Cultuur Stevige brug tussen Ierse folk en pop Ondernemer Corbijn op filmfestival in Breda Het Getij realiseert in één weekend theaterproductie financiert Negentigjarige COV Goes zingt Messiah Handel Band No Frontiers begint theatertournee in Burgh-Haamstede. 'De Piraat' Laat uw foto's niet op uw pc staan! W bestel op www.pzc.nl/webwinkel Publiek kan zondag eindresultaat zien in het Spiegeltheater. Bel nu 0118-434 088 PZC Vrijdag 7 november 2008 35 door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - Dat een Mid delburgse hertog een groep grenze loze muzikanten de weg zou wij zen, was het lot. Het moest zo zijn. Ruim twaalf jaar later is het trio nog steeds bij elkaar en staat No Frontiers aan de vooravond van een theatertournee door Ne derland. Op vrijdag 14 november te beginnen met een try-out in Burgh-Haamstede. De vaste kern van de band, anderhalf jaar gele den uitgebreid met bassist Almer Kaasschieter, wordt voor die gele genheid versterkt met een celliste, toetsenist en percussionist. Grondlegger Kees van Vredegem mag graag herinneringen ophalen aan hoe het allemaal begon. Hij wordt uitgenodigd gitaar te komen spelen in The Duke en vraagt Joy ce van Bavel (inmiddels getrouwd met zijn zoon Glenn) mee om de zang wat meer inhoud te geven. Dat valt zowel bij het publiek als beide musici in de smaak, dusda nig dat Van Vredegem zijn virtuo ze muziekvriend David Egter van Wissekerke vraagt hen een keer aan te horen. De klik is compleet en No Frontiers een feit. De Goese rijtjeswoning van Van Vredegem ademt muziek. Het glas in voordeur en halraam zijn ver sierd met sleutels en notenbalken. Aan de muur in de woonkamer prijkt prominent wat koperblaas- werk. Maar zijn gitaren en djem- bé, daar draait het om. De andere bandleden stappen binnen. Gita ren worden uitgepakt enhet ge sprek draait uit op een minicon- cert. Met verbluffende eenvoud wordt een doorkijkje uit het pak weg vijftig nummers omvattende repertoire uit de mouw geschud. Een repertoire met een onmisken baar Iers tintje. Maar minder tradi tioneel uitgevoerd dan sommigen misschien veronderstellen, zegt Eg- ter van Wissekerke. „We hebben het geprobeerd. En technisch kun nen we het ook wel, maar het is het nét niet. Gewoon omdat die Ierse traditie niet in ons zit. Zo kom je uit bij een meer eigen gen re, wat meer poppy." Met de theatertour wil No Fron tiers laten zien dat de brug tussen folk en populair in een hecht fun dament staat en de weg die de band insloeg met de derde cd Ride on (2007) verder omhoog voert.Dat de band plezier heeft in uitstapjes, wordt duidelijk met de eigenzinnige inkleuring van Dylans Make you feel my love, die (mede) voor de bühne wordt inge studeerd. Maar dan in de uitvoe ring van Adele, de nieuwste ont dekking van Jools Holland. De kunst is de balans te houden met de stijl die het publiek van ons ge wend is, benadrukken de bandle- 'Het theaterpubliek komt echt voor jou, dus moet je goed weten wat je zingt' den. Anderzijds moet een concert, zeker na dik twaalf jaar, blijven ver rassen, beseffen ze terdege. De vier hebben grote verwachtin gen. „Het theaterpubliek komt echt voor jou. ]e krijgt alle aan- - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle No Frontiers, in uitgebreide bezetting, vorig jaar bij het Goese festival Beelden aan Water, foto Ronald den Dekker dacht, dus moet je goed weten wat je zingt. Heel anders dan in een kroeg, waar tussendoor altijd geroezemoes klinkt", vindt Joyce van Bavel. Van Wissekerke: „Je ziet de mensen zitten. En op die gezichten staat geschreven: oké, overtuig me maar! Dat geeft extra verantwoordelijkheid, een gezon de