Spot Langzaam of TEMPUR® viert feest! Spelers van Steen praten al wekenlang over duel met HW'24 Slaapkenner Rademakers 44 Donderdag 6 november 2008 PZC Z Camiel de Rooij neemt afscheid en blikt terug op 'zijn' wedstrijden. Bodylineloop vijfde wedstrijd van Zeeuws-Vlaams Runnerscriterium Trimmers lopen in Terneuzense sportpark Oude Vaart. JKESlSHHHHHHii Dave de Waal voelt zich na drie jaar Hontenisse snel thuis bij Steen. Noordstraat 7-13, TERNEUZEN, tel. 0115 61 31 30, www.slaapkennerrademakers.nl door René van Stee TERNEUZEN - „Lopen is leuk en ge zond. Het is ook een gemakkelijke sport, want je kunt het op ieder moment van de dag doen. En het leuke van wedstrijden is dat ieder een er aan kan meedoen. Jong en oud, langzaam of snel; het maakt helemaal niks uit." Camiel de Rooij heeft weinig moei te om onder woorden te brengen waarom hij dik dertig jaar met veel plezier trimlopen in en rond Terneuzen heeft georganiseerd. En zoals bij veel andere mensen die ouder worden, vindt hij dat het tijd is geworden dat iemand an ders het stokje overneemt. Hele maal uit beeld is de 66-jarige Koe wachtenaar nog niet verdwenen, maar veel van zijn taken zijn in middels overgenomen door Mar lon Roels uit Terneuzen. Die ver richtte al enige tijd hand-en-span- diensten voor de organisatie, maar doordat een andere steun en toe verlaat - Henny Mangnus - er mee stopte, dreigde er een einde te ko men aan een mooie hardlooptradi tie. „Ik heb toen gezegd: dat nooit. Van lieverlee zit je er dan opeens midden in", vertelt Roels, oud-leer ling van De Rooij en zelf ook een fanatieke loper. Dat laatste is er bij zijn oud-docent nauwelijks meer bij. Maar hij rijdt nog veel op de ra cefiets. „Dit jaar heb ik er zo'n tien duizend kilometer opzitten." Als oud-gymleraar op de voormali ge mts-meao en het ROC Wester- schelde in Terneuzen draaide De Rooij zijn hand niet om voor het organiseren van sportevenemen ten. Het was ook vanuit school dat diverse evenementen op poten werden gezet. „De trimlopen na tuurlijk, maar ook de koppeltijdrit in Terneuzen. Die bestaat nog al tijd. We hielden ook triatlons en run-bike-runwedstrijden. De zwemloop is zelfs bij ons uitgevon den. Het was echt een mooie tijd. Niet alleen collega's van school wa ren altijd heel enthousiast en be hulpzaam, maar zeker ook de leer lingen. Die vonden het prachtig om hun krachten met leraren te meten. En om van ze te winnen natuurlijk." Hoewel hardlopen altijd een veel beoefende tak van sport is ge weest, beleefde met name Oost- Zeeuws-Vlaanderen in de jaren tachtig en beginjaren negentig hoogtijdagen. Met wijlen Remy Mangnus (een goede kennis van De Rooij en de echtgenoot van de inmiddels ook overleden Henny) als grote stimulator werd Graauw 1^ Camiel de Rooij draagt als organi- sator van diverse trimlopen in en rond Terneuzen langzaam maar zeker het stokje over aan Marlon Roels. TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaams Runnerscriterium is zaterdag toe aan de vijfde wedstrijd. Dit keer staat de Bodylineloop in Terneu zen op het programma. Deze wedstrijd is de derde trim- loop die onder verantwoordelijk heid van Camiel de Rooij en Mar- lon Roels wordt gehouden. Eerder waren er de Maas Afbouw- loop (gewonnen