Personeel Philips in ongewisse 1 -v- Ter Schorre krijgt legionellafilters déDRVKKERY Pleidooi voor lagere snelheid Verkoop vestiging Terneuzen laat nog steeds op zich wachten. ZEEUWS-VLAANDEREN Leidingen voor derde keer besmet met legionellabacterie. Week van het Zeeuwse Boek Brasseriemenu Sylvia Wennekes Gerard Smallegange door Raymond de Frel TERNEUZEN - De vestiging van Phi lips Lighting in Terneuzen staat al sinds juli te koop, maar van een de finitieve overname is nog geen sprake. De nieuwe eigenaar van het be drijf kan desgewenst aan de slag met een kant-en-klaar bedrijfscon- cept voor de productie van water en luchtzuiveringsproducten op basis van een ozontechniek. Phi lips vindt dat niet in de Ligh- ting-formule passen. „We zijn in onderhandeling. Tot de verkoop daadwerkelijk een feit is, geven wij geen toelichtingen", aldus Phi- lips-woordvoerder Eric Drent. OR-Voorzitter Paul D'Hondt van Philips in Terneuzen bespeurt bij collega's toenemende frustratie. „De werknemers willen logischer wijs weten waar ze aan toe zijn." ZUIDZANDE - Bewoners van de Ma- riastraat zien graag dat de door gaande weg in Zuidzande onder het 30-kilometerregime gaat val len. Ook plaatsing van plantenbak ken of andere obstakels om auto mobilisten te dwingen hun snel heid te matigen, wordt door een aantal dorpelingen toegejuicht. Neringdoenden in het dorp willen juist niet dat de gemeente maatre gelen neemt die het voor verkeers deelnemers onaantrekkelijker ma ken om door Zuidzande te rijden. De horecazaken en andere winkels draaien mede op passanten. Herin richting van parkeerplaatsen kan mensen juist naar het dorp trek ken. Als auto's met fietsenrekken achterop - waar sommige bewo ners over klagen - de ruimte heb ben, komen ze vaker naar Zuidzan de is de verwachting. SLUISKIL - De brug bij Sluiskil blijft mogelijk nog een jaar langer dan gepland een obstakel voor het oost-westverkeer in Zeeuws-Vlaanderen. Gedputeerde Toine Poppelaars gaat er nu van uit dat de tunnel in 2014 kan worden opengesteld en niet in 2013. Het extra jaar is het gevolg van wijzigingen in het planproces. In verband met de overdracht van de aandelen van de Westerschel- detunnel aan de provincie beschouwt het Rijk de aanleg van de tunnel Sluiskil - die deels uit tolgel den bekostigd wordt - als een regionale aangele genheid. Provincie en gemeente Terneuzen moe ten nu zorgen voor de realisatie van de verbin ding. „Op zich heb ik geen moeite met dat extra jaar. Het belangrijkste is dat nu de bekostiging van de tunnel - in totaal 275 miljoen euro - rond is. Door prijsstijgingen zou de bouw al 25 miljoen euro duurder uitvallen, maar we hebben de toe zegging van de minister dat hij de helft van de meerkosten bijlegt. Wij spijkeren de rest bij." Poppelaars hoopt provinciale staten nog dit jaar de financieringsopzet te kunnen voorleggen, zo dat de bestemmingsplanprocedure begonnen kan worden. foto Peter Nicolai Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl Dierenplaatjes van Wereldnatuurfonds ruilen in de super Friesland en Zeeland lobbyen samen voor de watersport Donderdag 6 november 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ter Schorre, centrum voor zorg en reactivering, in Ter neuzen vervangt alle douchekop pen binnen de instelling door spe ciale douchekoppen met een legio- nellafilter. Aanleiding voor de maatregel is dat bij controles van het leidingwa- f ter opnieuw is geconstateerd dat enkele plaatsen in Ter Schorre be smet zijn met de legionellabacte rie. Het is al de derde keer binnen de afgelopen drie jaar dat in Ter Schorre een legionallabesmetting is ontdekt. „Dat had eigenlijk niet mogen ge beuren.", zegt directeur Rein Heij- boer van de Stichting voor Regio nale Zorgverlening (SVRZ) waar onder Ter Schorre valt. „Na de vo rige besmettingsgevallen hebben we een zogenaamd poortwachter systeem laten installeren. Dat con troleert het drinkwater dat ter Schorre binnen komt in de leiding op legionellabacterieën en houdt die tegen. Misschien heeft dat poortwachtersysteem onvoldoen de gewerkt, maar het kan natuur lijk ook dat de besmetting is ont staan door bacterieën die nog in de leidingen zijn achtergebleven van de vorige keer." In Ter Schorre worden volgens He- ijboer regelmatig watermonsters genomen. „We doen er van alles Alle douchekoppen in het cen- trum voor zorg en reactivering Ter Schorre in Terneuzen worden voorzien van douchekoppen met een legionellafilter. aan om legionallebesmetting te voorkomen. Er ontstaat toch altijd onrust onder de bewoners en hun familieden. Daar is niemand mee gebaat." Alle verdachte waterleidingen in Ter Schorre zijn inmiddels door een gespecialiseerd bedrijf doorge spoeld. „En zo proberen we die bacterie definitief buiten te krij gen." De legionellabacterie kan slechts onder bepaalde omstandig heden gevaar opleveren. Besmet- tingis alleen mogelijk als hele klei ne druppels worden ingeandemd, zoals bij het douchen. Het drinken van besmet water vormt geen risi co. „Om voortaan elk risico uit te slui ten hebben we daarom besloten al le douchekoppen in Ter Schorre te vervangen door douchekoppen .met legionellafilters. Dat betekent dat alle bewoners zich hoe dan ook kunnen douchen zonder ge vaar te lopen op besmetting." Bij de recente legionellabesmetting van het leidingwater zijn volgens Heijboer geen bewoners met de bacterie besmet. In de vesting van Ter Schorre in de Bachalaan wo nen zo'n 160 mensen. t/m 8 november gratis bij 15,00 aan boeken Zwieg Stille, Rinus Spruit vanavond vanaf 17.30 uur met witlofsalade, pasta heilbot of pasta 3x kaas en pennetaartje 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 8 november 12.00-13.00 uur presenteert en signeert Zeeuws Knoopje 13.00-14.00 uur signeert Land- en Zeezicht zaterdag 8 november 14.00-15.00 uur Rinus Spruit signeert Zwieg Stille 15.00-16.30 uur Swinging harpists 16.15 uur Marco Beasley signeert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53