WBU wil overleg over Zuidsingel &66é3ïi€i Camera's bij station tegen diefstal fietsen Rijkswaterstaat hoopt op nieuwe N6i in 2013 Weekend Voordeel Middelburgers blijken rijwiel overigens vaak niet op slot te zetten. Kredietcrisis dreigt bouw op Middelburgse 'bouwput' te vertragen. Botsing op tunnelweg eist een gewonde College Vlissingen bezoekt Paauwenburg Vrouw in Middelburg beroofd van handtas Joodse predikant Zvi spreekt in Middelburg Lezing over het Midden-Oosten 'Wat leest Vlissingen' w Bij het station van Middelburg komen camera's te hangen tegen diefstal van fietsen. foto Lex de Meester mm 2 6 Donderdag 6 november 2008 PZC door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg laat begin volgend jaar ca mera's bij het NS-station ophan gen om de diefstal van fietsen te gen te gaan. Vooral links van het station, in de richting van het kan toor van Waterschap Zeeuwse Ei landen, en aan de achterkant wor den nog steeds veel fietsen gesto len, aldus Marinus Willemsen van de gemeente. Volgens de adviseur openbare orde en veiligheid zijn dat echt twee hotspots. Hoewel de politie van het oppak ken van fietsendieven een speer punt heeft gemaakt, worden er maandelijks nog steeds vele fiet sen in Middelburg gestolen. Vorige maand 46, waarvan 29 in de bin nenstad. Een maand eerder waren het er 37 en 24. Tot verbazing van Willemsen zet ten nog steeds mensen hun fiets niet op slot. Op die manier is het volgens hem wel heel gemakkelijk om een fiets te stelen. Negen van die niet-afgesloten fietsen werden vorige maand gestolen. Alleen al dit jaar werden uit de binnenstad 68 fietsen gestolen die niet op slot stonden. Dat aantal vormt bijna een kwart van het aantal fietsen dat dit jaar in de binnenstad werd ontvreemd. De politie en de gemeente hebben de laatste tijd regelmatig gewaar schuwd dat het ook in Middelburg noodzakelijk is om fietsen op slot te zetten. Niet alleen om op die manier fietsendieven het iets moei lijker te maken. Maar ook omdat de verzekering niets uitkeert als een benadeelde geen twee sleutel tjes kan laten zien. In totaal zijn er, tot en met okto ber, dit jaar al 479 fietsen in Mid delburg gestolen. Eind vorig jaar waren het er 519, zodat de vrees be staat dat er dit jaar in de Zeeuwse hoofdstad weer meer fietsen wor den gestolen dan het voorgaande jaar. In totaal 111 fietsen stonden in 2007 niet op slot toen ze wer den meegenomen. Dat is ruim 21 procent van d egestolen fietsen. Als gekeken wordt naar de cijfers van dit jaar valt op dat in de maan den april en mei de meeste, fiets diefstallen gebeurden in Middel burg, respectievelijk 75 en 70. De eerste drie maanden van het jaar ging het om 36 tot 38 fietsen die waren gestolen. In juni en juli ging het om 48 en 41. De maan den daarna om 51, 37 en 46. Uit de gegevens van de gemeente blijkt ook dat de fietsendieven vooral in de binnenstad toeslaan. Vorig jaar zat er nauwelijks verschil tussen het aantal fietsen dat in de binnen stad (262) en de andere wijken (257) werd ontvreemd. W* Bij het station van Middelburg komen camara's te hangen om diefstal van fietsen tegen te gaan. Veel Middelburgers blijken hun fiets niet op slot te zetten. door Theo Giele MIDDELBURG - Aannemer Walcher- se Bouw Unie (WBU) deelt de zor gen van de Middelburgse wethou der Albert de Vries (PvdA, bou wen, wonen en stadsvernieuwing) over de bouw van een apparte mentencomplex en stadswonin gen aan de Zuidsingel in Middel burg. Het project komt op de bouwput die ooit was gemaakt om er een schouwburg neer te zet ten. De bouw begint pas als tenminste 60 procent van de appartementen en woningen in de voorverkoop is verkocht. Tot voor enkele maanden leek dat geen enkel probleem te zijn, maar de kredietcrisis dreigt nu roet in het eten te gooien. „De vlag hangt er nu iets anders bij", zei wethou- HOEK - Bij een kettingbotsing op de N62 bij Hoek is vanmiddag om 17.35 uur één persoon gewond. Bij de botsing raakten zeven auto's be trokken. Meerdere ambulances ruk ten uit, maar uiteindelijk bleek de schade volgens de politie mee te vallen. Verkeer vanuit de Wester- scheldetunnel werd omgeleid via de Herbert H. Dowweg. De gewon de is per ambulance naar het zie kenhuis in Terneuzen gebracht. VLISSINGEN - De Vlissingse wijk Paauwenburg krijgt vandaag burge meester en wethouders op bezoek, 's Middags bekijken B W goede en slechte plekken. Tussen 17.00 en 18.00 uur maakt het college een rondrit in een paardentram. Vanaf 19.30 uur kunnen wijkbewo ners bij Stichting Majoraat in ge sprek met het college over hun wijk. der Albert de Vries (PvdA, bou wen, wonen en stadsvernieuwing) dinsdagavond. Directeur Gert van Kralingen, bij WBU verantwoordelijk voor de ontwikkeling van nieuwe projec ten, deelt de mening van de wet houder. De algemene situatie op de woningmarkt is volgens Van Kralingen van dien aard dat het niet te verwachten is