Tiendalli terug in basis Manchester United imponeert allerminst op het veld van Celtic Marcellis en Vorm in pré-selectie Oranje Bayern voorkomt in slotfase verliespartij tegen Fiorentina. ADO op zoek naar zes miljoen Feyenoord-trainer Verbeek stelt verloren zoon op tegen CSKA. Bondscoach rekent ook op Boulahrouz en De Jong voor oefenduel. PZC Donderdag 6 november 2008 41 RIJSWIJK - Manchester United en Villarreal mogen in de 'zwakke' groep E van de Champions League aan overwinteren gaan denken. Imponeren deden ze gisteren uit tegen respectievelijk Celtic (t-i) en Aalborg (2-2) echter niet. Manager Alex Ferguson had Edwin van der Sar thuisgelaten en hield Dimitar Berbatov en Wayne Rooney op de bank. Hij bezorgde Celtic daarmee wellicht onbedoeld het zelfvertrouwen voor een stunt- je. De Australiër Scott McDonald, die met de 19-jarige CL-debutant Cillian Sheridan het front vormde, verstevigde het geloof in een goed resultaat met de 1-0 binnen een kwartier. Ferguson liet na rust Ber batov, Rooney en Evra opdraven. Het leverde meer gevaar en de ge lijkmaker van Ryan Giggs op. Villarreal kon in Denemarken tot tweemaal toe een voorsprong te gen Aalborg niet over de brug TWente. Coach Trond Sollied van SC Heerenveen piekert nog over de strijdwijze tegen VfL Wolfs burg. De Noor heeft twee tacti sche varianten, beide met midden velder Danijel Pranjic. De Kroaat heeft last van een hamstringblessu re, maar lijkt op tijd fit voor het duel in de groepsfase van de Uefa Cup.Sollied zal kiezen tussen een systeem van 4-4-2 of 3-4-3. „Ik heb beide opties al eens gebruikt, dus een grote verrassing wordt het niet." Heerenveen verloor het eer ste groepsduel in eigen huis van AC Milan (1-3), Wolfsburg kwam op de eerste speeldag niet in actie. Als Steve McClaren vooraf mocht tekenen voor een punt in het Uefa- cupduel van FC Twente bij Man chester City, dan had de Britse oe- fenmeester gisteren direct zijn handtekening gezet. McClaren her haalde gisteren in Manchester meermalen dat de Tukkers niets te verliezen hebben. „Wij hebben al drie punten, alle druk ligt bij City. Ik teken voor een gelijkspel", aldus de trainer van FC Twente. DEN HAAC - ADO Den Haag moet op zoek naar zes miljoen euro om de club overeind te houden. Uit de conceptjaarrekening van het sei zoen 2007/2008 is gebleken dat on der meer de huisvestingskosten en het veiligheidssysteem duurder uit vallen dan werd aangenomen. De Haagse club leek begin dit jaar op een faillissement af te steve nen. Met hulp van de gemeente en een ondernemer, die in ruil voor aandelen acht miljoen euro investeerde, werd ADO gered. Nu blijkt dat er toch nog sprake is van onverwachte kosten. Zo rekende de club op volledige subsidie voor het beveiligingssysteem, maar blijkt een bedrag van 1,4 miljoen euro niet onder de regeling te val len. Ook zijn er spullen in het sta dion die geen eigendom blijken te zijn van ADO, maar van derden. brengen. Giuseppe Rossi scoorde vlak voor rust als eerste. Jeppe Curth herstelde na de hervatting het evenwicht. Een kwartier voor tijd leek Guillermo Franco de Spanjaarden toch vroegtijdig naar de knock-outfase te loodsen. An ders Due