spanning." Van Vredegem: „Dan zijn wij op ons best." No Frontiers, vr 14 november in De Schutse, Burgh-Haamstede. Aanvang: 20.00 uur. Q www.nofrontiers.nl. door Annelies Vlaanderen BREDA - Fotograaf en cineast An ton Corbijn wordt de eerste gast conservator van het International Filmfestival Breda. Dit 'festival voor hedendaagse film beeldcul tuur' beleeft zijn eerste editie van 25 tot en met 29 maart 2009 en staat onder leiding van Leo Hanne- wijk, tevens artistiek directeur van Film by the Sea in Vlissingen. Hij verwacht beide functies te kun nen combineren. Eerder was dat onzeker, omdat het Bredase festi val wellicht net als Film by the Sea in het najaar zou worden gehou den. Nu is toch gekozen voor het voorjaar. Anton Corbijn, onder andere be kend van zijn foto's en videoclips voor de band U2, zal tien films pro grammeren die hij tot zijn favorie ten rekent Het festival omvat in to taal een stuk of zestig films in de zeven zalen van bioscoop Must- See, crossovers tussen muziek en beeld met veejays en live-cinema performances, exposities van au diovisuele kunstenaars in het Gra phic Design Museum, seminars, le zingen, workshops en een audiovi suele beeldenroute in de binnen stad van Breda. Het initiatief heeft groen licht ge kregen van de provincie Noord- Brabant, die 250.000 euro in de eerste editie steekt, en van de ge meente Breda, die er waarschijn lijk 200.000 euro voor overheeft. Zij hopen hiermee van Brabant- Stad een steviger kandidaat voor Culturele Hoofdstad 2018 te ma ken. De basis is er al. Nu nog de in vulling. Hannewijk: „Het wordt keihard werken, maar we zijn ra zend enthousiast." Maak een mooi fotoboek of kalender MIDDELBURG - In het Spiegelthea ter in Middelburg wordt zondag de theatervoorstelling Blind Date III; De Voyeur opgevoerd. Na Serpentina's Pettycoat (Blind Date I) en The BBSP Farewelltour (Blind Date II) biedt culturele werkplaats Het Getij - productie huis ter bevordering van amateur kunst in Zeeland - acteurs en mu zikanten voor de derde keer de kans om in korte tijd een produc tie tot stand te brengen. Onder be geleiding van twee professionals gaan zij vandaag en morgen aan de slag. Als inspiratiebron voor de voorstel ling is gekozen voor twintig inte rior scenes van de Amerikaanse schilder Edward Hopper. Er wordt tijdens het project niet gewerkt met een vast script.^ Gedurende het weekeinde moet de voorstel ling vorm krijgen en groeien. Het eindresultaat, De Voyeur, wordt zondagmiddag aan belang stellenden getoond. Kaarten kun nen vanaf 15.00 uur worden ge kocht aan de kassa van het Spiegel theater. De voorstelling begint om 15.30 uur. GOES - De Christelijke Oratorium Vereniging Goes (COV Goes), die dit jaar haar negentigjarig bestaan viert, geeft morgenavond een con cert in de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. Dat begint om 20.00 uur. Op het programma staat de Mes siah van Handel. Dit werk wordt onder leiding van Mark Lippe, uit gevoerd door het koor en vier solis ten, begeleid door Marijn Slappen- del op klavecimbel, Janny Diele- man op continuo-orgel en het Na tionaal Symfonisch Kamerorkest. •De solisten zijn: sopraan Heieen Koele, counter-tenor Maarten En geltjes, tenor Frank Fritschy en bas Willem de Vries. Het is bij de vereniging een tradi tie geworden om elke tien jaar de Messiah uit te voeren. De eerste keer was bij de viering van het tienjarig bestaan. Op woensdag 3 december verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die in het teken staat van financiën. De ideale mogelijkheid voor uw bedrijf om in de schijnwerpers te staan. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37