Sport Manchester City is de club Langzaam of van de woestijnprins Krajicek in eerste ronde onderuit Debuut David van der Poel in nationaal team 44 Donderdag 6 november 2008 PZC S Kleine broer van United wil de grootste van de wereld worden. Oud-Vlissinger Jamal Dibi houdt het voor gezien in het profvoetbal Speler Omniworld wil niet revalideren van spierblessure. Camiel de Rooij neemt afscheid en blikt terug op 'zijn' wedstrijden. Demonstratie Thamar Zweistra Grand Prix van China vervroegd naar april Nederlaag Martinus in Champions League 'Zoon van' als junior in in A-groep KNWU bij wereldbeker Pijnacker. door Fardau Wagenaar MANCHESTER - De club van de stad? Buiten Manchester zullen ze zeggen: 'United'. Maar binnen de stadsgrenzen is het antwoord an ders: Manchester City is de lieve ling van de meeste mensen, het is de arme volksclub die nooit op heeft gekund tegen het grote Uni ted. Maar tijden veranderen. Een sjeik uit Abu Dhabi zette afgelo pen zomer zijn handtekening on der een koopcontract en verstoor de in een klap alle verhoudingen in de stad. Trainingscentrum Carrington ademt allesbehalve Arabische weel de. Hier traint Manchester City, de club van de woestijnprins, het rijk ste voetbalbolwerk ter wereld. Het hoofdgebouw wordt vastgehou den door golfplaten in verschoten wit. De aanbouw waar sterspeler Robinho zich met zijn maten om kleedt, doet denken aan een sport hal uit de jaren 70. Alleen de dikke Bentley's op de parkeerplaats her inneren aan extreme rijkdom, maar die auto's hebben niets met Arabisch geld te maken. Elke voet baller in de Engelse competitie rijdt groots. Engeland versus Abu Dhabi is re gen tegenover hitte, bier versus al coholvrij, minirokken tegenover zwarte gewaden. De tegenstellin gen tussen de twee werelden zijn groot, maar het heeft de familie al-Nahyan (die 600 miljard euro bezit) er niet van weerhouden om afgelopen zomer voor 250 miljoen euro de voetbalclub te kopen van de Thaise oud-premier Shinawa- tra. „We willen de grootste club van de wereld worden en dat wor den we ook", zei Sulaiman al-Fa- him, vertegenwoordiger van de Abu Dhabi Groep bij de aankoop. De supporters van Manchester Ci ty zijn euforisch dat de geldregen over hun club is uitgestrooid. Nog steeds kunnen ze niet geloven dat ze na veel moeilijke jaren - acht jaar geleden speelde de ploeg nog in de tweede divisie - meer geld hebben dan Manchester United. „Wat is hier nou niet leuk aan?", vragen ze zich af. Na al die jaren van intense trouw en pesterijen van United-fans heeft de oliemag naat hun eigenwaarde terugge bracht. „Elke club wil een inves teerder met veel geld in zijn zak, 1^ Manchester City is in de ban van de rijkdom van de nieuwe Arabi sche clubeigenaar. Die wil dat zijn speeltje toonaangevend in de wereld wordt. ALMERE - Jamal Dibi vertrekt met onmiddellijke ingang bij FC Omni world. De in Vlissingen geboren profvoetballer heeft een spier- scheuring en kan de motivatie niet meer opbrengen te revalideren. Dibi begon in 1998 op z'n achttien de aan zijn profcarrière bij Telstar. Een jaar later stapte hij over naar AZ. Tot een doorbraak bij de club uit de eredivisie kwam het niet. Di bi speelde daarna bij Go Ahead Eagles, opnieuw Telstar, Haarlem en UMM Salal uit Qatar. Daarna had de voormalige Zeeuw moeite een club te vinden. Hij maakte op amateurbasis zijn rentree in Neder land bij Omniworld. Omdat de bond van Qatar hem aanvankelijk niet vrij wilde geven, miste Dibi het begin van dit seizoen. Toen hij in september eindelijk in actie kwam, werd hij al snel geveld door een spierblessure. Technisch directeur Jeffrey Koois- tra van Omniworld betreurt het vertrek van Dibi. Hij zag in hem een goede aanvulling van de selec tie van de ploeg uit Almere, die on deraan staat in de eerste divisie, „lammer, maar in de situatie waar in de club verkeert, moet iedereen van elkaar opaan kunnen." UIT BASKETBAL New York. NBA. New Jersey Nets - Phoenix Suns 86-114, Houston Rockets - Boston Cel tics 99-103, San Antonio Spurs - Dallas Mave ricks 81-98. BILJARTEN 't Bierwinkeltje - Wellse Vaart 2 2-6: Leo Schrauwen - Michael Zwakenberg 27-30, 33; Fons Baert - Louis de Leeuw 20-25, 52; Joke Breur - Jan Bogers 25-17, 55; Piet Boot - Kim