Oude Dame leeft op dankzij Real Japan baalt van keuze voor Obama 39 s^mmm 3rt 44 en 45 42 en 43 Juventus verslaat Madrilenen voor tweede keer: 0-2 Alonso twee jaar langer bij Renault Druk programma Lance Armstrong Peloton Vuelta langs graf Relus ter Beek Advocaat nog in de race met Zenit Kans op Spelen 2016 in Tokio stuk kleiner na verliezingszege. Van basketballer tot burgemeester Camiel de Rooij geeft het stokje over aan Marlon Roels Donderdag 6 november 2008 Sijtje van der Lende brengt schaatsen in China op hoger niveau Tip? sport@pzc.nl Royston Drenthe van Real Madrid (rechts) wordt de voet dwars gezet door Cristian Molinaro van Juventus. foto Juan Carlos Hidalgo/AP door Wilber Hack MADRID - Real Madrid is een ko ninklijk geschenk voor Juventus. Sinds de eerste ontmoeting in Tu rijn (2-1) verloor de Italiaanse club geen wedstrijd meer. Daar kwam gisteravond in het Santiago Berna- beu-stadion geen verandering in. De Oude Dame won de klassieker met 2-0. Door die zege bereikte Juventus, nog steeds zonder een zestal vaste krachten, de knock-outfase van de Champions League. Bij de Spaanse kampioen hapert de motor juist sinds het verlies in Turijn. Real moest voor de aftrap een forse te genvaller te incasseren. Arjen Rob ben blijft - ondanks de behandelin gen waar hij zegt zo'n baat bij te hebben - blessuregevoelig en haak te af met spierklachten. Het was opmerkelijk dat coach Bernd Schuster als vervanger Royston Drenthe aanwees en niet Rafael van der Vaart. Schuster koos gisteren voor een nieuwe bezetting op het midden veld. Wesley Sneijder en de weer herstelde Guti speelden voor het eerst samen. Dat is altijd wennen. Met een te korte pass op Sneijder leidde Guti de openingstreffer van Juventus in. Uit de tegenaanval kwam de bal in de voeten van Del Piero: o-i. Real, dat niemand voor in op de rechterflank had, stelde er weinig tegenover. Robben werd node gemist. Drenthe moest nu als aangever dienen omdat vrijwel alle aanvallen over links liepen. De voormalig Feyenoorder deed veel verkeerd. Sneijder - die al vroeg in de wedstrijd een schop kreeg van Sissoko - sneeuwde onder bij het geweld dat Guti op het midden veld ontketende. Na een uur kwam Higuain hem vervangen. Terwijl Sneijder zijn frustratie nog Juventus plaatst" zich voor de tweede ronde van de Champions League. De ploeg uit Turijn ver slaat Real Madrid ook in de twee de ontmoeting: 0-2. op het metaal van de dug-out bot vierde, noteerde scheidsrechter Pie- ter Vink de 0-2. Del Piero legde de bal - ditmaal uit een vrije trap van een meter of vijfentwintig - weer schitterend in de hoek bij Casillas. Hoe hoog de nood bij Real was, bleek wel uit de invalbeurt van Saviola, die bij Schuster uit de gra tie is geraakt. Hij kwam tien minu ten voor tijd Van Nistelrooij ver vangen. Op hetzelfde moment kwam ook Van der Vaart nog in het veld. Van Nistelrooij beleefde een teleur stellende avond. Voor het eerst dit seizoen scoorde hij niet in een Champions League-wedstrijd. De spits kreeg alleen voor de rust een - moeilijke - kans. HAMBURG - Oud-wereldkampioen Fernando Alonso heeft zijn con tract bij het formule i-team van Renault met twee jaar verlengd. De Spanjaard, wereldkampioen in 2005 en 2006, rijdt ook in 2009 en 2010 voor de renstal. Alonso maakte vooral in de twee de helft van dit seizoen indruk. Hij won de Grote Prijzen van Sin gapore en Japan en eindigde zon dag in de laatste Grand Prix van het seizoen in Brazilië als tweede. Renault verlengde de verbintenis met Nelson Piquet jr. met één jaar. SAN DIEGO - De zevenvoudige Tour winnaar Lance Armstrong heeft een druk programma voor