Sand Broekzak geleegd in de collectebus Toerist betaalt meer in Noord-Beveland Behoeftes sportclubs gepeild via enquête s Eis: 3 jaar cel tegen betrokkene it Anh\<=>1 con in pprch van negen zedenmisdrijven iVlODlclC SKdLcDdcin lil CClSU Gemeente wil snel verder met ontwikkelen van sportbeleid. Boek Noordwelle eind november in verkoop Verkoop kaarten voor kerstconcert begonnen Freak Friendz geeft concert in knipcafé Omleiding wegens werk in Botlektunnel 'Onderzoek de inhuur van externe bureaus' Binnenkort meer duidelijkheid thuiszorg Middelburger krijgt mogelijk ook tbs met dwangverpleging. Voorziening in zeven kernen deels vast en deels roulerend. 26 Vrijdag 7 november 2008 PZC Conny van der Sluis is op stap met de collectebus. foto Marijke Folkertsma (if door Melita Lanting zierikzee - „Ik vond dit zó leuk dat ik daar wat mee wilde doen." Conny van der Sluis uit Zierikzee kan er eigenlijk nog steeds niet over uit. Ze collecteerde deze week voor Alzheimer Nederland toen haar op de Scheepstimmerdijk iets bijzonders overkwam. „Ik was net bij iemand aan de deur geweest die zei 'nee dank u, ik geef niet aan de deur' toen een groep van acht jongens uit een brandgang kwam zetten. Eerlijk ge zegd was ik wel heel even op mijn hoede, je krijgt als collectant heel wat over je heen, maar ze waren heel rustig hoor. Het waren hele leuke ventjes en ze kwamen hele maal om me heen staan om te ho ren wat ik deed. Ik vertelde dat ik collecteer voor mensen die de weg kwijt zijn en dat dat ook bij jonge ren voorkomt. 'Dat vind ik zonde' zei een van de jongens en zocht in zijn broekzak naar wat kleingeld. De andere jongens pakten ook hun portemonnee en twee jon gens verontschuldigden zich om dat ze geen geld bij zich hadden, het was hartverwarmend. Dat maakte me zó blij." door Mieke van der Jagt wissenkerke - Met de kleinst mo gelijke meerderheid heeft de ge meenteraad van Noord-Beveland gisteren, tijdens de behandeling van de begroting, besloten de toe ristenbelasting voor 2010 met drie cent te verhogen. Het tarief wordt dan 93 cent per persoon, per dag. De opbrengst moet ten goede komen aan kwali teitsverbetering van het toeristisch product. Daaronder kan ook het plan worden verstaan om de Noord-Bevelandse dorpen met fietsroutes aan elkaar te verbinden. Behalve uit de verhoging van de door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland maakt haast met het verder uitwerken van het sportbeleid. Om erachter te ko men óf en zo ja in welke vorm de sportverenigingen behoefte heb ben aan gemeentelijke steun, is een enquête uitgezet. De gemeen te verwacht de uitkomsten van dit onderzoek in januari 2009. Wethouder Ad Verseput is opti mistisch. „Ik denk dat de respons op de enquête behoorlijk groot zal zijn. Het leeft absoluut op het ei land en daarom willen wij er als gemeente ook verder mee aan de slag." In de aanloop naar de vorig jaar vastgestelde eilandelijke sport- nota heeft de gemeente regelmatig om tafel gezeten met sportvereni gingen. Dat leverde al aardig wat suggesties op. Zaken als een sport- loket - één gemeentelijk aanspreek punt voor sportverenigingen - en een sportsubsidiefonds werden ge noemd. De gemeente hoopt door middel van de enquête beter in beeld te krijgen wat de sportvereni gingen precies willen. Verseput: „We hopen daar een rode draad in te. kunnen vinden. Vervolgens gaan we samen met Sportpunt Zeeland het sportbeleid verder uit werken. De mogelijkheden