Sport Judoreus Rob Kroonen naar NK in Rotterdam bowlers naar Middelburg 0 uam Ramses Bekkenk kan niet alleen hard lopen Van Assche verrast met finaleplaats in Ostrava Voormalig inwoner van Zierikzee aast op top Europa mountainbiken. Marlies Jongerius in Mosselloop Smeets en Stellwagen in kroongroep Corus Veertigjarige uit Hulst komt uit in klasse -too kilo. Zwamborn debuteert met Nederland -18 Zware mishandeling tijdens waterpoloduel Zweedse worstelaar twee j'aar geschorst PSV in onmin met voetbalmakelaar Zeeuws-Vlaming achtste in kwalificaties wereldbekertoernooi. PZC Vrijdag 7 november 2008 43 door Koen de Vries middelburg - Ramses Bekkenk uit Zierikzee was tussen 1986 en 1996 een moeilijk te kloppen tegen stander op de Zeeuwse atletiek banen, en ook daarbuiten. Nadat hij de provincie verliet, verscheen zijn naam nog vaak in de uitsla gen, vooral in die van wedstrijden over 10 kilometer en de steeple chase. Na enkele stille jaren duikt de naam van Bekkenk weer regelma tig op in persberichten. Ze gaan niet over atletiek, maar over moun tainbiken. Ramses Bekkenk, tegen woordig woonachtig in Broek op Langedijk en 32 jaar oud, blijkt niet alleen op twee benen, maar ook op twee wielen goed uit de voeten te kunnen. Hij schurkt bij lange-afstandswedstrijden aan te gen de Europese top. Bekkenk vertelt dat hij tussen 1986 en 1996 (tussen zijn tiende en 19e jaar) in Zeeland weinig wedstrij den verloor. Hij heeft nog steeds drie Zeeuwse jeugdrecords op zijn naam, die op de 2000 meter steeple (junioren A en B, 5.51,65) en de 3000 meter steeple (junio ren A, 9.26,88). Nadat hij de pro vincie verlaten had, won hij nog steeds veel. Hij verzamelde drie na tionale titels, waaronder die op de tien kilometer bij de senioren. Een echte topper was hij echter niet. „Ik liep op de 10 kilometer 29.27. Veel rek zat er niet meer in, terwijl het gat met de Europese top nog enorm groot was." Een steeds terugkerende blessure aan de achillespees verstoorde zijn carrièrre. „Ik moest stoppen met atletiek. Om af te trainen ben ik toen gaan fietsen. Dat bleek ik goed te kunnen. Bij de eerste wed strijd viel ik meteen in de prijzen. Sindsdien ben ik een fanatieke mountainbiker. Bekkenk werkt fulltime als fietsen maker en schaatsenslijper, maar wil toch hogerop in zijn nieuwe sport. „Vorig jaar was ik dertiende op het EK long distance. Dit jaar hoop ik bij de eerste tien te eindi gen. Dat moet kunnen. Er zit nog steeds rek in. Ik zit nog maar ze ven jaar op de fiets, vooral tech nisch kan ik nog veel vorderingen maken." middelburg - De Mosselloop die morgenmiddag in het bosgebied bij Westenschouwen wordt ge houden, krijgt een sterke bezet ting. Aan de start komen twee atleten van Top Running Zeeland, Marlies Jongerius en Pascal Troost. Ook voormalig Zeeuw Joost de Klerk heeft ingeschreven. De in Nieuw- Haamstede woon achtige Jongerius loopt haar eerste wedstrijd sinds de marathon van Eindhoven. wijk aan zee - Het Corus Schaak toernooi heeft het deelnemersveld van de kroongroep voor de 71 edi tie in januari 2009 rond. Tien van de veertien grootmeesters behoren bij de beste twintig van de wereld. Vijf van hen staan zelfs in de top tien, onder wie de titelverdedigers Magnus Carlsen uit Noorwegen en Leon Aronian uit Armenië. De jonge Nederlandse, schakers Jan Smeets en Daniel Stellwagen debuteren