is een centraal dienstenloket Rijkswaterstaat hoopt op nieuwe N6i in 2013 Robesin hekelt busroutes bij werk aan brug Deels verbod vrachtverkeer Uitwerpselen vogels zorgen voor overlast Al 25 jaar üw keukenspecialist! keuken v *lsie Z PZC Donderdag 6 november 2008 27 De ambtenaren van de afdeling Fi nanciën werken nu nog in het ge meentekantoor in Kloosterzande, maar verhuizen naar het stadhuis. Dan werken alle ambtenaren van de gemeente op een steenworp af stand van elkaar. Mensen die een afspraak willen maken met een van de wethou ders of de burgemeester, of een van de medewerkers van de ge noemde afdelingen, moeten zich eerst melden aan de centrale balie in de Gemeentewinkel. De geldautomaat van de Rabo blijft op de huidige plek hangen. Naast de Gemeentewinkel wil de gemeente de komende jaren ook steeds meer diensten aanbieden via de website. Het streven is vol gens wethouder De Vries er uitein delijk voor te zorgen dat inwoners op die site de beschikking krijgen over een beveiligde Persoonlijke In formatie Pagina. Langs die weg moet het dan bijvoorbeeld moge lijk zijn een uittreksel uit het bevol kingsregister op te vragen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een gebrekkige com municatie over plots gewijzigde busroutes in Zeeuws-Vlaanderen stelt reizigers meer dan eens voor flinke problemen. Dat stelt Provin ciale Statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland. Hij wijst op de busroutes tijdens de werkzaamheden van Rijkswa terstaat aan de noordbrug op het sluizencomplex in Terneuzen. „Als de brug openstaat, wordt de busroute aangepast, zonder dat de reizigers hierover worden geïnfor meerd. Hierdoor worden wachten de cliënten bij bushaltes, die plots niet meer worden aangedaan, ge dupeerd", stelt Robesin in vragen aan Gedeputeerde Staten. „In geval van een dringende af spraak moeten deze mensen extra kosten maken, omdat het open baar vervoer hen in de steek laat", aldus Robesin. Betere communica tie vooraf zou het imago van het openbaar vervoer minder schade toebrengen, denkt Robesin. door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - Op de Westkade in Sas van Gent kan ter hoogte van de voormalige suikerloods en ro tonde een bord geplaatst worden met de tekst 'verboden voor vrachtverkeer'. Daaronder moet dan een bordje komen met het op schrift 'uitgezonderd bestemmings verkeer'. Burgemeester en wethou ders van Terneuzen antwoorden dat op vragen van raadslid Wim Ten Hoor (PvdA). Het raadslid, dat zich al anderhalf jaar inzet voor een oplossing voor het drukke vrachtverkeer op de Westkade, had om de plaatsing van een dergelijk bord gevraagd. Ten Hoor denkt dat het vrachtver keer op de Westkade daardoor met de helft zal afnemen. Volgens B en W wordt een definitieve maatregel afgestemd met de Bel gische buurgemeente Zelzate. ZUIDZANDE - Dat de bomen op het Dorpsplein in Zuidzande het plein tje voor restaurant De Kerk een stuk sfeervoller maken, vinden niet alleen toeristen, maar ook de meeste dorpelingen. Veel vogels gebruiken de karakte ristieke bomen als sanitair, waar door omwonenden nogal 'eens met vogelpoep aan hun schoenen naar binnen wandelen. Wethou der Carien Bolijn begreep het pro bleem, maar ziet het opruimen van de uitwerpselen niet als ge- meentelij ke taak. Ze kon de bewo ners alleen aanraden het wegdek rondom de bomen regelmatig schoon te maken als de overlast te groot wordt. „En voor de rest moet u er mee leren leven." Sluis grijpt alleen in als de twee bo men ziek zijn. Dan gaan ze tegen de vlakte en moeten er nieuwe bo men worden teruggeplant. Een boom is vorig jaar al omgekapt. door René Hoonhorst MIDDELBURG - Rijkswaterstaat zet alles op alles om de aanpassingen aan rijksweg N61 toch nog in 2013 klaar te krijgen. Het ontwerp-tracébesluit voor het wegdeel Hoek-Schoondijke komt pas volgend voorjaar, omdat de Commissie voor de milieu-effect rapportage meer gegevens over vei ligheid op dat wegdeel wil hebben. De topman Rijkswaterstaat Zee land, hoofdingenieur-directeur Rein van der Kluit, ziet toch nog BRUIDEGOM IN ZEELAND Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland: Van Westen Mannenmode in Zaamslag VERDIEN JE TROUWPAK TERUG! Maak jóuw gast ónze klant en verdien je trouwpak terug! Kijk snel op www.vanwesten.com/trouwpak en profiteer! VAN WESTEN van westen mannenmode j zaamslag 0115-436 100 mogelijkheden om de N61 in 2013 op te leveren, liet hij gedeputeerde Toine Poppelaars gisteren weten. „Rijkswaterstaat doet er alles aan om overleg tussen en besluiten van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en VROM op elkaar af te stemmen en procedures zo snel mogelijk af te handelen. Natuur lijk zijn er wettelijke termijnen voor bezwarenprocedures, maar er blijft wat ruimte om toch op tijd met de werkzaamheden aan de rijksweg te beginnen." mm vanwesten.com terneuzen b.v. 1 K-'IJ zijn.p*s ttvruUr. uk u,kèi'b'ui'. Mr. FJ. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 0115-620851 www.keukenvisie.nl Wethouder Frans de Vries heet iedereen welkom aan de centrale balie. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55