Verbetering mogelijk bij Concert at Sea Jongeren straks in 'spacebox' Middelburg plaatst camera's bij station bin nan uit OTEMPUR Omwonenden concert Brouwersdam werden slecht geïnformeerd. Genieten van onze introductie Cabelli Luce buitenverlichting exclusief bij Palladio: vrijdag a.s. speciale verlichtingsavond* *alle Binnenllit-bedrijven houden koopavond www.binnenuit.nl Zuid-Beveland komt ondergronds tot leven Vogeltentoonstelling in De Zaete in Yerseke Botsing op tunnelweg eist een gewonde Kerk viert vijftigjarig jubileum in Goes Westhavendijk in Goes wordt voorlopige plek voor jongerenhuis. Maatregel moet vele diefstallen van fietsen tegengaan. Droom Domein de Schipper Woonboulevard Poortvliet B PZC Donderdag 6 november 2008 129 door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Vooropgesteld: het was druk, gezellig en er hebben zich geen grote incidenten voorge daan. Toch zijn er zaken rond het popfestival Concert at Sea die be ter kunnen. „Sterker; er zijn din gen gewoon niet goed gegaan," zegt Jack Asselbergs, burgemeester van Schouwen-Duiveland. Asselbergs doelt op de informatie aan inwoners van dorpen rond de Brouwersdam. Zij waren onvol doende op de hoogte van de ver keersmaatregelen. Mensen wilden bijvoorbeeld boodschappen doen in Scharendijke, maar mochten het dorp niet in. „Dit soort zaken heeft onnodige discussies aan de afzetposten opgeleverd," meldt de politie in haar verslag. Een ander verbeterpunt betreft de ingehuurde verkeersregelaars. Som mige van hen waren niet goed geïnstrueerd en hebben - zoals bij Scharendijke - mensen onnodig te gengehouden. De politie meldt ver der dat sommige verkeersregelaars te jong waren (er was een 13-jarige bij), dat sommigen ongeïnteres seerd waren en dat ze veel te lange diensten draaiden. Eén verkeersre- De verkeersregelaars vari Con- cert at Sea hielden mensen onno dig tegen. Sommige van hen had den te lang gewerkt, waren on geïnteresseerd of veel te jong. gelaar was al zeventien uur* in touw. „Dit zal ons nooit meer over komen," zegt Asselbergs resoluut over de verkeersregelaars, die hij betitelt als 'niet altijd de meest ge kwalificeerde mensen.' De gemeen te adviseert de verkeersregelaars onder verantwoording van de poli tie te laten vallen. Volgens Leo van Vliet van Concert at Sea gaat het hierbij over 'een paar mensen'. „Dit is incidenteel, maar het wordt opgepakt." Voor wat betreft het in formeren van dorpsbewoners wijst Van Vliet naar de gemeente. „Natuurlijk voelen wij ons daar ook verantwoordelijk voor. Zo is de sfeer rond dit festival. Maar in het overleg is afgesproken dat de gemeente de communicatie naar de inwoners verzorgt. Het gaat nu voor 98 procent goed, we blijven streven naar honderd," aldus Van Vliet. In de terugblik staat verder het ad vies om gedurende het gehele eve nement een meteoroloog paraat te hebben. Die was er nu alleen op zaterdag. Die dag 'waren opvallend veel toeschouwers voorbereid op veranderende weersomstandighe den'. Dit in tegenstelling tot vrij dag, toen velen onvoldoende ge kleed waren. Parkeerproblemen, zoals in 2007, waren er niet. Neeltje Jans voldoet als extra parkeerplaats. Er waren ook geen noemenswaardige files. Naar schatting hebben 15.000 tot 20.000 mensen het concert per fiets of te voet bezocht. Door dit onverwacht grote aantal waren er te weinig fietsenstallingen. GOES - Bas Chamuleau uit Kapelle heeft tijdens graafwerkzaamheden voor een nieuwe gasleiding door Zuid-Beveland alle anders onzicht bare grondlagen in kaart gebracht. Hij heeft zo de geschiedenis van Zuid-Beveland op een aparte ma nier vastgelegd. Hij houdt morgen met foto's een lezing over hoe Zuid-Beveland ondergronds tot le ven komt. Chamuleau doet dit om 19.30 uur in museum De Bevelan- den aan de Singelstraat in Goes. YERSEKE - De Zaete aan de Korrin- gaweg in Yerseke fleurt morgena vond en zaterdag op dankzij de tentoonstelling van bijna driehon derd speciale kweekvogels. Vogel vereniging Inter Scaldis uit Yerseke houdt er haar jaarlijkse vogelexpo sitie, met een rad van avontuur, een verloting en de verkoop van vogels. De tentoonstelling is mor genavond gratis te bezichtigen van 19.