van der Mast 8-20, 22. DAMMEN Amsterdam. Bijlmertoernooi. Grootmeester- groep, vijfde ronde: Valneris (Let)-Virny (Dui) 1-1, Vatoetin (WRu)-Getmanski (Rus) 1-1, Ron Heusdens (Ned)-Ndjofang (Kam) 2-0. Martin Dolfing (Ned)-Schwarzman (Rus) 1-1, Kees Thijssen (Ned)-Pim Meurs (Ned) 1-1. Stand na de vijfde ronde: 1. Thijssen, Schwar- zman 6, 2. Dolfing, Valneris, Meurs, Getmans- ki, Vatoetin, Virny 5, 3. Heusdens, Ndjofang 4. TENNIS Doha. WTA Championship. Witte Groep: Vera Zvonareva (Rus,8)-Ana Ivanovic (Ser,4) 6-3 6-7 6-4. Stand: 1. Vera Zvonareva 2-4 (4-1), 2. Jelena Jankovic (Ser,1) 1-2 (2-0) 3. Svetl.Koeznetsova (Rus,6) 1-0 (0-2) 4. Ana Ivanovic 2-0 (1-4). Rode groep: Venus Williams (VS,7)-Jelena De mentieva (Rus,5) 6-4,4-6,6-3. Stand: 1. Venus Williams 2-4 (4-1), 2. Serena Williams (VS,3) 0-0 (0-0) 3. Jelena Dementieva (Rus,5) 1-0 (1-2) 4. Dinara Safina 1-0 (0-2). Nrs.1 en 2 naar halve finales. VOLLEYBAL Moskou. Champions League vrouwen. Groep D: Zaretsje Odintsovo (Rus) - Dela Mar- tinus (Ned) 3-0 (25-19 25-23 25-22). WIELRENNEN Dortmund. Zesdaagse. Eindstand: 1. Zabel/Lampater (Dui) 394 punten, 2. Bartko/ Beikirch (Dui) 391, 3. Rasmussen/Morkov (Den) 386, op 1 ronde: 4. Hondo/Lademann (Dui) 318, op 2 ronden: 5. Stam/Slippens (Ned) 185. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DONDERDAG BILJARTEN Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Rookies - Doorgehaald. Locatie: The Roadhou se, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. wij hebben er nu een met heel die pe zakken. Na dertig jaar zonder succes, verlangen wij wanhopig naar een trofee", vat Kevin Parker de mening van de meeste Ci- ty-fans samen. Christiano Ronaldo? „Laat maar komen", vinden zij. En als het aan de sjeik ligt, komt de sterspeler er ook, wat het ook kost. Hij traint op slechts een halve kilometer af stand, bij Manchester United. Overstappen zou hem niet in dank worden afgenomen, maar in Abu Dhabi doen ze niet aan senti menten. „Ronaldo heeft gezegd dat hij naar de grootste club ter we reld wil. Laat hij in januari maar zien of hij dat serieus meent", al dus de woordvoerder. Paul Bosvelt, van 2002 tot 2004 in dienst van Manchester City én oud-speler van Twente, twijfelt over de aanpak van de rijken. „Ik zet mijn vraagtekens bij dit alles. Je kunt nou eenmaal niet alles ko pen wat je wilt, het houdt een keer op. Bovendien geeft een team vol sterspelers geen garantie voor een goed resultaat. Al loopt Robin ho daar vanavond op het veld te gen Twente, voetbal blijft een teamsport. Gelukkig maar. Nee, ik denk niet dat Manchester United zich veel zorgen maakt. Dat ge beurt pas als City sportief naar de top zou gaan." door René van Stee TERNEUZEN - „Lopen is leuk en ge zond. Het is ook een gemakkelijke sport, want je kunt het op ieder moment van de dag doen. En het leuke van wedstrijden is dat ieder een er aan kan meedoen. Jong en oud, langzaam of snel; het maakt helemaal niks uit." Camiel de Rooij heeft weinig moei te om onder woorden te brengen waarom hij dik dertig jaar met veel plezier trimlopen in en rond Terneuzen heeft georganiseerd. En zoals bij veel andere mensen die ouder worden, vindt hij dat het tijd is geworden dat iemand an ders het stokje overneemt. Hele maal uit beeld is de 66-jarige Koe wachtenaar nog niet verdwenen, maar veel van zijn taken zijn in middels overgenomen door Mar lon Roels uit Terneuzen. Die ver richtte al enige tijd hand-en-span- diensten voor de organisatie, maar doordat een andere steun en toe verlaat - Henny Mangnus - er mee stopte, dreigde er een einde te ko men aan een mooie hardlooptradi tie. „Ik heb toen gezegd: dat nooit. Van lieverlee zit je er dan opeens midden in", vertelt Roels, oud-leer ling van De Rooij en zelf ook een fanatieke loper. Dat laatste is er bij zijn oud-docent nauwelijks meer bij. Maar hij rijdt nog veel op de ra cefiets. „Dit jaar heb ik er zo'n tien duizend kilometer opzitten." Als oud-gymleraar op de voormali ge mts-meao en het ROC Wester- schelde .in Terneuzen draaide De Rooij zijn hand niet om voor het organiseren van sportevenemen ten. Het was ook vanuit school dat diverse evenementen op poten werden gezet. „De trimlopen na tuurlijk, maar ook de koppeltijdrit in