JASSEN Peijs en Van Leeuwen commissaris Aegon 15% KORTING Gimbfêre O AutoTrack.nl Goes ligt op ramkoers met minister Bos Restaurant in Den Bosch wint mosselpanprijs DIVERSE Leiding van verzekeraar heeft vertrouwen in keuze van Bos. Gemeente zet claim op Landsbanki door en riskeert ingreep Rijk. PZC Vrijdag 7 november 2008 33 LANGE DELFT MIDDELBURG DEN HAAG - Karla Peijs en Arthur Docters van Leeuwen worden na mens de Nederlandse Staat com missaris bij Aegon. Dat heeft mi nister Bos (Financiën) gistermid dag bekendgemaakt. De benoe ming van twee commissarissen door Bos is afgesproken toen de Staat de verzekeraar een kapitaalin jectie gaf van drie miljard euro. Commissaris van de Koningin van Zeeland Peijs was al commissaris bij Aegon, maar verricht 'haar werkzaamheden vanaf nu voor de Staat. Docters van Leeuwen, de vroegere topman van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), leidt momenteel het Holland Financial Centre, een organisatie die Neder land aantrekkelijk moet houden als financieel centrum. De benoeming van Peijs en Doc ters van Leeuwen is bij Aegon in goede aarde gevallen. „De leiding van Aegon heeft vertrouwen in de ze benoemingen", meldde minis ter Bos de Tweede Kamer gisteren. Aegon maakte gisteren een verlies bekend van 329 miljoen euro over het derde kwartaal. De verzekeraar moest 336 miljoen euro afboeken op beleggingen in obligaties in de twee omgevallen Amerikaanse banken Lehman Brothers en Was hington Mutual. Aegon kreeg de afgelopen maan den harde klappen op de beurs. Het concern verloor bijna tweeder de van zijn beurswaarde. Deson danks staat het bedrijf er volgens fi nancieel directeur Jos Streppel rela tief goed voor. Hij stelt dat Aegon de huidige financiële crisis kan weerstaan en daarna kan profite ren van een herstel van de markt omstandigheden. Het eigen vermo gen bedroeg eind septembér 9,4 miljard euro. De miljardeninjectie van de Staat is daar nog niet bij in begrepen. Aegon maakte gisteren bekend dat het versterken van de kapitaalpositie voorlopig de hoog ste prioriteit heeft. Plannen om te investeren in groeimarkten in Cen traal- en Oost-Europa zijn voor on bepaalde tijd opgeschort. Bos benoemde eerder al twee com missarissen (oud FNV-topman Lo- dewijk de Waal en oud-DSM-top- man Peter Elverding) bij bankver zekeraar ING. Bos kiest voor vertrouwd Carla Peijs (64), Commissaris van de Koningin in Zeeland, zit al in de raad van Commissaris sen bij verzekeraar Aegon, maar moet nu met een over- heidspet op toezicht houden. Met Peijs heeft minister Wou ter Bos (Financiën) gekozen voor Hollandse nuchterheid en zelfrelativering. Peijs staat bekend om haar humor en ge vatte opmerkingen. Peijs is ook commissaris bij DaimlerChrysler en Ven- dexKBB. Arthur Docters van Leeuwen (63) heeft acht jaar de scepter gezwaaid over de financiële waakhond AFM. Hij werd in 2007 voorzitter van het Hol land Financial Centre. Het grote publiek kent Docters vooral als baas van de BVD, de voorloper van inlichtingen dienst AIVD. Met Docters kiest Bos voor een staatscommissaris die inte griteit hoog in het vaandel heeft staan. door Frank Balkenende GOES - Goes zet zijn claim op de in gestorte IJslandse bank Landsban ki Island door. Daarmee stevent de gemeente af op een rechtstreekse confrontatie met minister Bos van Financiën. Hij heeft gedreigd claims die lagere overheden te gel de willen maken, te zullen vernieti gen. Goes heeft 12 miljoen euro bij Landsbanki staan. Er is beslag ge legd op de activa van de bank. Bos heeft daar geen probleem mee. Wel met de vervolgstap die Goes wil zetten: het beslag executeren ofwel geld innen. De minister vindt dat de belangen van kleine spaarders voorgaan. Het Goese college van B&Wen- ook raadsfracties vinden het drei gement van Bos onzin. Het gaat tenslotte ook om geld van de bur ger en bovendien heeft het Rijk zich al tot een bedrag van 100.000 per spaarrekening garant gesteld voor gedupeerde spaarders. Minister Bos heeft geprobeerd de kou uit de lucht te halen met de belofte dat hij de belangen van la gere overheden zal behartigen in IJsland. Dat heeft de provincie Gro ningen en Den Haag over de streep getrokken. Vandaag beslis sen andere overheden zoals Veere of ze het kabinetsvoorstel accepte ren of hun claims volhouden. 'S-HERTOGENBOSCH - Restaurant In den Zevenden Hemel in 's-Herto- genbosch heeft de Gouden Mossel- pan gewonnen, een prijs van Ne derlandse visgroothandels en de si te Mosselroute.nl. De Brabantse eetgelegenheid troef de in de finale De Branding in Yer- seke en Auberge des Moules in Phi lippine af, evenals hotel New York in Rotterdam. Een jury onder leiding van Felix Wilbrink van het blad Eten en Ge nieten beoordeelde de gerechten, waarbij In den Zevenden Hemel opviel 'door de Marokkaanse berei ding en onovertroffen mosselkro ketten'. Auberge des Moules werd tweede en De Branding en New York eindigden gelijk en als laatste, waarbij het grote puntenverschil met de winnaar (89 tegen 74 pun ten) opviel. De prijs bestaat uit een kunstwerk van één bij één meter van Rob van Trier, waarop een gouden mos- selpan is uitgebeeld. De betrouwbaarste check. AutoTrack In perfecte staat van onderhoud. Sommige mensen denken bij een onderhoudsbeurt eerder aan zichzelf dan aan hun auto. Vraag daarom bij aankoop van een occasion altijd naar de onderhoudsboekjes. Dan krijg je inzicht in wat je koopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35