PZC Verbetering mogelijk bij concert 25 deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl Zierikzees bedrijf aan de slag bij Jan Smit mgn wm 1 SCHOUWEN-DUIVELAND 31 31 Omwonenden van Concert at Sea werden slecht geïnformeerd. Appartementen in voormalige pizzeria Zierikzee Week van het Zeeuwse Boek Brasseriemenu Sylvia Wennekes Gerard Smallegange is 00 ie 30 uur Swinging harpists 16.15 uur Marco Beasley signeert Gezwets Am jégSk JF I M int vf V Dierenplaatjes van Wereldnatuurfonds ruilen in de super Donderdag 6 november 2008 Friesland en-Zeeland lobbyen samen voor de watersport Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Vooropgesteld: het was druk, gezellig en er hebben zich geen grote incidenten voorge daan. Toch zijn er zaken rond het popfestival Concert at Sea die be ter kunnen. „Sterker: er zijn din gen gewoon niet goed gegaan," zegt Jack Asselbergs, burgemeester van Schouwen-Duiveland. Asselbergs doelt op de informatie aan inwoners van dorpen rond de Brouwersdam. Zij waren onvol doende op de hoogte van de ver keersmaatregelen. Mensen wilden bijvoorbeeld boodschappen doen in Scharendijke, maar mochten het dorp niet in. „Dit soort zaken heeft onnodige discussies aan de afzetposten opgeleverd," meldt de politie in haar verslag. Een ander verbeterpunt betreft de ingehuurde verkeersregelaars. Som mige van hen waren niet goed geïnstrueerd en hebben - zoals bij Scharendijke - mensen onnodig te gengehouden. De politie meldt ver der dat sommige verkeersregelaars te jong waren (er was een 13-jarige bij), dat sommigen ongeïnteres seerd waren en dat ze veel te lange diensten draaiden. Eén verkeersre gelaar was al zeventien uur in touw. „Dit zal ons nooit meer over komen," zegt Asselbergs resoluut over de verkeersregelaars, die hij betitelt als 'niet altijd de meest ge kwalificeerde mensen.' De gemeen te adviseert de verkeersregelaars onder verantwoording van de poli ty De verkeersregelaars van Con- cert at Sea hielden mensen onno dig tegen. Sommige van hen had den te lang gewerkt, waren on geïnteresseerd of veel te jong. tie te laten vallen. Volgens Leo van Vliet van Concert at Sea gaat het hierbij over 'een paar mensen'. „Dit is incidenteel, maar het wordt opgepakt." Voor wat betreft het in formeren van dorpsbewoners wijst Van Vliet naar de gemeente. „Natuurlijk voelen wij ons daar ook verantwoordelijk voor. Zo is de sfeer rond dit festival. Maar in het overleg is afgesproken dat de gemeente de communicatie naar de inwoners verzorgt. Het gaat nu voor 98 procent goed, we blijven streven naar honderd," aldus Van Vliet. In de terugblik staat verder het advies om gedurende het gehe- ZIERIKZEE - Een zwartgeblakerd karkas is alles wat er over is van Pizzeria Giovanni die eind maart 2006 in vlammen opging. De eigenaar van het monumentale pand op de hoek van de Sint Domusstraat en de Lange Sint Jansstraat in Zierikzee wil van de ruïne een com plex maken van drie appartementen. Een sloopbe drijf haalt het gebouw momenteel van binnen he lemaal leeg. Aan de buitenzijde werd de verzakte gevel versterkt met een ijzeren balk. In de pizzeria werd brand gesticht. Nadat de rook wolken waren opgetrokken, werd op de boveneta- t/m 8 november gratis bij 15,00 aan boeken Zwieg Stille, Rinus Spruit vanavond vanaf 17.30 uur met witlofsalade, pasta heilbot of pasta 3x kaas en pennetaartje 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 8 november 12.00-13.00 uur presenteen en signeert Zeeuws Knoopje 13.00-14.00 uur signeert Land- en Zeezicht zaterdag 8 november 14.00-15.00 uur Rinus Spruit signeert Zwieg Stille le evenement een meteoroloog pa raat te hebben. Die was er nu al leen op zaterdag. Die dag 'waren opvallend veel toeschouwers voor bereid op veranderende weersom standigheden'. Dit in tegenstelling tot vrijdag toen velen onvoldoen de gekleed waren. Parkeerproblemen, zoals in 2007, waren er niet. Neeltje Jans voldoet als extra parkeerplaats. Er waren ook geen noemenswaardige files. Naar schatting hebben ook 15.000 tot 20.000 mensen het concert per fiets of te voet bezocht. Door dit onverwacht grote aantal waren er te weinig fietsenstallingen. ZIERIKZEE - „Het was een hele klus", zegt Luuk van der Stap van Aecom radiodiscount. „Maar wel heel leuk om te doen." Het Zierikzeese bedrijf heeft afge lopen weekend alle communicatie voor de beveiligingsmedewerkers geregeld bij de concerten van Jan Smit in Ahoy in Rotterdam. Het bedrijf doet wel vaker grotere eve nementen maar dit was volgens Van der Stap wel bijzonder, ook omdat een nieuw concept is uitge test. „We hebben niet alleen de portofoons geleverd, maar we heb ben ook twee runners meege stuurd die de hele techniek in de gaten hebben gehouden. Daar naast hebben we een centrale gele verd met drie posten, want er hing ook alarmering aan vast voor als er ergens wat mis zou gaan." Bo vendien was de persoonsbeveili ging van bekende Nederlanders en kassamedewerkers geïntegreerd in het hele communicatiesysteem. Ook dat is nieuw. „We hebben he le positieve reacties gekregen op deze aanpak", zegt Van der Stap. Hij hoopt dat hier vervolgopdrach ten uit voort komen. Ze zijn daar over al in gesprek. Tip? redactie@pzc.nl ge een wietkwekerij van honderdvijftig planten ontdekt. Voor de brandstichting werd vorig jaar maart een toen 28-jarige inwoner van Zierikzee veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Zijn companen liepen lichte re straffen op. foto Dirk-Jan Gjeltema Over vrouwen en mannen ging het gesprek, daar in dat Vlissing- se etablissement. Over wie er thuis de broek aanheeft en wie de scepter zwaait, over wie praat en wie moet zwijgen als het om belangrijke kwesties gaat. „De man is het hoofd van het ge zin", zei de man beslist. „Dat kan zo zijn, maar dan is de vrouw toch wel de nek", repliceer de de vrouw. „En het hoofd heeft maar te volgen, als de nek draait." Waarop de tweede man in het gezelschap met een kwaad aardig lachje opmerkte: „Oh. Dan zal daar de uitdrukking 'Uitje nek kletsen' wel vandaan komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63