zijn ren tree in 2009 in het wielerpeloton. De 37-jarige Amerikaan wil bij bijna alle voorjaarsklassiekers aan de start verschijnen. Alleen Pa- rijs-Roubaix zal hij niet rijden. Armstrong wil ook deelnemen aan de Ronde van Italië, het Crite rium International, de Ronde van de Sarthe in Frankrijk en de Ron de van Californië. Hij begint in de Ronde van Australië. Over de Tour heeft hij niets gezegd. ASSEN - Als eerbetoon aan de op 29 september overleden Relus ter Beek rijdt het peloton van de Vuel ta langs Witteveen. In die plaats is de voormalig commissaris van de koningin in Drenthe begraven. Ter Beek is de man die de komst van de Ronde van Spanje naar de provincie in belangrijke mate mo gelijk heeft gemaakt. De route doet ook Coevorden aan, de ge boorteplaats van Ter Beek. De eer ste etappe (Assen-Emmen) van de 'Drentse' Vuelta is op zondag 30 augustus. DEN HAAG - Dick Advocaat leeft nog met zijn ploeg Zenit Sint Pe tersburg in de Champions League. Hij won in Wit-Rusland met zijn ploeg, die inmiddels onttroond is als Russisch kampioen, met 2-0 van Bate Borisov. Pavel Pogrebniak was lang de verlossende Russische doelpuntenmaker. Vier minuten in blessuretijd besliste Danny het duel. Zenit kwam op vier punten, twee minder dan Real Madrid met nog twee duels te gaan. De Span jaarden sluiten in Madrid af tegen Zenit. DEN HAAG - De verkiezing van Ba- rack Obama tot 44ste president van de Verenigde Staten maakt de kans vele malen groter dat Chica go in 2016 de Olympische Spelen mag organiseren. Dat vreest Tsunekazu Takeda, de voorzitter van het Japans Olym pisch Comité. Voor de Japanners is de verkiezing van Obama, die zijn politieke carrière voor een be langrijk deel in Chicago heeft ge voerd, een kleine ramp. Want Ta keda en de zijnen voeren - tegen onder meer Chicago - campagne voor de Japanse stad Tokyo. Het Internationaal Olympisch Co mité bepaalt komend najaar welke stad de Spelen van 2016 mag hou den. Naast Tokyo en Chicago zijn ook Rio de Janeiro en Madrid in de race om die Spelen te organise ren. „Obama is een begaafd spreker en heel populair. Zijn verkiezing tot president is voor Japan een pro bleem. Want ik vraag me af hoe het IOC reageert als Obama deel neemt aan de presentatie van de olympische plannenmakerij van Chicago", aldus Takeda. Chicago geldt overigens al enige tijd als de grote favoriet van de Spelen 2016 - ook zonder de steun van Barack Obama. De laatste keer dat een stad in de Verenigde Sta ten de Spelen organiseerde was At lanta, in 1996. Daarna gingen de Spelen naar Australië (Sydney, 2000), Europa (Athene, 2004) en Azië (Peking 2008). De Spelen van 2012 worden in Europa (Londen) gehouden. Dus lijkt Amerika nu weer aan de beurt, zeker ook om dat de meeste grote sponsors van de Olympische Spelen bedrijven uit de Verenigde Staten zijn. DEN HAAG/SACRAMENTO - In het ge volg van Barack Obama is de Ame rikaanse basketbalster Kevin Jo hnson aan een politieke carrière begonnen. De voormalig NBA-spe- ler werd gisteren tot burgemeester van Sacramento gekozen. De 42-jarige ex-speler van Cleve land Caveliers en Phoenix Suns is de eerste zwarte burgemeester van de hoofdstad van Californië. Kevin Johnson was tussen 1988 en 1998 als guard belangrijk voor de Suns. Toen Johnson aangaf voor de bur gemeesterspost te opteren, maakte hij direct kennis met het 'politieke spel'. Een akkefietje uit 1995, waar bij Johnson een minderjarig meis je zou hebben betast, werd weer opgerakeld. Niettemin haalde hij gisteren 58% van de stemmen en versloeg Heather Fargo, de laatste acht jaar burgemeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41