bezorgde Aalborg uit een vrije trap echter de 2-2. Fiorentina leek de strijd in groep F op scherp te zetten ten koste van koploper Bayern München. Adrian Mutu had al na tien minu ten succes. Tim Borowski redde in de slotfase een punt voor de Duit sers: 1-1. Olympique Lyon meldde zich bovenin door Steaua met 2-0 te verslaan. Juninho en Anthony Réveillère waren trefzeker. Arsenal liep zich in Londen stuk op de Turkse muur van Fenerba hce. Daardoor bleef het 0-0. Dina- mo Kiev verzuimde zich in deze groep G mede bovenaan te neste len. De Oekraïense ploeg verloor thuis van Porto: 1-2. De openings treffer was van Artem Milevski. Ro lando zorgde voor de 1-1 en in bles suretijd maakte Lucho Gonzalez de verrassing compleet. Trainer Verbeek overlegt met verloren zoon Dwight Tiendalli. foto Ed Oudenaarden/ANP ROTTERDAM - De 'verloren zoon' Dwight Tiendalli begint vandaag in De Kuip in het basisteam van Feyenoord. De 23-jarige vleugelver dediger vervangt Serginho Greene in de tweede groepswedstrijd voor de Uefa Cup tegen CSKA Moskou. Greene raakte zondag in de uit wedstrijd tegen Roda JC (0-4) ge blesseerd aan zijn knie. Tiendalli kreeg aan het begin van het sei zoen bij Feyenoord te horen dat hij achter Theo Lucius, Greene en Danny Buijs vierde keus was voor de positie van rechtsback. Verbeek zette de voormalige speler van FC Utrecht en Sparta zelfs terug naar de tweede selectie. Tiendalli kreeg het dringende ad vies om naar een andere club uit te kijken. Hij knokte zich echter te rug in de A-selectie en verdiende met twee geslaagde invalbeurten tegen sc Heerenveen (2-2) en Roda JC zijn eerste basisplaats bij Feye noord sinds tijden. Verbeek zal ver der waarschijnlijk geen wijzigin gen aanbrengen in zijn elftal dat in Kerkrade pas de tweede competi tiezege behaalde. CSKA Moskou, tweede op de Russische ranglijst, versloeg Deportivo la Coruna in de eerste groepswedstrijd met 3-0. Trainer Marco van Basten kan in de thuiswedstrijd van Ajax in de Uefa Cup tegen MSK Zilina weer over Luis Suarez beschikken. De aanvaller ontbrak zaterdag tijdens de uitwedstrijd bij FC Twente (0-2) omdat hij geschorst is. Suarez neemt de plaats in van Ja- vier Martina, die in Enschede als rechtsbuiten startte. De overige ze ventien spelers voor het duel met de kampioen van Slowakije maak ten ook deel uit van de selectie voor de krachtmeting met FC Dwight Tiendalli was aan het be- gin van het seizoen overbodig bij Feyenoord. De verdediger knok te terug en begint in de basis het Uefacupdel met CSKA Moskou. ZEIST - Bondscoach Bert van Mar wijk heeft PSV-verdediger Dirk Marcellis en doelman Michel Vorm van FC Utrecht opnieuw op genomen in zijn voorselectie van Oranje voor het vriendschappelij ke duel tegen Zweden, op 19 no vember in Amsterdam. Marcellis en Vorm maakten on langs ook deel uit van de selectie voor de WK-kwalificatiewedstrij- den tegen IJsland en Noorwegen. Van Marwijk maakte gisteren de namen van 21 spelers bekend. Tot de groep behoren ook Nigel de Jong (Hamburger SV) en Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart). Bei den zijn momenteel geblesseerd. Op 14 november wordt de defini tieve selectie