Amerikaanse bommen doden veertig Afghanen Soms is het niet zo erg om 2e te worden. Maffiabestrijder omgekomen in Mexico 'Tulpenteelt aan banden' CITROËN 8 President Karzai wil dat Obama eind maakt aan foute bombardementen. Milieucommissie van Europarlement wil meer stoffen verbieden. Jurassic Park-bedenker Crichton overleden België schrapt een op de vijf generaals Spanje weigert zoon van Bin Laden asiel Losgeld geëist voor ontvoerde Nederlander Zeker niet als de Citroën Nemo V is in 2009 en Citroën Jumpy V in 2008. Donderdag 6 november 2008 PZC MEXICO-STAD - De Mexicaanse mi nister van Binnenlandse Zaken, Juan Camilo Mourino, en een van de belangrijkste bestrijders van de georganiseerde misdaad in Mexico, José Luis Santiago Vasconcelos, zijn omgekomen toen het vlieg tuig waarin zij vlogen dinsdag in het late spitsuur in Mexico-Stad neerstortte. Er kwamen volgens de autoritei ten nog elf andere mensen om het leven, onder wie hoge functiona rissen van Binnenlandse Zaken. Veertig mensen raakten bij de plaats waar het toestel in de stad neerkwam zwaar gewond. Het is nog niet duidelijk waarom het vliegtuig neerstortte, minister Luis Téllez van Transport zei dat al les erop wijst dat het om een onge luk en niet om een aanslag gaat. De regering voert een bloedige oor log tegen drugsmaffiosi die in gro te delen van het land de dienst uit maken. De drugsbaronnen onder mijnen met grof geweld het gezag. KANDAHAR - Bij Amerikaanse luchtaanvallen op de Taliban in het zuiden van Afghanistan zijn maandag zeker veertig doden en 28 gewonden gevallen. Dat heeft de Afghaanse president Hamid Karzai gisteren gezegd. De slachtoffers waren volgens diverse bronnen bruiloftsgasten, onder wie 23 kinderen. Het Amerikaanse leger zei de berichten na te trek ken, maar 'zich te verontschuldi gen en medeleven te betuigen' als inderdaad blijkt dat er burgerdo den zijn gevallen. Karzai haalde het incident aan op een persconferentie over de verkie zing van Barack Obama als nieuwe president van de Verenigde Staten. Karzai zei dat zijn eerste verzoek aan de nieuwe president is te voor komen dat er burgerslachtoffers vallen bij operaties van buitenland se troepen. Hij vervolgde door te zeggen dat er slachtoffers waren gevallen bij luchtaanvallen in het district Shah Wali Kot in de provincie Kanda har. „Op dit moment vallen er bur gerslachtoffers in Afghanistan." Karzai zei ook te hopen dat de ver kiezing van Obama tot president 'vrede brengt naar Afghanistan en voorspoed voor het Afghaanse volk en-de rest van de wereld'. Drie maanden geleden meldde de Afghaanse regering dat er bij een Amerikaanse operatie in het wes ten van het land negentig burgers om waren gekomen. Volgens een Amerikaans rapport waren er 33 burgerdoden gevallen. Een nieuw incident waarbij veel burgerslacht offers vallen kan een ernstige ver slechtering van de betrekkingen tussen de beide landen betekenen. Dorpeling Abdul Jalil zei dat hij een .bruiloftsfeest hield voor zijn nicht, toen Talibanstrijders die in een gevecht verwikkeld waren met Amerikaanse strijdkrachten, dekking zochten in de buurt van zijn huis. Toen Amerikaanse vlieg tuigen later een aanval uitvoerden raakten zij de bruiloftspartij en werden veel gasten dodelijk getrof fen. Een van de gewonden, Mo hammad Nabi Khan, zei in het zie kenhuis dat twee van zijn zoons en de vrouw van zijn broer zijn omgekomen. „De meeste slachtof fers waren vrouwen en kinderen, velen liggen nog onder het puin van ingestorte huizen." Bij luchtaanvallen door de VS op de Taliban in Afghanistan zouden zeker veertig doden zijn geval len. Het is niet de eerste keer dat er zo veel burgerdoden vallen. BRUSSEL - De milieucommissie van het Europees Parlement wil stren ger zijn voor de telers van gewas sen als