port PZC Routiniers Feyenoord falen Gênante nederlaag Heerenveen Venus Williams verslaat zus in Doha 41 43 43 Rotterdammers al bijna uitgeschakeld na verlies tegen CSKA Moskou. Seizoenskaart voor minima Ook Jelena Jankovic, Vera Zvonareva naar laatste vier. FC Twente komt net tekort bij Manchester City: 3-2. Reserve Rob Kroonen krijgt toch ticket voor NK judo in Rotterdam Vrijdag 7 november 2008 Anthony van Assche haalt onverwacht finale in Ostrava Tip? sport@pzc.nl Vagner Love geeft Feyenoord de nekslag: 1-3. Doelman Henk Timmer zit er, zoals al veel vaker dit seizoen, verslagen bij. foto Fred Ernst door Hans Leber ROTTERDAM - Voetbaltrainers ge ven tijdens trainingspartijtjes soms één speler een hesje in een afwijkende kleur. Deze speler mag door beide partijen in balbezit worden gebruikt, vaak als spelver deler. De routinier Giovanni van Bronckhorst zal zich gisteravond zo hebben gevoeld. Hij werkte in eigen huis eerst een bal in eigen doel, scoorde vervolgens voor Feye noord en gaf daarna weer een as- sist op een speler van CSKA Mos kou. Feyenoord verloor ook de tweede poulewedstrijd in de Uefa Cup: TILBURG - De gemeente Tilburg stelt vanaf volgend voetbalseizoen 1500 seizoenkaarten van Willem II beschikbaar voor inwoners met een bijstandsuitkering. De gemeente betaalt 70 euro per seizoenkaart. Het initiatief valt on der de zogenoemde meedoerege ling van de gemeente. Minima kwamen al in aanmerking voor gratis boeken lenen, schaatsen en zwemmen. Tilburg onderzoekt nog of het aanbod ook voor wer kende armen kan gaan gelden. 1-3. De tragiek van Van Bronck horst symboliseert een beetje zijn seizoen. De aanvoerder kwam an derhalf jaar geleden van Barcelona en heeft zijn vorm deze jaargang, na een goed eerste seizoen, nog niet gevonden. Af en toe leidde hij zijn ploeg, maar vaak was hij on zichtbaar. Het ontbreekt Feyenoord ook aan een spits die in vorm is. Gisteren miste Roy Makaay twee opgelegde kansen. Zijn doelpunten zouden Feyenoord uit de verdomhoek moeten halen. Makaay kende in zijn leven wel meer doelpuntloze fases en zegt zich er niet druk om te maken, maar zal zich na gistera vond diep van binnen toch een tik je ongemakkelijk beginnen te voe len. Feyenoord combineerde fris van DOHA - Drie tennissters, Jelena Jan kovic, Vera Zvonareva en Venus Williams, zijn al zeker van een plek in de halve finale van het WTA-kampioenschap, het met ruim 3,5 miljoen euro gedoteerde eindejaarstoernooi in Doha. De oudste Williams-zus maakte tot dusver de meeste indruk. Ze won in de rode groep al haar drie de lever tegen de topploeg uit Mos kou (met vijf Russische internatio nals) en verdiende een voor sprong. Maar Van Bronckhorst werkte een kopbal van Aleksei Be- rezutskiy in eigen doel en kopte na zijn eigen 1-1 te kort terug naar doelman Henk Timmer, waarvan Vagner Love profiteerde. En Kevin Hofland verloor tien minuten voor tijd een één-tegen-éen duel van diezelfde Vagner Love: 1-3. Conclusie: feyenoord verloor door dat enkele routiniers - voorin, mid denin en achterin - opzichtelijk faalden. Feyenoord verliest in de poulefa se van de Uefa Cup met 3-1 van CSKA Moskou. Eerder leed de Rotterdamse club al een 3-0-ne- derlaag tegen AS Nancy. partijen. Gisteren bond ze Serena aan haar zegekar. In de familie twist moest ze de eerste set nog aan haar jongere zus laten, daarna stond ze nog maar een game af: 5-7 6-1 6-0. Serena Williams, die in haar o- peningsduel de Russin Dinara Sa- fina versloeg, heeft kwalificatie voor de halve finales overigens nog wel in eigen hand. Ze moet daartoe van Jelena Dementjeva winnen. De 23-jarige Jelena Jankovic schaar de zich eerder op de dag als eerste Toch begint Verbeeks elftal te draaien, hoewel het Europese ver haal na twee poulenederlagen al bijna over lijkt. Maar Diego Bises- war en Dwight Tiendalli, twee eer der afgeschreven spelers, revan cheerden zich gisteren goed. En dan is er nog het sprookje van de zeventienjarige Georginio Wijnal- dum, die voetbalharten steelt zoals alleen grote talenten dat kunnen. Hij passeerde gisteren zijn tegen stander zelfs met een Berg kamp-pirouette: ingespeeld wor den met een man in je rug, in één beweging met buitenkant voet de bal tegeneffect geven en aan de ene kant de tegenstander laten pas seren en zelf de andere kant ne men. Wijnaldum is Feyenoords toonbeeld van hoop. Het is nu wachten op de goede resultaten. bij beste vier. De Servische aan voerster van de wereldranglijst, die nog nooit een Grand Slam- toernooi won, versloeg de Russin Svetlana Koeznetsova in twee sets: 7-6 (8-6) 6-4. Het was haar tweede zege. Door dit resultaat werd Koeznets ova voortijdig uitgeschakeld, even als de Servische Ana Ivanovic. Het slotduel in de witte groep tussen Jankovic en de Russische Zvonare va is alleen nog van belang voor de invulling van de halve eind strijd. WOLFSBURG - Na de tweede van vier Europese groepswedstrijden staat SC Heerenveen er beroerd voor. Na AC Milan (1-3) was nu ook het Duitse Wolfsburg veel beter: 5-1. Het draaide voor Hee renveen uit op een genante verto ning. Danijel Pranjic bezorgde Heeren veen na ruim een halfuur nog wel een voorsprong, maar tien minu ten later stond het door goals van Edin Dzeko en Grafite al 2-1 voor de Duitsers. Na rust scoorden Zvje- zdan Misimovic, Dzeko en Jacek Krzynowek. „De groep krijgt hier wel een tik van", zei aanvoerder Michel Breuer in de catacomben van het stadion van Wolfsburg. Een verkla ring had hij niet direct voor het grote verschil tussen het spel voor en na rust. „We hadden er hard voor gewerkt om op voorsprong te komen, maar vervolgens geven we het veel te gemakkelijk weg. Dat overkomt ons te vaak. Het is alle maal veel te makkelijk." Dat Heerenveen na twee van de vier wedstrijden puntloos is en daardoor weinig uitzicht heeft op de volgende ronde, interesseerde Breuer even niet: „Tja, dat klopt. Maar ik ben daar nu nog even hele maal niet mee bezig." FC TWente verloor eveneens. De ploeg van trainer Steve McClaren leed in Engeland een 3-2-neder- laag bij Manchester City. Bij rust was het nog 1-1 door tref fers van Shaun Wright-Phillips en Eljero Elia. Robinho en Benjani Mwaruwari scoorden in de twee de helft voor Manchester City, Robbie Wielaert deed nog wat te rug namens FC Twente. De Tukkers wonnen hun eerste groepsduel met 1-0 van het Spaan se Racing Santander. FC Twente speelt in de poule verder nog te gen Schalke 04 (3 december) en Paris Saint-Germain (18 decem ber). pagina 42: magere zege Ajax op MSK Zilina Venus Williams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43