zélf het slechte nieuws' Lasten fors hoger anders uit' Het goede nieuws ligt voor het oprapen Lagere straf na inbraak bij opa yrjj spraak na geweld Glimlach ill CDA in Tweede Kamer bezorgd over lasten Waterschapswet. PZC Vrijdag 7 november 2008 3 MIDDELBURG - Goed nieuws voor de bewoners van Walcherse zorginstellin gen: als dinsdag 11 november de indeling van de kabel op de schop gaat, hoeven ze niet zelf hun televisie opnieuw in te stelllen. Vmbo-leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren die de opleiding Tech- niekbreed volgen, nemen deze taak op zich. Docent Techniekbreed Stef Abrahamse: „Het CSW loopt vooruit op de maatschappelijke stage die volgend jaar verplicht wordt. Voor techniekleer- heb dat liedje van Kinderen voor Kinderen nu in mijn hoofd", zegt hij, „over dat ze het nieuws op het journaal positiever zouden wil len." Nellie: „Het is toch mooi om te lezen dat mensen nog wat over hebben voor elkaar, zoals laatst, toen een jongen een oude man re animeerde." Kees denkt dat men sen positiever tegen de dingen aan kijken als er goed nieuws in de krant staat. „Maar er staat tegen woordig teveel negatiefs in." Vol gens mevrouw Van Belzen ziet de dag er heel anders uit als je 's och tends uit bed stapt en met positief nieuws kunt beginnen. Een paar mensen en bedrij ven gaven gehoor aan het oproepje in de PZC orn goed nieuws in te sturen. Zo laat Rijkswaterstaat Nederland weten dat de Oosterscheldekering eerder dan verwacht klaar zal zijn. Het werk stond gepland tot en met eind 2010, maar aan het einde van dit jaar zal het geheel al klaar zijn. Dan hebben de automobilisten op de N57 geen last meer van snel heidsbeperkingen. De asfaltcon- structie is opnieuw aangebracht zo dat er nu een vlak en comfortabel wegdek ligt. Ook de Zeeuwse Milieufederatie heeft goed nieuws. Zeeuwen die mee willen doen met het klimaatstraatfeest (vol gend jaar 19 mei) en zich snel aan melden hebben geluk: de eerste honderd aanmelders ontvangen een gratis energiebox. Opa Gerard en oma Nelly Jansen uit Hulst vinden dat een jarige prinses ook thuishoort in de cate gorie goed nieuws. Hun kleindoch ter Eva den Exter uit Hulst is van daag jarig, ze wordt vijfjaar. Opa en oma zijn trots op hun prinsen en prinsesjes. Een ander prinsje: Sergi. Opa en oma Ko en Prien de Vroe uit Vlis- singen kregen het bericht dat hun zoon en schoondochter in Spanje een tweede zoon hebben gekre gen. Een droom van Corjan Hoogerhei- de kwam uit. Hij is kok bij restau rant De Peperboom in Veere en heeft sinds kort een eigen kookpro- gramma op TV Zeeland. Elke woensdag, met op zondag de her haling. „Ik ben een vakidioot, ik wil mensen enthousiasmeren. De horeca is de laatste tijd vaak nega tiefin het nieuws geweest, maar ik wil de mooie kanten van mijn vak laten zien!" DEN HAAG - Een 23-jarige vrouw uit Goes is gisteren in hoger be roep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een voorwaardelij ke gevangenisstraf van vier maan den wegens inbraken en tanken zonder te betalen. Ook moet zij verplicht hulp van de reclassering aannemen. De straf in hoger beroep is aan zienlijk lager dan het eerdere von nis van de politierechter in Middel burg. Deze veroordeelde de vrouw tot een werkstraf van 180 uur en een half jaar voorwaardelijke ge vangenisstraf De vrouw ging in hoger beroep omdat zij slechts een passieve rol zou hebben gespeeld. Zij zou slechts in de auto hebben gezeten terwijl haar toenmalige vriendje toesloeg. Onder grote psy chische druk van dat vriendje zou zij vorig jaar mee zijn gegaan bij een inbraak in de woning van haar grootvader in de Julianastraat in Kloetinge en een paardenstal aan de Tervatenseweg in Kloetin ge. Ook werd er