Zeeland Winst voor megaproject Vlissingen Geld tekort voor restauratie kerk NS-station krijgt camera's tegen diefstal van fietsen TEMPUR® viert feest! Personeel Philip in ongewisse N61 mogelijk in 2013 klaar Genieten van onze introductie Cabelli Luce buitenverlichting exclusief bij Palladio: vrijdag a.s. speciale verlichtingsavond" "alle BinnenUit-bedrijven houden koopavond www.binnenuit.nl Uit Bezuinigingen brengen Scheldekwartier naar positief resultaat. Hervormde kerk in Krabbendijke wil toren grondig aanpakken. Nog elke maand worden in Middelburg veel fietsen gestolen. Voor meer informatie, kijk op www.tempur.nl of bel gratis: 00800 235 83 678. S PZC Donderdag 6 november 2008 29 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Scheldekwartier is uit de rode cijfers. Door de Ma- qhinefabriek te slopen, extra wo ningen te bouwen en het groene eiland in de Binnenhaven te ver vangen door een jachthaven, buigt het Vlissingse stadsbestuur het ver lies van achttien miljoen euro om in een winst van 2,7 mille. Hoeveel het scheelt als de fabriek niet wordt gerestaureerd, wil wet houder Piet Polderman niet zeg gen, maar het gaat om miljoenen. „En als je op die locatie kiest voor het bouwen van extra huizen, le vert het juist geld op. Bovendien zat het enorme volume ons dwars. Dat dwong de omgeving er ook toe om kolossen te worden en het zou lastig zijn om een exploitant voor de fabriek te vinden." Toch zal het bouwplan geen histo rische gebouwen tekortkomen, ga randeert het college. Immers, het Dokje van Perry, de Zware Plaat werkerij, de Timmerfabriek en het hoofdkantoor van de Schelde zijn er ook nog. Die blijven. Maar voor de platgelegde Schelde- kraan zit een restauratie er waar schijnlijk evenmin in. Te duur. En ook het met onkruid overwoeker de vakbondsgebouw -volgens het college een bouwval- gaat tegen de grond. Het kleine driehoekige parkje in het water van de Binnen haven is eveneens van de baan. Lie ver laat het college daar ligplaatsen aanleggen voor zeezeiljachten. Die leveren de stad tenminste geld op. En het groen, dat wordt gecompen seerd in het Blauwe Dorp, in het verlengde van de Singel, het laatste stukje Scheldekwartier. Het komt daar in plaats van de waterpartij met brug en dure kades. Eigenlijk zou een groot stuk van het rijtje winkels aan het Schelde- plein gesloopt worden, om ruimte te maken voor een grootse entree naar het Scheldeterrein. Dat gaat niet door. En de bestrating in het hele Scheldekwartier verandert. In plaats van duurzaam natuursteen, kiest het college voor goedkoper materiaal. Om met de woorden van wethou der Polderman te spreken: „Bij wij ze van spreken geen marmer, maar mooi beton." De gemeenteraad bespreekt 27 no vember deze aanpassingen. Door eerdere ideeën te schrap- pen, en te vervangen door zaken die geld opleveren, is het Schel dekwartier eindelijk winstgevend in plaats van verlieslijdend. door Luc Oggel KRABBENDIJKE - De hervormde kerk in Krabbendijke komt 41.000 euro tekort voor de restauratie van de kerktoren. De kerkenraad doet een beroep op mogelijke subsidie potjes van de gemeente Reimers- waal. De toren raakte op 2 juni fors be schadigd door een blikseminslag, waarbij brand ontstond. Om te kunnen blussen, moest er een gat in de toren worden gezaagd. Ook alle - net geïnstalleerde - bekabe ling, internet-, telefoon- en geluids apparatuur kon de vuilnisbak in. Weliswaar een verzekeringskwes tie, maar bij de herstelwerkzaam heden kwamen ook andere gebre ken tevoorschijn. „Als de steigers er toch staan, kunnen we beter ge lijk de hele toren aanpakken", zegt Leen van der Schoor, binnen de kerkenraad verantwoordelijk voor de gebouwen. „Je kunt een nieuwe haan moeilijk op een rotte balk neerzetten." De schade door de blikseminslag kwam neer op zo'n 32.000 euro. Dat wordt door de brandverzeke ring gedekt. Om de toren (die van de kerkelijke gemeente zelf is) in zijn geheel te restaureren, is nog eens 41.000 extra nodig. „Die heb ben we niet, want net als veel ker ken zijn ook wij een beetje armlas tig", aldus Van der Schoor. Raads lid en Krabbendijkenaar Marien Weststrate (Leefbaar Reimers- waal), die door Van der Schoor was aangesproken, kaartte de situa tie deze week aan tijdens de raads vergadering. Wethouder Hans de Kunder, die niet van de situatie op de hoogte was, zei er best eens met de kerkenraad over te willen praten. En wat als de gemeente wellicht niet bijspringt? „Tja, dan zullen we nog meer aanspraak moeten doen op onze leden", al dus Van der Schoor. