Zeeland PZC Winst voor Scheldekwartier deDRVKKERY 25 WALCHEREN 31 31 Arnemuiden krijgt weer intocht sint Tunnel Sluiskil pas 2014 open Gezwets Bezuinigingen brengen Vlissings bouwproject naar positief resultaat. Week van het Zeeuwse Boek Brasseriemenu Sylvia Wennekes Gerard Smallegange Dierenplaatjes van Wereldnatuurfonds ruilen in de super Donderdag 6 november 2008 Friesland en Zeeland lobbyen samen voor de watersport Tip? redwalch@pzc.nl ARNEMUIDEN - Er is dit jaar toch weer een sinterklaasintocht in Ar nemuiden. Tot ongenoegen van veel Arne- muidse kinderen en hun ouders kon de intocht van Sinterklaas vo rig jaar niet doorgaan. Het lukte de ondernemersvereniging toen niet voldoende geld en vrijwilligers bij een te krijgen voor de organisatie. Nu is dat wel gelukt. De onderne mersvereniging stelt 500 euro be schikbaar; de woningbouwvereni ging 250 euro. Volgens de stichting Vrienden van Sinterklaas is dat ge noeg voor 'een eenvoudige sinter klaasintocht'. Sinterklaas en zijn pieten zetten op 22 november om 13.30 uur voet op Arnemuidse bodem. Dat ge beurt bij het Havenplein. SLUISKIL - De brug bij Sluiskil blijft mogelijk nog een jaar langer dan gepland een obstakel voor het oost-westverkeer in Zeeuws-Vlaan- deren. Gedputeerde Toine Poppelaars gaat er nu van uit dat de tunnel in 2014 kan worden opengesteld en niet in 2013. Het extra jaar is het ge volg van wijzigingen in het plan proces. In verband met de over dracht van de aandelen van de Westerscheldetunnel aan de pro vincie beschouwt het Rijk de aan leg van de tunnel Sluiskil - die deels uit tolgelden bekostigd wordt - als een regionale aangele genheid. Provincie en gemeente Terneuzen moeten nu zorg dragen voor de realisatie van de verbin ding. „Het belangrijkste is dat we nu de bekostiging van de tunnel - in totaal 275 miljoen euro - rond is. Door prijsstijgingen zou de bouw al 25 miljoen duurder uitval len, maar we hebben de toezeg ging van de minister dat hij de helft van de meerkosten bijlegt. Wij spijkeren de rest bij." Tip? redactie@pzc.nl Over vrouwen en mannen ging het gesprek, daar in dat Vlissing- se etablissement. Over wie er thuis de broek aanheeft en wie de scepter zwaait, over wie praat en wie moet zwijgen als het om belangrijke kwesties gaat. „De man is het hoofd van het gezin", zei een van de mannen beslist. „Dat kan zo zijn, maar dan is de vrouw toch wel de nek", repliceer de een van de vrouwen. „En het hoofd heeft maar te volgen, als de nek draait." Waarop de tweede man in het gezelschap met een kwaad aardig lachje opmerkte: „Oh. Dan zal daar de uitdrukking 'Uit je nek kletsen' wel vandaan komen." Markt51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl Het college van B en W van Vlissingen stelt de gemeenteraad voor om de voormalige Machinefabriek toch te slopen, als een van de aanpassingen aan het bouwproject die het Scheldekwartier winstgevend moeten maken. v foto Ruben Oreel zat het enorme volume ons dwars. Dat dwong de omgeving er ook toe om kolossen te worden en het zou lastig zijn om een exploitant voor de fabriek te vinden." Toch zal het bouwplan geen histo rische gebouwen tekortkomen, ga randeert het college. Immers, het Dokje van Perry, de Zware Plaat werkerij, de Timmerfabriek en het hoofdkantoor van de Schelde zijn er ook nog. Die blijven. Maar voor de platgelegde Schelde- kraan zit een restauratie er waar schijnlijk evenmin in. Te duur. En ook het met onkruid overwoeker de vakbondsgebouw -volgens het college een bouwval- gaat tegen de grond. Het kleine driehoekige parkje in het water van de Binnen haven is eveneens van de baan. Lie ver laat het college daar ligplaatsen aanleggen voor zeezeiljachten. Die leveren de stad tenminste geld op. En het groen, dat wordt gecompen seerd in het Blauwe Dorp, in het verlengde van de Singel, het laatste stukje Scheldekwartier. Het komt daar in plaats van de waterpartij met brug en dure kades. Eigenlijk zou een groot stuk van het rijtje winkels aan het Schelde- plein gesloopt worden, om ruimte te maken voor een grootse entree naar het Scheldeterrein. Dat gaat niet door. En de bestrating in het hele Scheldekwartier verandert. In plaats van duurzaam natuursteen, rn Door eerdere ideeën te schrap- pen, en te vervangen door zaken die geld opleveren, is het Schel dekwartier eindelijk winstgevend in plaats van verlieslijdend. kiest het college voor goedkoper materiaal. Om met de woorden van wethouder Polderman te spre ken: „Bij wijze van spreken geen marmer, maar mooi beton." Met al deze bezuinigingen zou het moeten lukken. Het stadsbestuur benut de komende zes maanden om een partner voor de exploita tie van het Scheldekwartier te vin den. Een projectontwikkelaar bij- voorbeeld, of een bank. Maar in ie der geval ook een woningcorpora tie. Dat zal l'Escaut zijn. Behalve schrappen doet het colle ge ook iets extra's: saneren en wel grondiger dan noodzakelijk. Alle vervuilde grond moet weg. En om risico's te kunnen opvangen, zor gen B en W voor een buffer van tien miljoen. De raad bespreekt 27 november deze aanpassingen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Scheldekwartier is uit de rode cijfers. Door de Ma chinefabriek te slopen, extra wo ningen te bouwen en het groene eiland in de Binnenhaven te ver vangen door een jachthaven, buigt het Vlissingse stadsbestuur het ver lies van achttien miljoen euro om in een winst van 2,7 mille. Hoeveel het scheelt als de fabriek niet wordt gerestaureerd, wil wet houder Piet Polderman niet zeg gen, maar het gaat om miljoenen. „En als je op die locatie kiest voor het bouwen van extra huizen, le vert het juist geld op. Bovendien t/m 8 november gratis bij 15,00 aan boeken Zwieg Stille, Rinus Spruit vanavond vanaf 17.30 uur met witlofsalade, pasta heilbot of pasta 3x kaas en pennetaartje 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 8 november 12.00-13.00 uur presenteert en signeert Zeeuws Knoopje 13.00-14.00 uur signeert Land- en Zeezicht zaterdag 8 november 14.00-15.00 uur Rinus Spruit signeert Zwieg Stille 15.00-16.30 uur Swinging harpists 16.15 uur Marco Beasley signeert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27