PZC 25 Zaak kudde ligt eindelijk bij justitie 'We waren er net op tijd bij' Baarland opgelucht deDRVKKERY Sloop Sloelijn voorjaar 2009 BEVELANDEN-THOLEN 31 Onderzoek mogelijke dierenmishandeling pas na jaar afgerond. Monumentenpand aan Goese Turfkade komt terug in originele staat. Gezwets Week van het Zeeuwse Boek Brasseriemenu Sylvia Wennekes Gerard Smallegange Donderdag 6 november 2008 Dierenplaatjes van Wereldnatuurfonds ruilen in de super Friesland en Zeeland lobbyen samen voor de watersport Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Justitie beslist op korte termijn over mogelijke ver volging van stichting De Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand vanwege vermeende dierenmis handeling. Sinds begin deze week liggen alle stukken over de kwestie bij het Openbaar Ministerie. Het politieonderzoek dat hieraan voor afging, heeft lang geduurd. Drie oud-vrijwilligers deden al 31 okto ber 2007 aangifte vanwege 'ver waarlozing en het onthouden van medische verzorging'. Het onderzoek heeft veel tijd in be slag genomen, omdat het voor de politie om een niet alledaagse kwestie ging. Een agent is zelfs Oktober 2007 deden oud-vrijwil- ligers aangifte tegen De Zeeuwse Schaapskudde. Op basis van lang durig politieonderzoek wordt bin nenkort beslist over vervolging. naar een schaapskudde elders in Nederland geweest om zijn licht op te steken. De zaak liep extra ver traging op, omdat de tweede her der van de Zeeuwse Schaapskudde na zijn vertrek in maart dit jaar ook aangifte deed. „De politie is er in het begin niet zo serieus mee bezig geweest", is de indruk van Ilse Martins uit Ove- zande, één van de drie oud-vrijwil ligers die aangifte deed. „De mi- lieupolitie heeft het later opge pakt. Die heeft er echt werk van gemaakt." Martins is overigens niet meer zo negatief over De Zeeuwse Schaapskudde. „Ik heb het van me afgezet. De dieren zien er ook beter uit." Stichtingsvoorzitter Jaap Gelok be treurt het dat het onderzoek nu pas klaar is, maar prijst de grondig heid ervan. Zo zijn jaaroverzichten van veeartsbezoeken opgevraagd om na te gaan of sprake was van verwaarlozing. „Het aantal bezoe ken was constant", wijst Gelok de beschuldiging opnieuw van de hand. Hij wacht rustig af of justi tie tot vervolging overgaat. Hans en Anita Timmerman voor hun droomhuis aan de Goese Turfkade met afbeelding uit 1880. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - Van onder tot boven heb ben ze hun huis aan de Turfkade aan de Goese stadshaven helemaal zelf gestript. Een heidens karwei, maar oud-makelaar Hans Timmer man en zijn vrouw Anita hebben ervan genoten. „Zo leer je gen oud huis pas goed kennen." Al slopend kwamen ze niet altijd zulke leuke dingen tegen. Veel gro te balken waren aan de uiteinden vermolmd. Een vervelende zwam bleek welig te tieren. Het idee dat zij straks op één van de mooiste plekjes in Goes wonen, vergoedde alles. „En", zegt Hans, „de reacties van de buren zijn zo positief Dit huis was behoorlijk verwaarloosd. Het was de rotte appel tussen alle gerestaureerde- panden." Anita noemt zichzelf 'de boosdoe ner'. Ze was verliefd op het pand, of beter op het uitzicht. Ze hoefde Hans niet te echt overtuigen. „Als geboren Goesenaar ken ik hier al les." Hij is eerst in de historie van de woning gedoken. Gebouwd in 1526, verbrand in 1554 bij een gro te stadsbrand en later weer opge trokken. Tot 1967 zat er een kruide nierswinkel in, sindsdien deed het dienst als magazijn. Hans en Anita kochten de woning maart dit jaar. „We waren er net op tijd bij. De kans op instorting was groot." Bouwvakkers zijn nu volop bezig. De meeste kopbalken zijn vervangen. Veel werk is nog te doen, binnen én buiten. De win kelpui moet bijvoorbeeld nog weg. Hans: „Die is niet authentiek." De originele voorgevel komt erin te rug, zoals die is te zien op een af beelding van rond 1880. Volgend jaar november hopen de Timmermannen te verhuizen. Zo lang gaat de restauratie duren. En dan willen Hans en Anita er de rest van hun leven blijven. „We la ten er gelijk een lift inbouwen van onder tot boven." BAARLAND - Van te voren had Baar- lander Peter Traas vuurwerk be loofd. Hij zou het Borsels college van B en W wel eens duidelijk ma ken dat in Baarland na vele jaren weer eens nieuwbouw moet ko men. „Baarland wordt anders een •museumdorp." Traas kreeg gistera vond tot slot van een informatie bijeenkomst het woord. Hij was te vreden. „Jullie moeten je dan wel aan je plannen houden." HEINKENSZAND - Spoorwegbeheer- der ProRail laat april 2009 de rails en dwarsliggers van de oude Sloe lijn slopen. Dit zou al deze maand gebeuren, maar de aannemer had het te druk. Stoomtrein Goes-Bor- sele krijgt een deel van de spullen. Markt51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl Baarland wacht wellicht al in 2009 de bouw van twaalf'starterswonin- gen' a 160.000 euro in een te her bouwen boerenschuur. Wethou der Marga Vermue presenteerde verder een uitbreidingsplan voor veertien grotere huizen waarmee in 20tt kan worden begonnen. Al les staat of valt echter met de vraag. Op een verouderde gemeen telijke wachtlijst voor Baarland staan twintig gegadigden. Tip? redactie@pzc.nl Over vrouwen en mannen ging het gesprek, daar in dat Vlissing- se etablissement. Over wie er thuis de broek aanheeft en wie de scepter zwaait, over wie praat en wie moet zwijgen als het om belangrijke kwesties gaat. „De man is het hoofd van het ge zin", zei de man beslist. „Dat kan zo zijn, maar dan is de vrouw toch wel de nek", repliceer de een vrouw. „En het hoofd heeft maar te volgen, als de nek draait." Waarop de tweede man in het gezelschap met een kwaad aardig lachje opmerkte: „Oh. Dan zal daar de uitdrukking 'Uit je nek kletsen' wel vandaan komen." t/m 8 november gratis bij 15,00 aan boeken Zwieg Stille, Rinus Spruit vanavond vanaf 17.30 uur met witlofsalade, pasta heilbot of pasta 3xkaas en pennetaartje 15,00 of 12,50 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 8 november 12.00-13.00 uur presenteert en signeert Zeeuws Knoopje 13.00-14.00 uur signeert Land- en Zeezicht zaterdag 8 november 14.00-15.00 uur Rinus Spruit signeert Zwieg Stille 15.00-16.30 uur Swinging harpists 16.15 uur Marco Beasley signeert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73