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur. HOEK - Bij een kettingbotsing op de N62 bij Hoek is vanmiddag om 17.35 uur één persoon gewond. Bij de botsing raakten zeven auto's be trokken. Meerdere ambulances ruk ten uit, maar uiteindelijk bleek de schade volgens de politie mee te vallen. Verkeer vanuit de Wester- scheldetunnel werd omgeleid via de Herbert H. Dowweg. De gewonde is per ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. GOES - De christelijk gereformeer de kerk van Goes bestaat morgen vijftig jaar. Dat wordt zaterdag en zondag gevierd. Voor alle gemeen teleden en óud-leden wordt zater dag een feestmiddag gehouden in de Maranathakerk aan de Bergweg 43a. Zondag is een dankdienst van af 17.00 uur. De kerk in Goes is ont staan uit die in Kapelle-Biezelinge. Diensten vonden eerst plaats in een winkel aan de Bierkade, vanaf 1965 in de Maranathakerk. GOES - De voorlopige locatie voor het jongerenhuis in Goes is be kend. Wethouder Sophie van 't Westeinde hoopt dat er binnen drie maanden tien zogenoemde 'spaceboxen' aan de Westhaven dijk in Goes staan. De procedures voor de bouw lopen inmiddels. Gisteren tekenden betrokken par tijen AZZ (jeugdzorg), ROC Goes en woningbouwvereniging RWS een intentieverklaring in het ROC-gebouw aan de Bessestraat. De spaceboxen, een soort gekleur de containers, worden maximaal vijf jaar gebruikt. Daarna moet de definitieve locatie klaar zijn. Dat wordt een multifunctioneel ge bouw met onder meer duurdere huurwoningen, een huisarts en ouderenwoningen. De jongeren krijgen begeleiding in het huis en er komt een jeugdherberg in. Karelse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg gaat begin volgend jaar ca mera's bij het NS-station ophan gen om de diefstal van fietsen te gen te gaan. Vooral links van het station, in de richting van het kantoor van wa terschap Zeeuwse Eilanden, en aan de achterkant worden nog steeds veel fietsen gestolen, aldus Marinus Willemsen van de ge meente. Volgens de adviseur open bare orde en veiligheid zijn dat echt twee 'hotspots'. Hoewel de politie van het oppak ken van fietsendieven een speer punt heeft gemaakt, worden er maandelijks nog steeds heel wat fietsen in Middelburg gestolen. Vo rige maand 46 waarvan 29 in de binnenstad. En maand eerder wa ren het er 37 waarvan 24 in de bin nenstad. Tot verbazing van Wil lemsen zetten nog steeds mensen hun fiets niet op slot. Op die ma nier is het volgens hem wel heel gemakkelijk om een fiets te stelen. Negen van die niet-afgesloten fiet sen werden vorige maand gesto len. Alleen al dit jaar werden uit de binnenstad 68 gestolen die niet op slot stonden. Dat aantal vormt bijna een kwart van het aantal fiet sen dat dit jaar in de binnenstad werd ontvreemd. De politie en de gemeente hebben de laatste tijd regelmatig gewaar schuwd dat het ook in Middelburg noodzakelijk is om fietsen op slot te zetten. Niet alleen om op die manier het fietsendieven iets moei lijker te maken. Maar ook omdat de verzekering niets uitkeert als een benadeelde geen twee sleutel tjes kan laten zien. In totaal zijn er, tot en met okto ber, dit jaar al 479 fietsen in Mid delburg gestolen. Eind vorig jaar waren het er 519 zodat de vrees be staat dat er dit jaar in de Zeeuwse hoofdstad weer meer fietsen wor den gestolen dan in 2007. 1^ Tot verbazing van ambtenaar ge- meente zetten nog steeds heel wat Middelburgers hun fiets niet op slot waardoor ze het dieven wel heel erg makkelijk maken. Marconistraat 32, 4461 HH GOES, tel. 0113 23 01 81, www.morgana.nl Paasdijkweg 33, POORTVLIET, tel. 0166 61 91 00, www.woonboulevardpoortvliet.nl Ter ere van haar 15-jarig jubileum brengt TEMPUR tijdelijk het Jubileumbed uit. Bij aanschaf van een TEMPUR Combimatras in combinatie met een elektrisch verstelbare bedbodem, krijgt u nu de bedombouw met bijbehorend hoofdbord als Jubileum cadeau geheel GRATIS! Actieperiode: 20 oktober tot en met 30 november 2008. Vraag naar de voorwaarden bij uw dealer. Vanaf 2995,- bij afmeting: 160x200 cm - combimatras 15 cm, vlak. Verstelbaar vanaf 4037,-. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77