bekendgemaakt. De voorlopige selectie: Henk Timmer (Feyenoord), Michel Vorm (Utrecht), Ibrahim Afellay (PSV), Ryan Babel (Liver pool), Mark van Bommel (Bayern Mün chen), Khalid Boulahrouz (VfB Stutt gart), Giovanni van Bronckhorst (Feye noord), Tim de Cler (Feyenoord), Klaas Jan Huntelaar (Ajax), Orlando Engelaar (Schalke 04), John Heitinga (Atletico Madrid), Nigel de Jong (Hamburger SV), Dirk Kuijt (Liverpool), Disk Marcel lis (PSV), Joris Matfiijsen (Hamburger SV), André Ooijer (Blackburn Rovers), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Rob- ben (Real Madrid), Wesley Sneijder (Real Madrid), Rafael van der Vaart (Real Madrid) en Demy de Zeeuw (AZ). CHAMPIONS Groep E: Aalborg BK - Villarreal 2-2 (0-1). 44. Rossi 0-1, 54. Curth 1-1, 75. Franco 1-2, 81. Due 2-2. Geel: Due (Aalborg BK), Godin, Franco, Cani (Villarreal). Scheidsrechter: Layec. Celtic - Manchester United 1-1 (1-0). 13. McDonald 1-0, 84. Giggs 1-1. Geel: Nani (Manchester United). Scheidsrechter: Ovrebo. (Arsenal), Sahin, Lugano, Vederson (Fenerbahce). Scheidsrechter: Rosetti. Arsenal Porto DynK. Fenerbahce Man.United Villarreal Celtic Aalborg Programma 25 november: Aalborg BK - Celtic, Villar real - Manchester United. Groep F: Fiorentina - Bayern Munchen 1-1 (1-0). 11. Mutu 1-0, 78. Borowski 1-1. Geel: Montolivo (Fioren tina), Borowski (Bayern Munchen). Scheidsrechter: Mallenco. Olympique Lyon - Steaua Boekarest 2-0 (1-0). 44. Juninho 1-0, 89. Reveillere 2-0. Geel: Cris, Juninho (Olympique Lyon), Stancu, Kapetanos, Goian (Steaua Boekarest). Scheidsrechter: Gonzalez. Lyon BayernM. Fiorentina Steaua Programma 25 november: Bayern Munchen Steaua Boekarest, Fiorentina - Olympique Lyon. Groep G: Dynamo Kiev - FC Porto 1-2 (1-0). 21. Mile- vskij 1-0, 69. Rolando 1-1, 90 Lucho 1-2. Rood (2x geel): 90. Lucho (FC Porto). Geel: El Kaddouri (Dyna mo Kiev), Emanuel, Hulk (FC Porto). Scheidsrechter: Plautz. Arsenal" - Fenerbahce 0-0. Geel: Djourou, Van Persie Programma 25 november: Arsenal - Dynamo Kiev, Fenerbahce - FC Porto. Groep H: Bate Borisov - FC Zenit 0-2 (0-1). 34. Po- grebnjak 0-1, 90. Danny 0-2. Rood (2x geel): 73. Puy- grenier (FC Zenit). Scheidsrechter: Lannoy. Real Madrid - Juventus 0-2 (0-1). 17. Del Piero 0-1, 67. Del Piero 0-2. Geel: Guti, Drenthe, Van Nistelrooij (Real Madrid), Sissoko, Legrottaglie, Melberg (Juven tus). Scheidsrechter: Vink. Juventus Real Madrid FC Zenit Borisov 4 3 1 0 10 7 - 3 4 2 0 2 6 5 - 5 4 1 1 2 4 4 -4 4 0 2 2 2 3 -7 Programma 25 november: FC Zenit - Juventus, Bate Borisov - Real Madrid. Programma Uefa Cup, vandaag: Spartak Moskou - Udinese, VfB Stuttgart - Partizan Belgrado, Metallist Charkov - Hertha BSC, Lech Poz- nan - AS Nancy, Feyenoord - CSKA Moskou, VfL Wolfsburg - SC Heerenveen, Benfica - Galatasaray, Ajax - MSK Zilina, Standard Luik - Sevilla, AC Milan - Sporting Braga, Saint-Etienne - Rosenborg BK, Slavia Praag - Aston Villa, Manchester City - FC Twente, Rac.Santander - Schalke 04, Tottenh.Hotspur - Dina- mo Zagreb, Valencia - FC Kopenhagen. Scott McDonald (links) zet Celtic op 1-0 tegen Manchester United. foto Jon Super/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43