in de kroongroep. door Frank Boussen hulst - Rob Kroonen, de veertigja rige judoka uit Hulst, komt mor gen in actie op het NK voor senio ren in de Rotterdamse Topsport hal. Hij doet mee in de klasse -100 kilogram. Tijdens het kwalificatietoernooi in Eindhoven, waar enkele weken ge leden van elk district de beste vier judoka's op de mat stonden, wist Kroonen beslag te leggen op de ze vende plaats. Er deden 22 zwaarge wichten mee. Door dit resultaat werd hij aanvan kelijk door de judobond als eerste reserve voor het NK aangewezen. Na de afmeldingen van Henk Grol middelburg - Kees Zwamborn uit Kloetinge debuteert woensdag 19 november als coach van het Neder lands voetbalelftal tot 18 jaar. Hij doet dat tijdens een wedstrijd te gen België. De Bevelander heeft voor het duel, dat in Uden wordt gespeeld, onder anderen zes Ajacieden en drie Feyenoorders geselecteerd. Zwamborn was eerder onder meer hoofd-opleidingen bij Ajax en Sunderland. Hij volgt Wim Koevermans op. borne - Twee waterpolosters uit Borne van SG Twente-3 worden mogelijk vervolgd voor zware mis handeling van een tegenstandster. In het uiterste geval kan zelfs po ging tot doodslag tën laste worden gelegd. Een speelster van NZC moet vol gens getuigen in doodsangst zijn geweest. Ze werd op 11 oktober door twee opponentes (zussen van 21 en 17 jaar) een minuut on der wat gehouden. (derde tijdens de Spelen van Pe king) en Eelco van der Geest (Ne derlands kampioen van 2007) kreeg de judoreus uit Hulst afgelo pen maandag alsnog een uitnodi ging van de judobond om in Rot terdam van start te gaan. Kroonen, die in juni in Brussel op het WK voor masters een bronzen plak veroverde in de open catego rie en genomineerd is voor sport man van het jaar van de gemeente Hulst, ziet het NK als een mooie kans om zich met de nationale top te meten. „Het zal een harde strijd worden. Ik ben er als reserve bijge komen. Bij de wedstrijdindeling Door afzeggingen van 'grote na men' als Henk Grol en Eelco van der Geest is judoka Rob Kroonen toegevoegd aan het deelnemers veld in Rotterdam. madrid - De internationale wor- stelfederatie heeft de Zweedse wor stelaar Ara Abrahamian voor twee jaar geschorst. Dat is donderdag be kendgemaakt. Hij kreeg de straf omdat hij tijdens de Olympische Spelen zijn bronzen medaille tij dens de uitreiking liet vallen. Hij was het niet eens met de uitslag en vond dat hij een andere kleur medaille had verdiend. Tijdens de Spelen moest de worste laar vanwege zijn gedrag zijn me daille al inleveren. eindhoven - PSV heeft de KNVB geïnformeerd over problemen die zijn ontstaan met voetbalmakelaar Arie Treffers. De oud-scheidsrech ter zou op de Herdgang jeugdige talenten van de Eindhovense club benaderen. Treffers is door PSV de toegang tot de Herdgang ontzegd. De KNVB wacht op een formele melding alvorens de zaak in onder zoek te nemen. Het intrekken van de makelaarslicentie van Treffers kan een gevolg zijn. word je dan ook als de minste be schouwd. Maar met negen deelne mers ben je bij twee winstpartijen al dicht bij de medailles." Hij ziet in Danny Meeuwsen en Rogier Smulders de grote kansheb bers voor de titel. Thijs Dekker en Remco van der Brink, twee aan stormende jongere judoka's, zijn de gevaarlijkste outsiders. Volgende week zaterdag staat er voor Kroonen een nieuwe kracht toer op de rol. Hij komt dan