Zeeland Zaak kudde ligt eindelijk bij justitie I Personeel Philips in ongewisse Legionellafilters voor zorgcentrum 'Verkeersregelaars faalden bij concert op Brouwersdam' bin nan uit Kassenbouw Gewond bij aanrijding Sint Kruis TEMPUR Genieten van onze introductie Cabelli Luce buitenverlichting exclusief bij Palladio: vrijdag a.s. speciale verlichtingsavond* "alle BinnenUit-bedrijven houden koopavond www.binnenuit.nl Onderzoek mogelijke dierenmishandeling pas na jaar afgerond. Leidingen Ter Schorre voor derde keer met bacterie besmet. Verkoop vestiging Terneuzen laat nog steeds op zich wachten. Mega Bed BV Omwonenden van Concert at Sea werden slecht geïnformeerd. W PZC Donderdag 6 november 2008 29 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Justitie beslist op korte termijn over mogelijke ver volging van stichting De Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand vanwege vermeende dierenmis handeling. Sinds begin deze week liggen alle stukken over de kwestie bij het Openbaar Ministerie. Het politieonderzoek dat hieraan voor afging, heeft lang geduurd. Drie oud-vrijwilligers deden al 31 okto ber 2007 aangifte vanwege 'ver waarlozing en het onthouden van medische verzorging'. Het onderzoek heeft veel tijd in be slag genomen, omdat het voor de politie om een niet alledaagse kwestie ging. Een agent is zelfs naar een schaapskudde elders in Nederland geweest om zijn licht op te steken. De zaak liep extra ver- Sint Kruis - Twee personen zijn gis teren gewond bij een frontale aan rijding om 6.42 uur op de Molen weg in Sint Kruis. Een 49-jarige au tomobilist passeerde een vrachtwa- traging op, omdat de tweede her der van de Zeeuwse Schaapskudde na zijn vertrek in maart dit jaar ook aangifte deed. „De politie is er in het begin niet zo serieus mee bezig geweest", is de indruk van Ilse Martins uit Ove- zande, één van de drie oud-vrijwil ligers die aangifte deed. „De mi- lieupolitie heeft het later opge pakt. Die heeft er echt werk van gemaakt." Martins is overigens niet meer zo negatief over De Zeeuwse Schaapskudde. „Ik heb het van me afgezet. De dieren zien er ook beter uit." Stichtingsvoorzitter Jaap Gelok be treurt het dat het onderzoek nu pas klaar is, maar prijst de grondig heid ervan. Zo zijn jaaroverzichten van veeartsbezoeken opgevraagd om na te gaan of er sprake was van verwaarlozing. „Het aantal be zoeken was constant", wijst Gelok de beschuldiging opnieuw van de hand. Hij wacht rustig af of justi tie tot vervolging overgaat. gen en kwam daarbij in botsing met een andere autobestuurder, die met nekklachten naar het zie kenhuis is gebracht. Hij liep zelf letsel op aan gebit en schouder. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ter Schorre, centrum voor zorg en reactivering, in Ter- neuzen vervangt alle douchekop pen binnen de instelling door spe ciale douchekoppen met een legio- nellafilter. Aanleiding voor de maatregel is dat bij controles van het leidingwa ter opnieuw is geconstateerd dat enkele plaatsen in Ter Schorre be smet zijn met de legionellabacte- rie. Het is al de derde keer binnen de afgelopen drie jaar dat in Ter Schorre een legionallabesmetting is ontdekt. „Dat had eigenlijk niet mogen ge beuren.", zegt directeur Rein Heij- boer van de Stichting voor Regio nale Zorgverlening (SVRZ) waar onder Ter Schorre valt. „Na de vorige besmettingsgevallen hebben we een zogenaamd poort wachtersysteem laten installeren. Dat controleert de drinkwaterlei ding die ter Schorre binnen komt op legionellabacterieën en houdt die tegen. Misschien heeft dat poortwachtersysteem onvoldoen de gewerkt, maar het kan natuur lijk ook dat de besmetting is ont staan door bacterieën die nog in de leidingen zijn achtergebleven van de vorige keer." In Ter Schorre worden regelmatig watermonsters genomen. Alle ver dachte waterleidingen in Ter Schorre zijn inmiddels door een gespecialiseerd bedrijf doorge spoeld. De legionellabacterie kan slechts onder