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De vestiging van Phi lips Lighting in Terneuzen staat al sinds juli te koop, maar van een de finitieve overname is nog geen sprake. De nieuwe eigenaar van het be drijf kan desgewenst aan de slag met een kant-en-klaar bedrijfscon- cept voor de productie van water en luchtzuiveringsproducten op basis van een ozontechniek. Phi lips vindt dat niet in de Ligh- ting-formule passen. „We zijn in onderhandeling. Tot de verkoop daadwerkelijk een feit is, geven wij geen toelichtingen", aldus Philips-woordvoerder Eric Drent. OR-Voorzitter Paul D'Hondt van Philips in Terneuzen bespeurt bij collega's toenemende frustratie. „De werknemers willen logischer wijs weten waar ze aan toe zijn." door René Hoonhorst MIDDELBURG - Rijkswaterstaat zet alles op alles om de aanpassingen aan rijksweg N61 toch nog in 2013 klaar te krijgen. Het ontwerp-tracé- besluit voor het wegdeel Hoek-Schoondijke komt pas vol gend voorjaar, omdat de Commis sie voor de milieu-effectrappor tage meer gegevens over veiligheid op dat wegdeel wil hebben. Rijks waterstaat ziet toch nog mogelijk heden om de N61 in 2013 op te le veren, liet hij gedeputeerde Toine Poppelaars gisteren weten. door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg gaat begin volgend jaar ca mera's bij het NS-station ophan gen om de diefstal van fietsen te gen te gaan. Vooral links van het station, in de richting van het kan toor van waterschap Zeeuwse Ei landen, en aan de achterkant wor den nog steeds veel fietsen gesto len, aldus Marinus Willemsen van de gemeente. Volgens de adviseur openbare orde en veiligheid zijn dat echt twee hotspots. Ondanks dat de politie van het op pakken van fietsendieven een speerpunt heeft gemaakt, worden maandelijks nog steeds heel wat fietsen in Middelburg gestolen. Vo rige maand 46 waarvan 29 in de binnenstad. Een maand eerder wa ren het er 37 waarvan 24 in de bin nenstad. Tot verbazing van Wil- .lemsen zetten nog steeds mensen hun fiets niet op slot. Op die ma nier is het volgens hem wel heel gemakkelijk om een fiets te stelen. Negen van die niet-afgesloten fiet sen werden vorige maand gesto len. Alleen al dit jaar werden uit de binnenstad 68 gestolen die niet op slot stonden. Dat aantal vormt bijna een kwart van het aantal fiet sen dat dit jaar in de binnenstad werd ontvreemd. De politie en de gemeente hebben de laatste tijd re gelmatig gewaarschuwd dat het ook in Middelburg noodzakelijk is om fietsen op slot te zetten. Niet alleen om op die manier het fiet sendieven iets moeilijker te ma ken. Maar ook omdat de verzeke ring niets uitkeert als een benadeel de geen twee sleuteltjes kan laten zien. In totaal zijn er, tot en met oktober, dit jaar al 479 fietsen in Middelburg gestolen. Eind vorig jaar waren het er 519 zodat de vrees bestaat dat er dit jaar in de Zeeuwse hoofdstad weer meer fiet sen worden gestolen dan in 2007. Ruim 21 procent, oftewel 111, ston den niet op slot toen ze werden meegenomen. Als gekeken wordt naar de cijfers van dit jaar valt op dat in de maanden april en mei de meeste fietsdiefstallen gebeurden in Middelburg. Toen 'wisselden' er 75 en 70 van eigenaar. 1^ Tot verbazing van ambtenaar ge- meente zetten nog steeds heel wat Middelburgers hun fiets niet op slot waardoor ze het dieven wel heel erg makkelijk maken. Changing the way the world sleeps ®Mt Ter ere van haar 15-jarig jubileum brengt TEMPUR tijdelijk het Jubileumbed uit. Bij aanschaf f van een TEMPUR Combimatras in combinatie met een elektrisch verstelbare bedbodem, krijgt JKteLjlpföF/' u nu de bedombouw met bijbehorend hoofdbord als Jubileum- cadeau geheel GRATIS! Actieperiode: 20 oktober tot en met 30 november 2008. Vraag naar de voorwaarden bij uw dealer. Vanaf 2995,- bij afmeting: 160x200 cm - combimatras 15 cm, vlak. Verstelbaar vanaf 4037,-. drukverlagende matrassen en kussens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67