Binnenland is grote ziekmaker BelCompany Voorstel Albayrak gekraakt Flexibel internet voor onderweg en thuis Borstsiliconen: vaker kanker Exclusief bij BelCompany 12 maanden lang 100% korting op internet op je mobiel (Surf&Mail) -| jggr gratis Zorgpersoneel krijgt studiebeurs Draadloze netwerken niet goed beveiligd Man opgepakt voor misdaden in Bosnië Slachtoffers Hurwenen kenden elkaar Dig Istha stapt op als woordvoerder Vogelaar Groen licht voor zeppelinvluchten HTC Touch Diamond LG Viewty KU990 BelCompany. Verstaat je als geen ander. PZC Donderdag 6 november 2008 5 DEN HAAG - Zorgverleners kunnen met een speciale beurs een vervolg studie gaan doen. Minister Ab Klink van Volksgezondheid om armde gisteren een voorstel van het CDA voor deze zorgbeurs. Door verzorgers en verpleegkundi gen te helpen om zich verder te ontwikkelen, kan een baan in de zorg aantrekkelijker worden ge maakt, aldus Klink. DEN HAAG - De routers die consu menten gebruiken om binnens huis draadloos te internetten, zijn niet altijd goed beveiligd. Bijna twee derde van de providers levert een niet of slecht beveiligde rou- ter. Volgens de Consumenten bond levert Telfort een volledig on beveiligde router. De apparatuur van Zeelandnet, Online en KPN lijkt beveiligd, maar is te kraken. Xs4all, Tele2 en Ziggo scoren goed. LEIDSCHENDAM - De Nationale Re cherche heeft dinsdag in Leid- schendam een 39-jarige man aan gehouden die wordt verdacht van oorlogsmisdaden in Bosnië. Vol gens het landelijk parket van het Openbaar Ministerie zou hij in 1993 een krijgsgevangene hebben doodgeschoten. De verdachte woont sinds 1995 in Nederland en is tot Nederlander genaturaliseerd. HURWENEN - Twee slachtoffers van de misdrijven die onlangs op schudding veroorzaakten in Hurwenen, waren bekenden van elkaar. De politie hield eerder reke ning met een verband tussen de zaken. In de nacht van 23 op 24 september werden twee doden en een zwaargewonde man gevon den. De laatste blijkt nu de man te kennen die op 11 oktober dood in de Hurwenense Kil dreef DEN HAAG - Mediastrateeg Dig Is tha is geen directeur meer op het ministerie van Vrom. De aanlei ding zijn uitspraken in de pers die slecht zijn gevallen. Het klikt niet met minister Ella Vogelaar. 'Ze heeft een clubje van eigenlijk alle maal vrouwen om zich heen verza meld', stelde Istha in de Telegraaf Hij blijft tot 1 januari wel woord voeder van minister Cramer. DEN HAAG - De Stichting Zeppelin- vluchten Waddenzee mag proef vluchten uitvoeren boven de Wad denzee. Dat heeft de Raad van Sta te gisteren bepaald. Met de beslissing is het bezwaar van de Waddenvereniging en de Friese natuurbeschermer It Fryske Gea tegen de vluchten afgewezen. De Stichting Zeppelinvluchten wil de aandacht trekken voor 'nieuwe en duurzame vervoerssystemen'. Vmsterdam het teken tegen kindermisbruik. Cabau van Kasbergen, vriendin van )e stichting voert strijd tegen kindermisbruik in ontwikkelingslanden. foto Marcel Antonisse/ANP neer niemand eraan denkt dat er wel eens sprake zou kunnen zijn van een salmonellabesmetting. Dan kan het uiteindelijk dodelijk zijn. Maar dat geldt ook voor het 'Deze bacterie kan door de darmwand heen breken en zorgen voor een infectie' griepvirus als de dokter niet in grijpt-" Ondanks het hoge aantal zieken hoeven mensen zich geen zorgen te maken, benadrukt Yvonne Doorduyn, epidemioloog bij het RIVM. De omvang van deze uit braak is zeldzaam. Normaal krijgt het RIVM wekelijks één a twee meldingen binnen van besmettin gen met DT 104. Maar in augustus steeg dit naar zo'n twaalf Inmid dels is dit aantal teruggezakt naar vijf tot zeven patiënten per week. Of de uitbraak over zijn top is, kan de epidemioloog niet zeggen. Het is nog een raadsel wat de bron van de besmettingen is, aldus Doorduyn. Zij adviseert mensen goed op te letten in de keuken. „Verhit vlees, vis en schelpdieren en was je handen goed." Wie toch last krijgt van diarree en koorts, kan het beste naar de huisarts gaan. „Er zijn nog wel antibiotica waar dit beestje niet tegen kan." DEN HAAG - Vrouwen met een sili conen borstimplantaat lopen een grotere kans op het krijgen van alcl in de borst, een vorm van lym feklierkanker. Dit blijkt uit onder zoek van het Nederlands Kanker Instituut in Amsterdam dat giste ren is gepubliceerd. Het is de eerste keer dat er een dui delijk verband is gevonden tussen borstimplantaten en kanker. Overi gens hoeven vrouwen met borst implantaten zich geen zorgen te maken. Alcl in de borst is zo zeld zaam dat de kans om het te krij gen, ook voor vrouwen met een implantaat, bijzonder klein is. Dat blijkt ook uit de Amsterdamse studie die zich baseert op gege vens van de landelijke databank waar alle uitslagen van patholo gisch onderzoek worden bewaard. DEN HAAG - De oppositie in de TWeede Kamer ziet niks in de voor gestelde bezuiniging op de gesubsi dieerde rechtsbijstand. De inko mensgrens waaronder burgers ge bruik mogen maken van een 'gra tis' advocaat moet volgens staatsse cretaris Nebahat Albayrak van Jus titie omlaag. Maar zo wordt de rechtsbijstand uitgekleed, zeggen oppositiepartijen D66, SP, Groen links en Trots op Nederland. Albayrak hield gisteren tijdens de behandeling van de justitiebegro ting in de Tweedê Kamer vol dat de maatregelen er juist voor moe ten zorgen dat betaalbare rechtsbij stand voor minima ook in de toe komst behouden blijft. In Albayraks voorstel zou een klein deel v.an de burgers een alter natief moeten zoeken voor de so ciale advocatuur. Dat zou kunnen door een rechtsbijstandsverzeke- ring af te sluiten of lid te worden van een vakbond of consumenten organisatie. *Vraag naar de voorwaarden. Aanbiedingen zijn geldig t/m 12 november 2008. Tenzij anders vermeld. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbeliouden. Meld je aan voor de digitale folder. 6a naar wwwbelcompany.nl www.pimpmydiamond.nl Nieuw: verkrijgbaar in wit Unieke TouchFLO 3D user interface voor optimaal gebruiksgemak Stijlvol en elegant design Geïntegreerde GPS ontvanger Gratis i.c.m. KPN Flexibel 20 Surf&Mail Totaal 2 jaar (1e 12 maanden 20,- p/mnd, daarna 29,95 p/mnd) Losse toestelprijs 499,99 5.0 megapixel camera met Xenon flitser 3" full touchscreen MP3-speler en FM radio Gratis i.c.m. KPN Flexibel 22,50 2 jaar (22,50 p/mnd) Losse toestelprijs 329,99 Met de Flexibele internetoplossingen van BelCompany hoefje niets meer te missen. Onderweg surfen, je mail checken, muziek downloaden en foto's uploaden? BelCompany maakt het mogelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5