door Matti Buijs- se uit Assenede) en de Appelgaard loop (een prooi voor Robin Hof land). »- BASKETBAL New York. NBA. New Jersey Nets - Phoenix Suns 86-114, Houston Rockets - Boston Cel tics 99-103, San Antonio Spurs - Dallas Mave ricks 81-98. BILJARTEN 't Bierwinkeltje - Wellse Vaart 2 2-6: Leo Schrauwen - Michael Zwakenberg 27-30, 33; Fons Baert - Louis de Leeuw 20-25, 52; Joke Breur - Jan Bogers 25-17, 55; Piet Boot - Kim van der Mast 8-20, 22. TENNIS Doha. WTA Championship. Witte Groep: Vera Zvonareva (Rus,8)-Ana Ivanovic (Ser,4) 6-3 6-7 6-4. Stand: 1. Vera Zvonareva 2-4 (4-1), 2. Jelena Jankovic (Ser,1) 1-2 (2-0) 3. Svetl.Koeznetsova (Rus,6) 1-0 (0-2) 4. Ana Ivanovic 2-0 (1-4). Rode groep: Venus Williams (VS,7)-Jelena De mentieva (Rus,5) 6-4,4-6,6-3. Stand: 1. Venus Williams 2-4 (4-1), 2. Serena Williams (VS,3) 0-0 (0-0) 3. Jelena Dementieva (Rus,5) 1-0 (1-2) 4. Dinara Safina 1-0 (0-2). Nrs.1 en 2 naar halve finales. VOLLEYBAL Moskou. Champions League vrouwen. Het parkoers van de Bodylineloop is gelegen in sportpark Oude Vaart in Terneuzen, waar een omloop van vier kilometer is uitgezet. De deelnemers kunnen kiezen om de ze ronde één, twee of vier maal te lopen. Voorts is er een jeugdloop. In die categorie valt een stijgend aantal deelnemers waar te nemen. Om nog meer jeugd aan de start te krij gen, is er telkens na afloop voor ie dere deelnemer een verrassing. Verder is er jeugdklassement en scholenklassement. De jeugd wordt om 14.45 uur weggeschoten (afstand 1000 meter). De overige categorieën vertrekken om 15.00 uur vanaf sportcentrum Bodyline. Groep D: Zaretsje Odintsovo (Rus) - Dela Mar- tinus (Ned) 3-0 (25-19 25-23 25-22). Bedrijfscompetitie sporthal Cadzand. Uitsla gen poule A: VC De Kikkers-VCC 3-0 (32-26, 25-23, 35-26), YVC 2-The Frogs 2-1 (36-21, 31-19, 26-28), YVC 1-Hoge Springer 3-0 (30-25, 28-23, 33-19), VC De Kikkers-Hoge Springer 3-0 (26-24, 30-21, 32-23). Stand: 1. YVC 1 7 punten, 2. VC De Kikkers 6, 3. The Frogs 5, 4. Hoge Springer 3, 5. YVC 2 2, 6. VCG 1 punt. Uitslagen poule B: Van Voren Accoun- tant-DSV 1 0-3 (20-37, 23-36, 23-29), DSV 1-DSV 2 2-1 (25-28, 36-26, 31-26), Quist-Kla- ver Administratie 1-2 (25-31, 23-31, 37-23). Stand: 1. DSV 1 8 punten, 2. Klaver Admini stratie 5, 3. Van Voren Accountant 3, 4. DSV 2 1, 5. Quist 1 punt. WIELRENNEN Dortmund. Zesdaagse. Eindstand: 1. Zabel/Lampater (Dui) 394 punten, 2. Bartko/ Beikirch (Dui) 391, 3. Rasmussen/Morkov (Den) 386, op 1 ronde: 4. Hondo/Lademann (Dui) 318, op 2 ronden: 5. Stam/Slippens (Ned) 185. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Cino van den Broecke SINT JANSTEEN - Zijn eerste doel punt op de Zeeuws-Vlaamse vel den was een persoonlijke triomf Dat hij daarna balverlies leed en Robbie van de Wijnckel Aarden- brug daardoor in Sint-Jansteen op een beslissende 3-2-voorsprong bracht, was een stuk minder. „Scoor je eindelijk eens, gebeurt dit in blessuretijd", zegt Dave de Waal. „Balen man." De geboren Rotterdammer, die Spartaan'20 als eerste club had, streek enkele jaren geleden in Kloosterzande neer. Na afloop van het vorige seizoen maakte hij de overstap van Hontenisse naar Steen. De Waal was toe aan iets an ders. „Ik speelde er drie jaar en dan wil je