Terneuzen. Die bestaat nog al tijd. We hielden ook triatlons en run-bike-runwedstrijden. De zwemloop is zelfs bij ons uitgevon den. Het was echt een prachtige tijd. Niet alleen collega's van school waren altijd heel enthou siast en behulpzaam, maar zeker ook de leerlingen. Die vonden het prachtig om hun krachten met le raren te meten. En om van ze te winnen natuurlijk." Hoewel hardlopen altijd een veel beoefende tak van sport is ge weest, beleefde met name Oost- Zeeuws-Vlaanderen in de jaren tachtig en beginjaren negentig hoogtijdagen. Met wijlen Remy Mangnus (een goede kennis van De Rooij en de echtgenoot van de inmiddels ook overleden Henny) als grote stimulator werd Graauw Camiel de Rooij draagt als organi- sator van diverse trimlopen in en rond Terneuzen langzaam maar zeker het stokje over aan Marlon Roels. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In ma nege Stal de Kroo te Nieuw- en Sint Joosland wordt zaterdag een wedstrijd kür op muziek voor Zi en Z2-dressuurcombinaties. gehou den. Als afsluiting zal international Tha mar Zweistra een demonstratie verzorgen, waaronder een kür op Grandprix-niveau. Ze rijdt op Hexagons Ortello, een twaalfjarige ruin die sinds kort op Grand prix-niveau uitkomt. Aanvang wedstrijd 14.00 uur. ISMANING - Voor Michaëlla Kraji cek zit het tennistoernooi van Is- maning er al weer op. De Neder landse verloor gisteren in de eerste ronde van het met 50.000 dollar (bijna 40.000 euro) gedoteerde ITF-evenement van de als eerste geplaatste Duitse Kristina Barrois: 3-6 en 4-6. Krajicek was afgelopen week in Bratislava wel succesvol. Na een magere periode met ook nog wat blessureleed haalde ze in de Slow aakse stad de finale. Die verloor ze zondag. Krajicek won wel ruim honderd plaatsen op de wereld ranglijst, waardoor ze opklom naar de 215e plaats. Gisteren kon de halfzus van Wibledonwinnaar Richard Krajicek het tegen de 27-ja- rige nummer 93 van de wereld niet bolwerken. PARIJS - De Grote Prijs van China in de Formule 1 wordt volgend jaar al op 19 april gereden. De race stond in 2009 aanvankelijk voor half oktober op het programma. Het seizoen begint in 2009 op 29 maart met de GP van Australië, dan volgt op 5 april Maleisië- en daarna China. Op 1 november is de slotrace in Abu Dhabi, twee we ken eerder dan in eerste instantie werd aangegeven. Er zijn volgend jaar zeventien races. Frankrijk en Canada zijn geschrapt. MOSKOU - De volleybalsters van DELA Martinus zijn de Cham pions League (groep D) gisteren begonnen met een nederlaag. Het jonge team van coach Avital Selin- ger verloor in Moskou met 3-0 van het sterke Zaretsje Odintsovo. De setstanden waren 25-19, 25-23 en 25-22. De selectie had grote moeite op tijd te komen voor de wedstrijd. De vlucht naar de Russische hoofdstad werd dinsdag wegens de mist geannuleerd. door Ad Pertijs BREDA - David van der Poel is gese lecteerd voor het Nederlandse ju niorenteam dat zondag in actie komt tijdens de wereldbeker- veldrit van Pijnacker. Het is de eerste keer dat de 16-jari- ge zoon van oud-wereldkampioen Adrie van der Poel voor Neder land een WB-cross mag rijden. Omdat het een thuiswedstrijd be treft mag de KNWU twee teams inzetten in Pijnacker. Van der Poel, die afgelopen zondag won bij de junioren in Eerde-Veghel, staat opgesteld in de A-ploeg. Oök zijn jongere broer Matthieu (13), is een talentvolle veldrijder. Hij is natio naal kampioen in zijn leeftijdscate gorie. Eind januari wordt het WK gere den in Hoogerheide, waar pa Van der Poel de scepter zwaait. „Uiteraard zou het fantastisch zijn voor ons wanneer David in Hoo gerheide het WK mag rijden, maar zover is het nog niet. De con currentie binnen de juniorenselec: tie is wat dat betreft groot," zegt Adrie van der Poel. Tijmen Eising werd afgelopen weekeinde Europees juniorenkam pioen, vlak voor Lars van der Haar. De andere drie leden van het A-team zijn: Michiel van der Heijden, Corné van Kessel en Mi ke Teunissen. De wereldbekerveldrit voor junio ren begint om 10.20 uur en duurt 40 minuten. Vervolgens is het de beurt aan de beloften (11.30 uur), vrouwen (13.45 uur) en eliten (15.00 uur). De wedstrijden worden gereden rond de Dobbeplas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70