Zeeland Woede was bron agressie Wie niet durft, krijgt een handje van de zwemleraar Minisymposium geloof bin n9n uit Palladio TRUI VEST 56-jarige postbode Peter Herwegh had geen schijn van kans GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? IAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl Genieten op onze verlichtingsdag- en avond ÜHM Zwemschool Zeeland - garandeert binnen een jaar zwemdiploma's. DIVERSE AANBIEDINGEN fojdcxïs pzc Vrijdag 7 november 2008 31 door Emile Calon middelburg - Kwaad. Ongelooflijk kwaad was de zestienjarige tijdens de nacht van 30 april omdat de po litie het feestje van hem en zijn vrienden op het Plein in Zaamslag verstoorde. Ze wilden daar keten, herrie maken, veel bier drinken, de politie sarren en uitdagen. Toen agenten daarop reageerden met eerst polshoogte nemen en uitein delijk een aanhouding en tikken met de lange wapenstok wilde de zestienjarige zijn woede afreageren op iets of iemand. Dat iets of iemand werd Peter Her wegh. De 56-jarige postbode had in de ogen van de zestienjarige hem en zijn vrienden al verraden door met de politie over hen te praten. Dat hij eerder die nacht er voor had gezorgd dat agenten niet hun drank in beslag nam, was ver geten. Toen Herwegh midden in de nacht vanaf de rand van het Plein met een nachtkijker keek wat ze uitspookten, rende een vriend van de zestienjarige op hem af en sloeg hem tegen de grond. Vervolgens stapte de zestienjarige op hem af, haalde een klauwha mer uit zijn mouw en sloeg de weerloze man hard op zijn hoofd, zo bleek gisteren uit het verhoor door de Middelburgse kinderrech ters. Na die klap kwam bij de jongeren het besef dat er iets ergs was ge beurd. De zestienjarige belde als eerste 112 en vroeg om een ambu lance. De tien minuten die het duurde voor die arriveerde waren de langste ooit. „Het leek wel jaren te duren", bekende hij met zachte stem. Twee dagen later overleed Herwegh in het ziekenhuis. „Hij was kansloos", aldus officier van justitie M. Overmeer. Officier van justitie M. Overmeer wil dat de van moord verdachte Zaamslagse jongen in een gevan genis voor vroegvolwassenen wordt geplaatst. Naast elkaar volgden de weduwe Herwegh en de ouders van de da der de rechtzaak. De weduwe stelde bitter dat sinds zijn dood hun huis haar thuis niet meer is. „Nooit meer een knuffel en die vertrouwde arm om mij heen." Overmeer voerde met nadruk aan dat jongeren zich meer bewust moeten worden van de risico's van drank en groepsgedrag. Om die boodschap uit te dragen, maar ook om de ernst van het feit aan te geven, eiste ze dat de jongen voor moord met voorbedachten ra de vijfjaar krijgt in een gevangenis met een speciale afdeling voor vroegvolwassenen. Uitspraak 19 november. M mmj AUTOBEDRIJF 'SHEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381 middelburg - De Hogeschool Zee land heeft een minisymposium ge organiseerd rond het boek Voorbij de leegte - een spiritualiteit zonder godsdienst. De schrijver, Wim Jan sen, is onlangs aangesteld als stu dentenpastor van de HZ. Het minisymposium begint om 15.30 uur. Na een inleiding door Dieke Bakker, psycholoog van de HZ, geeft filosofie/pabostudente Caroline Vollenga een reactie op het boek. Daarna komen Luc Smit (voorzitter synagoge Middelburg), Johan Rietjens (HZ-docent), Aar- noud van der Deijl (predikant PKN Oost-Souburg) en Magchiel Dierckx (lector Sociale Veiligheid HZ) aan het woord. Aansluitend spreekt de auteur over de noodzaak van bezieling na de geloofscrisis en de open identi teit van de HZ. Tot slot wordt het eerste exemplaar van Voorbij de leegte uitgereikt. Aanmelden voor het symposium kan