bepaalde omstandigheden gevaar opleveren. Besmettingis al leen mogelijk als hele kleinde druppels wordeningeandemd, zo als bij het douchen. Het drinken van besmet water vormt geen risi co. In de vesting van Ter Schorre in de Bachalaan wonen zo'n 160 men sen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De vestiging van Phi lips Lighting in Terneuzeh staat al sinds juli te koop, maar van een de finitieve overname is nog geen sprake. De nieuwe eigenaar van het be drijf kan desgewenst aan de slag met een kant-en-klaar bedrijfscon- cept voor de productie van water en luchtzuiveringsproducten op basis van een ozontechniek. Phi lips vindt dat niet in de Ligh- ting-formule passen. „We zijn in onderhandeling. Tot de verkoop daadwerkelijk een feit is, geven wij geen toelichtingen", aldus Phi- lips-woordvoerder Eric Drent. OR-Voorzitter Paul D'Hondt van Philips in Terneuzen bespeurt bij collega's toenemende frustratie. „De werknemers willen logischer wijs weten waar ze aan toe zijn." TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten stemmen in met het bestemmings plan Glastuinbouw Kanaalzone van de gemeente Terneuzen. Van de vijf bezwaren die zijn inge diend worden er vier ongegrond verklaard en is er één te laat bin nen gekomen. Het dagelijks provin ciebestuur volgt daarmee de visie van de gemeente Terneuzen. Paspoortstraat 32-34, 4388 BH OOST - SOUBURG, tel. 0118 46 96 70, www.megabed.nl door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Vooropgesteld: het was druk, gezellig en er hebben zich geen grote incidenten voorge daan. Toch zijn er zaken rond het popfestival Concert at Sea die be ter kunnen. „Sterker; er zijn din gen gewoon niet goed gegaan," zegt Jack Asselbergs, burgemeester van Schouwen-Duiveland. Burgemeester Asselbergs doelt op de informatie aan inwoners van dorpen rond de Brouwersdam. Zij waren onvoldoende op de hoogte van de verkeersmaatregelen. Men sen wilden bijvoorbeeld bood schappen doen in Scharendijke, maar mochten het dorp niet in. „Dit soort zaken heeft onnodige discussies aan de afzetposten opge leverd," meldt de politie in haar verslag. Een ander verbeterpunt betreft de ingehuurde verkeersregelaars. Som mige van hen waren niet goed geïnstrueerd en hebben - zoals bij Scharendijke - mensen onnodig te gengehouden. De politie meldt ver der dat sommige verkeersregelaars te jong waren (er was een dertien jarige bij), dat sommigen ongeïnte resseerd waren en dat ze veel te lange diensten draaiden. Eén ver keersregelaar was al zeventien uur in touw. „Dit zal ons nooit meer overko men," zegt Asselbergs resoluut over de verkeersregelaars, die hij betitelt als 'niet altijd de meest ge kwalificeerde mensen.' De gemeen te adviseert de verkeersregelaars onder verantwoording van de poli tie te laten vallen. Volgens Leo van Vliet van Concert at Sea gaat het hierbij over 'een paar mensen'. „Dit is incidenteel, maar het wordt opgepakt." Voor wat betreft het informeren van dorpsbewoners wijst Van Vliet naar de gemeente. „Natuurlijk voelen .wij ons daar ook verantwoordelijk voor. Zo is de sfeer rond dit festival. Maar in het overleg is afgesproken dat de gemeente de communicatie naar de inwoners verzorgt. Het gaat nu voor 98 procent goed, we blijven streven naar honderd," aldus Van Vliet. De verkeersregelaars van Con- cert at Sea hielden mensen onno dig tegen. Sommige van hen had den te lang gewerkt, waren on geïnteresseerd of veel te jong. Ter ere van haar 15-jarig jubileum brengt TEMPUR tijdelijk het Jubileumbed uit. Bij aanschaf van een TEMPUR Combimatras in combinatie met een elektrisch verstelbare bedbodem, krijgt u nu de bedombouw met bijbehorend hoofdbord als Jubileum cadeau geheel GRATIS! Actieperiode: 20 oktober tot en met 30 november 2008. Vraag naar de voorwaarden bij uw dealer. f Vanaf 2995,- bij afmeting: 160x200 cm - combimatras 15 cm, vlak. Verstelbaar vanaf 4037,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31