het onderzoek bleek dat men sen gemiddeld het liefst drie uur per week minder zouden willen werken dan in hun contract stond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5