Zeeland Zorgen over Gemeentewinkel Hulst vermindering van zorg CA Wegennet Terneuzen hoeft niet op de schop Nieuw en gebruikt met veel voordeel GS stemmen in met kassen 26 I Donderdag 6 november 2008 PZC Klachten bewoners en familie de Lange Akkers in Koewacht. Bij CAPPENPIJK TOYOTA Gezwets Publiek kan er terecht voor alle diensten die gemeente levert. Studies: capaciteit in Axel en Terneuzen is voldoende tot 2020. door Eugène verstraeten KOEWACHT - Bewoners en familie leden van bewoners van woon zorgcentrum de Lange Akkers in Koewacht maken zich zorgen over de ingrijpende bezuinigingsmaatre gelen die Stichting Curamus moet doorvoeren. De persoonlijke verzorging wordt minder en ook de schoonmaak van de kamers, zo luiden de klach ten. Ook wordt geklaagd over de kwaliteit van het eten. Er zijn al brieven geschreven naar de cliën tenraad en er zijn gesprekken ge weest met directeur Lex Janse van Curamus, waaronder de Lange Ak kers valt. Volgens )anse hebben de klachten vooral te maken met onwetend heid van de betrokken. Per t janua ri wordt landelijk het ZorgZwaarte- Pakket (ZZP) ingevoerd. Dat dwingt organisaties zeer doelmatig te werken. „Elke bewoner krijgt een eigen zorgpakketje dat precies op zijn of haar zorgindicatie is afge stemd", zegt Janse. Het gevolg van de nieuwe werkwijze is dat er ver schillen ontstaan in de hoeveel heid zorg die bewoners aangebo den krijgen. „Tijdens informatiebij eenkomsten voor bewoners en fa milieleden hebben we dat allemaal uitgelegd. We leveren de zorg die betaald wordt en zorg die niet be taald wordt leveren we niet meer." Omdat er nog onduidelijkheden le ven, volgen de komende weken nog gesprekken met individuele bewoners. Ook van de Blaauwe Hoeve in Hulst en Antonius in Kloosterzande. Volgens Janse treedt er ongetwij feld een versobering op van de zorg. „Niet dat de bodem er uit zakt, want we zijn nog in staat zorg van een redelijk niveau te le veren. Tijdense een zeer druk be zochte informatiebijeenkomst in de Lange Akkers hebben we vorige week veel onduidelijkheden kun nen wegnemen. Wat ik wel belang rijk vind is dat er een enorme be wondering is voor het personeel. Omdat ze hun werk met zoveel in zet doen, terwijl ze toch onder druk werken." De cliënten van Curamus zijn in het verleden verwend. „We heb ben altijd ruimhartig extra perso neel in de zorg ingezet. De ZZP's dwingen ons nu de personeelsfor matie aan te passen en af te stem men op de zorgpakketten." PJ* Familieleden en bewoners van woonzorgcentrum de Lange Ak kers in Koewacht maken zich gro te zorgen over de verschraling van het zorgaanbod. vanaf 25 oktober t/m 8 november 2008 (zondag gesloten) TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 ALMANAK Over vrouwen en mannen ging het gesprek van enkele stellen, daar in dat Vlissingse etablissement, waar de drank steeds overvloediger stroomde. Over wie er thuis de broek aanheeft en wie de scepter zwaait, over wiepraat en wie moet zwijgen als het om belangrij ke kwesties gaat. „De man is hoofd van het gezin", Tip? redactie@pzc.nl zei een van de mannen beslist. „Dat kan zo zijn, maar dan is de vrouw toch wel de nek", repliceerde een vrouw. „En het hoofd heeft maar te volgen, als de nek draait." Waarop de tweede man in het ge zelschap met een kwaadaardig lachje opmerkte: „Oh. Dan zal daar de uitdrukking 'Uit je nek kletsen' wel vandaan komen." door Harold de Puysseieijr hulst - De eerste ambtenaren heb ben er deze week hun werkplek al ingenomen, maar de Gemeente winkel van de gemeente Hulst opent pas maandag 17 november zijn deuren voor het publiek. Ruim een jaar geleden stemde de gemeenteraad in met de aankoop van het Gouverneurshuis aan de Grote Markt 24, pal tegenover het stadhuis en het stadskantoor. De gemeente betaalde daar 1,7 mil joen euro voor en investeerde nog eens 300.000 euro in aanpassingen om het kantoor van de Rabobank geschikt te maken als gemeentelijk publieksgebouw. Wethouder Frans de Vries (Perso neelszaken, Financiën) legt uit dat die twee miljoen een alleszins re delijk bedrag is, kijkend naar de veel hogere kosten die gemeenten doorgaans maken als ze verbou wingen laten uitvoeren aan hun stadhuis. De gemeente is bovendien spaar zaam omgesprongen met het geld. Zo is het meubilair van de Rabo in het pand blijven staan en wordt het door de gemeente hergebruikt. Ook een peperduur verrijdbaar ar chiefsysteem, die normaal vele tienduizenden euro's kost, was in de koopprijs inbegrepen. De afdeling applicatiebeheer met Pascal Delforge (links) en Ingrid Thomas sen. foto Peter Nicolai Cemeentewinkel Hulst opent deuren De Gemeentewinkel aan de Grote Markt 24 in Hulst opent maandag 17 november om 9.00 uur