via 0118-489741 of dienstmarketing@hz.nl. Vandaag kunt u komen genieten van een bijzondere verlichtingsdag- en avond. Van 13:00 - 21:00 uur worden onze verlichtingsadviseurs ondersteund door specialisten van Modular en Cabelli Luce. Wij introduceren dit laatstgenoemde bijzondere merk als eerste in Nederland! In een zinneprikkelende atmosfeer kunt u genieten van de mooiste buitenverlichting. Wij helpen u graag met een even inspirerend als vakkundig (buiten-)verlichtingsplan. Morgen worden onze verlichtingsadviseurs ondersteund door een adviseur van Nyche. Graag tot ziens! buitenmeubelen buitenverlichting Vrijdag 7 november koopavond! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl door Nadia Berkelder vlissingen - Een uurtje na het be gin van hun eerste zwemles, lig gen alle kinderen ontspannen op hun rug in het water. Bijna alle maal, want één meisje klampt zich krampachtig vast aan de arm van de zwemleraar. 'Ze vindt zwem men doodeng, zelfs met een spe ciaal onzinkbaar zwempak aan. Zwemschool Zeeland is sinds de zomer open en de ouders staan in de rij. Het tarief van ruim achthon derd euro voor drie zwemdiplo ma's schrikt ze niet af, ze worden gelokt door de kleine groepen én de diplomagarantie. „Mensen zien hoe snel het gaat", zegt Philippe Marteijn. „En ze zien hoeveel lessen het kost bij een ander zwembad. De mond-tot-mond reclame komt op gang. Dat merk je nu." Vorige week won het bedrijf de starters- prijs van de Kamer van Koophan del. De kinderen gaan in hun pak jes meteen het diepe in om ver trouwd te raken met het water. „Zodra kinderen kunnen drijven, kun je ze alles leren", vindt Marte ijn. „Wij leren ze eerst rugslag, dan draaien we ze om: ze kunnen de combinaties binnen vier weken. Dat ze snel leren, geeft ze zelfver trouwen." Terwijl een lerares één kind extra aandacht geeft, kunnen de anderen rustig verder zwem men: ze brengen meer tijd door in het water. Het eerste wat de kinderen doen, is zich vanaf de kant in het water laten glijden. Wie niet durft, krijgt een handje van zwemleraar. Zwemles bij Zwemschool Zeeland. Machiel van de Bos gaat kopje on der en merkt dat hij vanzelf weer boven komt, een meisje zoekt met dikke tranen in haar ogen contact met haar vader achter het glas. 'Zodra kinderen kunnen drijven, kun je ze alles leren' Marteijn praat haar moed in, ze mag even op schoot bij zijn vrouw Cobie. Na vijf minuten waagt het meisje het erop. De zwemschool wil kinderen niet alleen klaarstomen voor het exa men. Het doel is om kinderen te le ren begrijpen wat water is. „Als on ze kinderen per ongeluk het water in fietsen, kunnen ze bovenko men, zich oriënteren en een stuk zwemmen. Ook in- water dat troe foto Lex de Meester bel en koud is." Een normale reeks zwemlessen kan jaren duren. „Als ze anderhalf jaar bezig zijn met een A-diploma, hebben kinderen én ouders daarna geen zin meer. Maar kinderen zijn na die tijd nog niet vertrouwd met water." De zwemschool geeft niet alleen kin deren zwemles: de school is ook gespecialiseerd in medisch zwem men: de temperatuur is warmer dan in andere baden. „Je moet er na een uur zwemmen beter uitko men dan je erin bent gegaan. Zelf heb ik het ook: ik kan heel lang borstcrawlen, maar vaak verkram pen mijn spieren na een half uur." Marteijn heeft zeventien jaar als zwemleraar in een zwembad ge werkt. „Daar gebruikten we ook die pakjes, maar zonder de lesme thode die we hier hanteren. Wat wij hier doen, is de toekomst van het zwemonderwijs." stof(fen) tot nadenken is baS+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl m CD EU EE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33