in ac tie op het EK voor masters in Praag. „Daar moet ik vechten te gen mannen van mijn eigen leef tijd en ik heb zeker kans op een ereplaats." Kroonen is niet de enige Zeeuw die op het NK te zien is. Sam van 't Westende, afkomstig uit Vlissin- gen, doet mee in de klasse -66 kilo gram. zegt Vader. „Ze moeten begrijpen wat er op de baan gebeurt." Waarom Vader de omstandighe den in vergelijking met vorige ja ren zo veranderd heeft? Het heeft te maken met de uitdaging die de deelnemers erin zien. De afgelo- 'De tweedeklassers hebben het moeilijker. Maar dat vinden ze juist leuk' pen jaren liep het aantal inschrij vingen gestaag terug. Zo sterk zelfs, dat de organisatie overwoog het evenement na achttien edities niet meer door te laten gaan. Het idee van het uitdagende oliepa troon heeft voor een opleving ge zorgd. Vorig jaar kwamen tijdens het toernooi dat een week duurt honderd bowlers in actie, dit jaar zijn het er bijna veertig meer. „Ik denk dat de spelers op eersteklasse- niveau wel met de omstandighe den om kunnen gaan", verwacht Vader. „De tweedeklassers hebben het moeilijker. Maar dat vinden ze juist leuk. Nu kunnen ze veel be ter het niveauverschil zien tussen zichzelf en de echte toppers." Gistermiddag stond Nijmegenaar Dennis van Hoogstraten na de eer ste serie aan kop van het klasse ment van de eerste klasse. Hij scoorde in acht ronden 1644 pun ten. Of dat goed genoeg is voor de halve finale, waarin plaats is voor 24 spelers, is onzeker. De echte top pers gooien vrijdag of zaterdag hun serie. „Er moeten nog veel goede bowlers naar Middelburgers komen", stelt Rens Vader. Hij noemt de namen van onder meer de oud-winnaars Gert-Jan van Bae- st, Remco Verboom, de Duitser Harold Punessen en Mario Koopal. Ook komen toppers als Ni co Thienpondt, Erik Kok, Michael Kok en Priscilla Maaswinkel (on langs nog een perfect game ge gooid) naar De Kruitmolen. Veelvoudig wereldkampioen Er- win Groen uit Goes is vanwege een rugblessure niet van de partij. De Zeeuwse eer wordt nu verde digd door onder anderen zijn plaatsgenoot André Reijerse, die net weer begonnen is met bowlen. De finale van de eerste klasse be gint zondag om 14.00 uur. door Roeland van Vliet OSTRAVA - Tegen alle verwachtin gen in heeft turner Anthony van Assche de ringenfinale in Ostrava bereikt. De Sassenaar kwalificeer de zich gisteren tijdens de voorron den van de Tsjechische wereldbe kerwedstrijd als achtste. Hij scoor de 14,300 punten. De negentienjarige Zeeuws-Vla ming zei voor zijn vertrek naar Ostrava, dat hij met de tiende posi tie - twee plaatsen te laag voor een finaleplek - al heel tevreden zou zijn. „Bij de beste acht komen, zit er met dit deelnemersveld niet in", stelde hij. Maar Van Assche haalde de eindstrijd van het goed bezette wereldbekertoernooi dus wel. Hij komt daardoor morgen weer in actie. In de finale zal Anthony van As sche het opnemen tegen onder an deren Yuri van Gelder. De Waal- wijker kreeg in de kwalificaties een score van 16,350. Daarmee was hij de beste. Jeffrey Wammes staat in liefst drie toestelfinales. Hij kwalificeerde zich op de onderdelen vloer (der de met 14,900), sprong (tweede met 15,800) en rek (zevende met 14,600). Dankzij een chronische blessure ontdekte Ramses Bekkenk dat hij goed kan mountainbiken. foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45