de deuren voor het publiek. De winkel is maandag, dinsdag en vrijdag geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Op dinsdag zijn de openingstijden van 9.00 tot 12.00 uur en op woens dag van 9.00 tot 20.00 uur. Van 16.00 tot 20.00 uur dan wel slechts voor een beperkt aantal diensten, zoals reisdocumenten en rijbewijzen. Op zaterdag 31 januari 2009 mag iedereen zowel voor als achter de scher men een kijkje nemen. De open dag is van 10.00 tot 15.00 uur. Ook de Stichting Welzijn Hulst en onderwijsstichting De Linie houden za terdag 31 januari 2009 open dag. De twee instellingen zijn de toekomsti ge buren van de Gemeentewinkel. Zij betrekken eind dit jaar het pand Lange Bellingstraat 2. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er zijn tot 2020 geen ingrijpende wijzigingen nodig in het wegennet in de kernen Terneu zen en Axel. Dat blijkt uit verkeers- studies voor het gemeentelijk We- gencategoriseringsplan. De gemeente Terneuzen moet dan ook niet inzetten op nieuwe infra structuur, maar juist op het inrich ten en benutten van de bestaande verkeersstructuur, zo luidt de con clusie. „Een verrassende uitkomst", zegt wethouder Co van Schaik (ver keer). Veel inwoners beweren nog wel eens dat de verkeerssituatie in Terneuzen een rommeltje is en dat delen van het wegennet drin gend moeten worden aangepast. Metingen wijzen echter anders uit. „Als je alles op een rijtje zet, blijkt dat we met de huidige wegenstruc tuur nog tot 2020 uit de voeten kunnen", zegt Van Schaik. „In Ter neuzen hebben we nooit een fde. Dus dat betekent dat we een goe de wegenstructuur hebben en dat de wegencapaciteit voldoende is. Waar we op moeten inzetten, is een verhoging van de verkeersvei ligheid op de bestaande wegen." Uit verkeersmodelstudies blijkt dat de te verwachten effecten van mogelijke nieuwe wegen gering zijn. Er is enkel sprake van een be perkte verschuiving van verkeersin tensiteiten die in de praktijk nau welijks waarneembaar zijn. „Als je de wegenstructuur op plaat sen toch wilt aanpassen, dan zul je dat wel goed moeten onderbou wen, gezien de hoge investeringen die daarmee gemoeid zijn." Net als de gemeente Terneuzen loopt Hulst landelijk voorop als het gaat om de vernieuwing van de dienstverlening aan de inwo ners. Alle 'klanten' van de gemeente kunnen straks aan de centrale ba lie in de Gemeentewinkel terecht voor alle diensten die de gemeente verleent. Of dat nu gaat om een uittreksel uit het bevolkingsregister, een nieuw rijbewijs of reisdocument, bouwvergunning, uitkering of par- keervergunning, alles wordt daar geregeld. De centrale balie is een doorgeefluik naar ambtenaren die zeven balies bemensen. Verder zijn er vijf spreekkamers voor ver trouwelijke gesprekken of voor de 'Wat we direct kunnen leveren, doen we ook' afhandeling van vragen die wat meer tijd vragen. Volgens afdelingshoofd Publieksza- ken Marc Marin is het de bedoe ling dat de gemeente via het klant contactcentrum in 2011 tachtig pro cent van alle vragen in één keer juist en volledig afhandelt. Bezoe kers hoeven dus niet op zoek naar de afdeling(en) waar ze met hun vragen heen moeten. „Natuurlijk geldt niet voor elke vraag 'klaar terwijl u wacht'. Een bouwvergunning moet bijvoor beeld een bepaalde wettelijke pro cedure doorlopen en dat kost nu eenmaal tijd. Maar wat we direct kunnen leveren, doen we ook", al dus wethouder De Vries. De Gemeentewinkel is straks de werkplek voor de ambtenaren van de afdelingen Welzijn, Werk en In komen, Onderwijs, Bevolking en Applicatiebeheer. Er komen daar in totaal vijftig mensen te zitten. Het stadhuis blijft dienst doen als bestuurlijk centrum en blijft be schikbaar voor officiële gelegenhe den. Ook de negentig medewer kers van de afdelingen Communi catie, Belastingen, Ruimtelijke Or dening en Vergunningen houden er hun werkplek. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten stemmen in met het bestemmings plan Glastuinbouw Kanaalzone van de gemeente Terneuzen. Van de vijf bezwaren die zijn inge diend worden er vier ongegrond verklaard en is er één te laat bin nen gekomen. Het dagelijks provinciebestuur volgt daarmee de visie van de ge meente Terneuzen, die eerder de bedenkingen al weerlegde. De familie Govaert-Walrave aan de Autricheweg vindt dat haar wo ning ten onrechte wordt 'wegbe- stemd'. GS delen die mening niet en vinden dat het huis wel nioet wijken. De familie Verhulst-de Witte aan de Koegorsstraat meent dat er on voldoende rekening wordt gehou den met haar belangen en met de toekomstige verbreding van de Tractaatweg. Maar GS oordelen echter dat de bestaande rechten wel worden gerespecteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54