tulpen, rozen, uien en spruitjes dan de Europese Com missie en de EU-landen. De mi lieucommissie nam gisteren een waslijst met aanscherpingsvoorstel- len aan. De milieucommissie wil meer stof fen verbieden die schadelijk zijn voor de gezondheid en minder uit zonderingen toestaan. Verschillen de Nederlandse Europarlementa riërs en minister Gerda Verburg (Landbouw) zien die aanscher ping niet zitten omdat zij vrezen dat de teelt van bijvoorbeeld de tulp in Nederland dan onmogelijk wordt. Maar de situatie is voor de land- en tuinbouw nog niet verlo ren, omdat het voltallige Europese Parlement er nog over moet stem men. LOS ANCELES - De Amerikaanse schrijver Michael Crichton is dins dag in Los Angeles op 66-jarige leeftijd overleden. Hij overleed plotseling na een moedig gevecht tegen kanker, aldus zijn manager. Crichton is vooral bekend door zijn boek Jurassic Park, dat in 1993 werd verfilmd door Steven Spiel berg. Ook schreef en produceerde hij de bekende Amerikaanse televi sieserie ER. BRUSSEL - De Belgische minister Pieter De Crem van Defensie schrapt in nog geen jaar tijd bijna 20 procent van het aantal gene- raalsfuncties. Dat was nodig om het 'topzware' leger te hervormen. Het aantal generaals bedroeg eind januari 54, vanaf komende januari zijn het er nog 44. Er zijn in het hele jaar geen nieuwe generaals be noemd. MADRID - Spanje heeft de asielaan vraag van Omar bin Laden, zoon van de gezochte Al Q_aidaleider Osama bin Laden, afgewezen. De 28-jarige Omar bin Laden, die in de Egyptische hoofdstad Cairo woont, arriveerde maandag op het Madrileense vliegveld Barajas. Hij zou zich in Spanje willen vestigen, omdat zijn leven in het Mid den-Oosten gevaar zou lopen. MOGADISHU - De gewapende groep die in september een Nederlandse en een Japanse hulpverlener ont voerde in Ethiopië, eist 3 miljoen dollar (ruim 2,3 miljoen euro) los geld voor hun vrijlating. De Neder lander en de lapanse vrouw werk ten voor de hulporganisatie Méde- eins du Monde (Dokters van de Wereld) in de Ethiopische regio Ogaden, bij de grens met Somalië. E BERLINGO Official Hunner Up International Van of the Year 2009 BERLINGO FIRST vanaf €9.990 3 m3 laadvolume, ^laadvermogen tot 600 kg BERLINGO j vanaf €10.990 oiitiSpakkSt tér waards vah €750 *- j 3,3 fff laadvolume, laadvermogen tot ?7Ö kg JUMPY vanaf 17.800 ftpfispakknf tof waarde Van €1.730 tot 7 ifi4 laadvolume, laad vermogen van 1225 kg JUMPER vanaf €19.320 öp tiepakket te r waard e van 1.650 8 tot 17 fit3 laadvolume, Raadvermogen tö? 2340 kg Twee jaar op rij als hoogste eindigen in de International Van of the Year verkiezing, dat zegt wat over onze range bedrijfswagens. Om datte vieren hebben wij tal van aanbiedingen. 1.000 Euro korting op de voorraadmodellen van de Nemo en gratis optiepakketten met een waarde tot 1.700 euro op de Berlingo* Jumpy en Jumper. Ga snel naar de Citroën-dealer om onze complete range te bekijken en informeer ook naar de aantrekkelijke lease- en financieringsaanbiedingen. NEMO vórifjf 7.890 1.000 korting op voófraadmodéilsn 2,5m3loadvökimê, laadvermogen tót 685 kg 'Voordeel op optiepakket geldt niet op de Berlingo First Prijzen zi|n excl. BTW en BPM. verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaarmaken Vanafprijs Nemo is inclusief 1.000 korting op voorraadmodellen. Alle aanbiedingen zijn geldig bij de aan de actie deelnemende Citroen-verkooppunten Vraag uw dealer naar de actievoorwaarden. Fleetklanten zijn uitgesloten van deze aanbiedingen Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaardmodellen. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden. Bel 0800-CITR0ËN (0800-2487636) voor meer informatie of kijk op www citroen nl. Citroen prefereert Total

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8