dat op heel korte termijn 60 procent van de appartementen en woningen in het project verkocht zal zijn. Het is moeilijk in te schatten wan neer de crisis in de financiële we reld voorbij is, zodat ook de wo ningverkopen weer aantrekken. WBU-directeur Van Kralingen zou daarom snel tot overleg willen komen met de gemeente. W* De situatie op de woningmarkt kan leiden tot vertraging van nieuwbouw op de bouwput in Middelburg. De aannemer wil overleg met de gemeente. MIDDELBURG - Een 37-jarige vrouw is gisteren rond 17.45 uur in Mid delburg beroofd van haar handtas. Zij liep uit een kantoorgebouw aan Park Veldzigt naar haar gepar keerde auto en werd plots vanach ter aangevallen door een man, die met de handtas in de richting van de Schroeweg rende. De onbeken de was tussen de 25 en 30 jaar, on geveer 1.70 meter lang, met gezet postuur en donker haar. MIDDELBURG - Ds. J. Ben Zvi spreekt op donderdag 13 novem ber over 'Sjema Jisraeel/ Hoor Is rael' in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat 1 te Middel burg. De Stichting Steun Messias- belijdende Joden heeft hem uitge nodigd om vier avonden te spre ken in Nederland, waaronder in Middelburg. De avond in Middel burg begint om 20.00 uur. De voorbereidingen voor de bouw gaan overigens gewoon door. Nog dit jaar zal aan omwonenden het ontwerp voor de bouw worden ge presenteerd. De belangenvereniging van A tot Z kan niet reageren op mogelijke ver traging van de plannen omdat vol gens Arthur Holleman A tot Z niet weet wat het project behelst. „Ons is helemaal niet duidelijk wat er op de put komt." De WBU kwam in 2006 in beeld bij het project aan de Zuidsingel toen de gemeente het bedrijf de opdracht gaf de put te repareren en er woningen op te'bouwen. De bouwput was door een andere aannemer aangelegd als parkeerga rage voor het nieuwe theater. Lek ken in de wand deden het grond waterpeil zakken, wat leidde tot schade aan woningen in de buurt. Uiteindelijk werd de bouw in 2004 stilgelegd en weer later be sloot de raad helemaal af te zien van een theater op die plaats. MIDDELBURG - Wout van Bekkum, hoogleraar Midden-Oosten Stu dies in Groningen, geeft zaterdag 15 november een lezing over het thema 'Het Midden-Oosten nu, achtergronden en verklaringen'. De lezing is van 14.30 tot 16.30 uur in het gebouw van de Zeeuwse Volksuniversiteit aan de Spanjaard- straat in Middelburg. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en kosten zeven euro. De feestelijke bijeenkomst voor mantelzorgers, die de gemeente Veere met de Stichting Welzijn Veere, de WMO Adviesraad en het Walcherse Steunpunt Maltelzorg houden, is op zaterdag 8 novem ber van half drie tot half vijf. De bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis van Domburg. In de PZC van gisteren stond een verkeerde datum vermeld. Veere telt 3500 mantelzorger, van wie er 260 zwaar belast zijn. VLISSINGEN - Bibliotheek 't Spui in Vlissingen houdt morgen een lite raire- en muzikale avond in het ka der van de landelijke activiteit Ne derland Leest. Thema is 'Wat leest Vlissingen?' Bedoeling is leeserva ringen te delen. Elke deelnemer wordt gevraagd drie favoriete boe ken mee te nemen en het boekje Twee vrouwen, van Harry Muliseh. Schrijfster Karin Giphart presen teert de avond. De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.30 uur. Toe gang is gratis. Op vrijdag 14 en maandag 17 november wordt van af 20.00 uur de film Twee vrouwen vertoond in 't Spui. Opgeven voor beide activiteiten kan nog tot en met vandaag (0118-422100 of activiteit@spui.nl). De filmavond van 14 november is reeds vol. 9 G fA donderdag l/m zondag door René Hoonhorst MIDDELBURG - Rijkswaterstaat zet alles op alles om de aanpassingen aan rijksweg N61 toch nog in 2013 klaar te krijgen. Het ontwerp-tracébesluit voor het wegdeel Hoek-Schoondijke komt pas volgend voorjaar, omdat de Commissie voor de milieu-effect rapportage meer gegevens over vei ligheid op dat wegdeel wil heb ben. De topman Rijkswaterstaat Zeeland, hoofdingenieur-directeur Rein van der Kluit, ziet toch nog mogelijkheden om de N61 in 2013 op te leveren, liet hij gedeputeerde Toine Poppelaars gisteren weten. „Rijkswaterstaat doet er alles aan om overleg tussen en besluiten van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en VROM op elkaar af Super deBoer te stemmen en procedures zo snel mogelijk af te handelen. Natuur lijk zijn er wettelijke termijnen voor bezwarenprocedures, maar er blijft wat ruimte om toch op tijd met de werkzaamheden aan de rijksweg te beginnen." Rioja Tinto Aldea* doos a 6 flessen x 750 ml actie-literprijs 3.33 De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 06 november t/m zondag 09 november 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP. *Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. www.superdeboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28