hogerop. Nu ben ik nog jong, nu kan ik nog stappen ma ken. Het is trouwens erg jammer dar Gertjan van den Dries me niet gevolgd is en voor HW'24 koos. We voelden elkaar bij Hontenisse goed aan. Hij zal in Hulst wel aan spelen toekomen, maar bij Steen had hij waarschijnlijk meer kan sen gekregen." De 23-jarige student commerciële economie was ondanks zijn jeugdi ge leeftijd al dicht bij het einde van zijn loopbaan. Na twee zware kruisbandoperaties wilde hij het voor gezien houden. Zijn oom Peter Maas stimuleerde hem ech ter om door te gaan. Het bleek een juist besluit. De Waal ziet heel wat parallellen tussen Hontenisse en Steen. „Hon tenisse had een selectie die be stond uit vrienden. Dat is bij Steen niet anders. Ik ben bij Hon tenisse ook niet vertrokken omdat ik er niet naar mijn zin had. Maar ik wilde hogerop. En natuurlijk is zo'n stap voor mij als ex-Rotter dammer gemakkelijker te maken 'Gertjan van den Dries had bij Steen waarschijnlijk meer kansen gekregen' dan door iemand die van kindsaf het blauw en wit draagt." Overigens heeft De Waal Honte nisse wel in zijn hart gesloten. Als trainer van de D-pupillen draagt hij zijn steentje bij aan de oplei ding. Samen met Gertjan van den Dries. „En dan hebben we het na- Dave de Waal tuurlijk ook over de confrontatie tussen de stad Hulst en het dorp Steen, 16 november. Bij Steen wordt al weken over dat duel ge sproken. Persoonlijk is voor mij elk duel belangrijk. Of het nou te gen HW'24 of BSC is. Tja, mis schien sta ik wel tegenover Gert jan. Wie zal het zeggen." Ondanks de nederlaag tegen Aar denburg, draait het bij Steen vol gens verwachting. De ploeg voet balt niet groots, maar sprokkelt wel zijn punten bijeen. „Gevolg van een goede teamgeest, gekoppeld aan een uitstekende wedstrijdmentaliteit", zegt De Waal. „Iedereen weet wat zijn taak is en voert die naar behoren uit. Op die manier moet Steen zien te overleven in deze klasse." De Waal ziet voor zichzelf voorals nog niet de rol van leider of aanja ger van het elftal weggelegd. Terug blikkend naar zijn jeugd ziet De Waal wel een essentieel verschil tussen de opleiding bij de Spartaan'20 en Zeeuws-Vlaamse ploegen. „Techniek, inzet en positiespel. Dat waren de drie basiselementen in Rotterdam. Aan dat laatste on derdeel werd heel veel aandacht besteed. Hier toch aanzienlijk min der. Hier is het partijtje aan het einde van de training bijna heilig. Persoonlijk vind ik dat onzin. In tensief op positiespel trainen, vind ik leerzamer dan een partijtje." Dat Hontenisse het moeilijk heeft in de vierde klasse, vindt hij zon de. „Daar kan ik persoonlijk niets aan veranderen. De ploeg zal zelf uit dat dal moeten klimmen." NAAR UW TEMPUR ADVISEUR IN DE REGIO! A Ter ere van haar 15-jarig jubileum brengt TEMPUR tijdelijk het Jubileumbed uit. Bij aanschaf van een TEMPUR Combimatras in combinatie met een elektrisch verstelbare bedbodem, krijgt u nu de bedombouw met bijbehorend hoofdbord als Jubileum Actieperiode: 20 oktober tot en met 30 november 2008. Vraag naar de voorwaarden bij uw dealer. Vanaf 2995,- bij afmeting: 160x200 cm - combimatras 15 cm, vlak. Verstelbaar vanaf 4037, DRUKVËRLAGENDÉ MATRASSEN EN KUSSENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60