twee keer getankt zonder te betalen. Tegen de vrouw was twee weken geleden een werk straf van 240 uur en vier maanden voorwaardelijke cel geëist. DEN HAAG/TERNEUZEN - Een 22-jari- ge Terneuzenaar is dinsdag in ho ger beroep door het Haagse ge rechtshof vrijgesproken van open lijk geweld in de Nieuwstraat in Terneuzen. Tegen de man was twee weken ge leden een gevangenisstraf van een maand geëist. Eerder was de man voor schoppen veroordeeld. De po litierechter in Middelburg vonnis te toen een straf van dezelfde hoogte. De man kreeg op 16 juni vorig jaar tijdens het uitgaan ruzie met een IOp zoek naar een aanhang' wagen? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 lingen is het moeilijker om daar geschikte activiteiten voor te vinden. Dit is daarom een hele mooie gelegenheid." De leerlingen, die onder begeleiding van de zorginstellingen bij de bewo ners thuis komen, kregen training in het benaderen van de ouderen. Les om de tv in te stellen was niet nodig. „Als je kijkt hoe handig ze nu al om gaan met een mobieltje, dan moet dit geen probleem zijn. Overigens vol gen we wel het stappenplan van Delta." foto Lex de Meester COMMENTAAR Dit is een krant met een glimlach. Vandaag accentueert de redactie van de PZC goed nieuws. Op elke nieuwspagina staat wel een bericht dat tot vrolijkheid stemt. En dan niet uit leedvermaak, maar met echt plezier omdat er een wending ten goede is. Zo'n presentatie is uiterst ongebruikelijk. Normaal gesproken houdt de redactie bij de selectie en presentatie van nieuws geerwekening met een mogelijk effect op het humeur van de lezer. Objectief en zo breed mogelijk informeren, dat is het uitgangspunt. Zo is het ook vandaag. Wie deze krant heeft gelezen, is goed op de hoogte. Van het nieuws om de hoek en van wat veraf gebeurt. Toch geven we op deze Nationale Goed Nieuwsdag graag wat ruimte aan dat andere geluid waaraan veel lezers behoefte hebben. Een beetje tegenwicht tegen het dagelijkse harde en vaak "sombere nieuws dat onvermijdelijk is in een reëel venster op de wereld. Daarbij nog een aardig nieuwtje: verreweg het grootste deel van de vrolijke, voor deze gelegenheid gemarkeerde berichten had ook zonder de Nationale Goed Nieuwsdag gewoon in deze krant gestaan. meisje en haar vriend nadat hij seksueel getinte taal tegen het meisje zou hebben uitgeslagen. Het meisje sloeg de Terneuzenaar met een handtas in het gezicht waarna deze samen met zijn broer de vriend van het meisje tegen de grond zou hebben gewerkt en heb ben geschopt en geslagen. De Terneuzenaar ontkende alle be schuldigingen van het stel. Hij zou juist het slachtoffer zijn geworden van het meisje en haar vriend en zichzelf uit noodweer hebben ver dedigd. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De hogere waterschaps lasten voor Rijk, provincie en ge meenten mogen niet worden afge wenteld op de burgers. Dat vindt CDA-Kamerlid Ad Kop- pejan. Hij heeft aan staatssecreta ris Tineke Huizinga (Christenu nie, Verkeer en Waterstaat) vragen gesteld. Het CDA in de Tweede Ka mer is bezorgd over de grote ver schillen die tussen waterschappen ontstaan als gevolg van de invoe ring van de nieuwe Waterschaps wet per 1 januari 2009. Het gaat dan met name om het te betalen bedrag per hectare voor de water- systeemheffmg. In verschillende delen van het land, in het bijzon der in de dichtbebouwde water schappen zoals in Zuid-Holland zal de geschatte waardevaststelling per ongebouwd perceel aanzienlijk hoger uitvallen dan voorheen en aanzienlijk hoger zijn dan in andere waterschappen. Koppejan vraagt Huizinga of ze de onbedoel de financiële effecten van de wet in kaart wil brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3