voor gemeente lijke steun aan sportverenigingen zijn volgens sport-ambtenaar Dan ny de Vos heel breed. Gedacht kan worden aan deskundigheidsbevor dering van bestuursleden van sportclubs. Daar zijn allerlei cur sussen en workshops voor. Andere lil De gemeente Schouwen-Duive- land peilt via een enquête de be hoeften van de sportverenigin gen op het eiland. Januari 2009 zijn de uitkomsten bekend. mogelijkheid is het instellen van een eilandelijke denktank vanuit en over sportverenigingen. Ook ge noemd wordt het instellen van een subsidiefonds van waaruit gel den verdeeld worden, waarbij de voorkeur uitgaat naar het steunen Van nieuwe initiatieven. De aangeschreven sportverenigin gen hebben tot eind november de tijd om te reageren op de vragen lijst van de gemeente. De gemeen te heeft, zeggen Verseput en De Vos, haar best gedaan om alle sportclubs aan te schrijven. Sport clubs die desalniettemin geen for mulier in de bus hebben gekregen maar hun wensen wel kenbaar wil len maken, kunnen terecht bij De Vos (452126). Aan de hand van de uitkomsten wil de gemeente vol gend jaar met concrete plannen ko men. Verseput: „Uiteindelijk is het de bedoeling dat iedereen er beter van wordt en dat de kwaliteit van sport en sportvoorzieningen er op vooruit gaat. toeristenbelasting wordt dit plan gefinancierd uit spaargeld dat opzij werd gelegd voor het zo goed als mislukte natuur- en recreatiepro ject Groen Blauwe Slinger. Het gaat om 100.000 euro in 2009 en 50.000 euro verspreid over drie jaar. Het fietstunneltje onder de Oost-westweg uit het mislukte plan wil de raad overeind houden. Dat, en betere fietspaden, komt ten goede aan toeristen èn aan Noord-Bevelanders, vindt de raad. De sluitende begroting 2009, waar in de belastingen voor de inwo ners gelijk blijven, werd goedge keurd. noordwelle - Henk Dalebout, Wim de Vrieze en Frans Westra zijn klaar met hun boek over de ge schiedenis van Noordwelle. Het werk met de titel Noordwelle, pol derdorp achter de duinen telt 350 bladzijden en wordt vrijdag 21 no vember om 15.00 uur gepresen teerd in het dorpshuis van Noord welle. Het boek bevat meer dan tachtig verhalen en ruim driehon derd foto's en kaarten. oosterland - De verkoop van kaarten voor de kerstconcerten van zangvereniging VZOS uit Oos- terland is gestart. Ze zijn te verkrij gen via bestuurslid Theunie van der Laan (0111-642153) of op www.promiseofchristmas.nl. Het koor, dat jaarlijks een kerstpro ject doet, zingt op 12 december in Zoetermeer en een dag later in de Adriaanskerk in Dreischor. OUWERKERK - De Schouwse forma tie Freak Friendz geeft morgen een concert in Knipcafé de Barbier in Ouwerkerk. Freak 8c Friendz speelt overwegend oude blues en rock. Freak 8c Friendz zijn: Freek den Toom, zang en gitaar, Albert de Vos, gitaar, Gijs van den Ende, mondharmonica/zang, Rob van den Hoek, bas en Rob Vaillant, drums. Het optreden begint om 20.30 uur. ROTTERDAM - In de Botlektunnel (A15) bij Rotterdam is van vrijdaga vond 21.00 uur tot maandagoch tend 5.00 uur in beide kanten maar één rijstrook beschikbaar. Daarom leidt Rijkswaterstaat een deel van het verkeer om. Verkeer van en naar Schouwen-Duiveland wordt geadviseerd om te rijden via de A29 en N59. meer info: www.vananaarbeter.nl ZIERIKZEE - Een meerderheid van de raadsfracties wil dat de rekenka mer van de gemeente volgend jaar de inhuur van externe bureaus zal onderzoeken. Dan gaat het vooral om nut en noodzaak van het inhu ren van derden door het gemeente bestuur. Of de rekenkamer dit on derzoek daadwerkelijk ter hand neemt is niet nog bekend. Daar be slist de rekenkamer in een later sta dium zelf over. ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland komt binnenkort met meer duide lijkheid over de aanbesteding van de thuiszorg. Dat heeft wethouder Gilles Houtekamer toegezegd naar aanleiding van vragen van de PvdA-fractie. Door de commotie die is ontstaan over mogelijke ont slagen bij thuiszorgorganisatie Zorgstroom is er volgende de PvdA onrust onder de inwoners. door Emile Calon middelburc - Slechts even kwa men gisteren tijdens een rechtszit ting de brute verkrachtingen ter sprake die een Middelburger (53) mogelijk uitvoerde. Ze werden in 1989 en 1990 in Middelburg en Big- gekerke gepleegd en zijn inmid dels verjaard waardoor de man voor die misdaden niet meer ver volgd kan worden. De man verscheen voor de Middel burgse rechtbank omdat hij ver dacht wordt van het drogeren van een hulp in de huishouding, het stalken van een jonge Vlissingse en het aanranden en lastig vallen van andere vrouwen. Uit verklarin gen van de politie bleek dat hij mo gelijk betrokken was bij negen ze denmisdrijven. Slechts een klein deel daarvan, allemaal recent, kwam aan bod. Volgens een psychiater en een psy choloog van het Pieter Baan Cen trum is er op geestelijk gebied veel mis met de man. Zoveel zelfs dat Hopmans hen vroeg of de man wel te genezen is. De gedragswe tenschappers zagen nog wel kan sen op genezing maar adviseerden wel om de man tbs met dwangver pleging te geven. Officier van justi tie C. de Kimpe nam dat advies over maar eiste ook een celstraf van drie jaar. Uitspraak 19 november. door Martijn de Koning SEROOSKERKE (S) - In Noordgou- we, Kerkwerve en Serooskerke be gint de gemeente Schouwen-Dui veland nog dit jaar met de aanleg van een tegelplateau voor een mo biele skatebaan. Die moet in de toekomst rouleren tussen zeven dorpen op het eiland. Naast de drie genoemde plaatsen gaven nog vier kernen aan interes se te hebben in zo'n voorziening. In Burgh-Haamstede, Dreischor en Scharendijke is het echter nog even zoeken naar een geschikte lo catie, zegt ambtenaar Danny de Vos. „We proberen een plek te vin den waarvoor het bestemmings plan niet aangepast hoeft te wor den, want dat levert veel vertra ging op." De Vos heeft contact met de dorpsraad Scharendijke, die de baan zelf het liefste bij de sportvelden zou zien. „En in Dreischor is de dorpsraad zelf mo gelijke locaties aan het inventarise ren, samen met omwonenden", geeft hij aan. In de zevende kern, Brouwershaven, is de baan gekop peld aan de komst van een jonge ren ontmoetingsplaats op de Los- wal. Dat plan ligt momenteel ter inzage bij de gemeente. Het is de bedoeling de voorzieningen daar in de loop van volgend jaar te bou wen. Voor de locaties in de andere dorpen hoeven geen procedures meer in gang te worden gezet. Kerkwerve en Serooskerke koril de baan op het sportveld", zegt Dl Vos. „Dat is volledig in overeen-T stemming met de wens van de' dorpsraden." In Noordgouwe is gekozen voor Noordgouwe, Kerkwerve en Serooskerke zijn het eerste aan de beurt. het plantsoentje achter de voorma lige school. Elke baan krijgt één vast element en plekken voor een aantal roule rende skate-onderdelen. „We wil len voorkomen dat een dorp het de grootste tijd van het jaar zon-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54