I mjkêê 1 ZONDAG 9 NOVEMBER GEOP KEUZEKORTING! Medische gegevens 2 Waterschap Allévo thuiszorg Schorebrug Oefenramp Afghanistan DAN 150 BADKAMER? 1* V- I I jl 8 t R mr W|: 1 GRATIS PLAFOND twv €500,- of een GRATIS ELECTRISCHE VLOERVERWARMING twv €500,- Jan-van Sundert PZC Donderdag 6 november 2008 |1 5 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Wat schetst mijn verbazing om trent het Elektronisch patiënten dossier. (EPD): geen bezwaar, ten zij... Nu alsnog hetzelfde systeem bij de donorregistratie? Ik stuur uit protest het bezwaarschrift re tour, u ook? Marleen Man in 't Veld Koestraat 84, Westkapelle De nieuwe waterschapswet heeft een nieuwe categorie ingevoerd na melijk de natuur (PZC, 30-10). In de begroting van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen wordt slechts 0,1 procent betaald door de na tuur. Zij krijgen 1 geborgde zetel en betalen slechts 10 procent van datgene wat de landbouw moet be talen per hectare. Concreet 7,23 eu ro per hectare tegenover de land bouw 63,34 euro per ha. De land bouw krijgt slechts 3 geborgde ze tels (was 6). De zeggenschap van ongebouwd wordt dus voor de helft vermin derd en de zeggenschap van na tuur wordt onevenredig opge hoogd. Van Water Natuurlijk mag er best meer landbouwgrond om gezet worden in natuur en wor den ontpolderd, zelfs gedwongen onteigend! Betekent meer lasten voor ongebouwd. Vele kosten moeten gemaakt wor den voor aanleg nieuwe natuur. Af graven,ophogen, wegvoeren van vele m"s grond. Gebruikt wordt 1,8 liter dieselolie per mJ grondver zet. Tijdens de aanlegfase wordt een gi gantische uitstoot van CO2 gepro duceerd Opname hiervan duurt tientallen jaren. Landbouwgewas sen zorgen elk jaar voor een posi tieve C02-balans. Water Natuur lijk zou beter de hand in eigen boe zem steken als het over een eerlij ke lastenverdeling gaat. Jenny Rosendaal, Bruggendijk 7, Zuidzande Krant 22 oktober: Allévo bezuinigt 1,8 miljoen euro. Wij kregen een déja vu gevoel. Weer rumoer op de werkvloer. De derde reorganisa tie in vier jaar tijd, waarbij telkens werd verteld dat er geen ontslagen zouden vallen. Maar veel geld be zuinigen zonder dat er ontslagen vallen klinkt te mooi. Mensen met jarenlange inzet en hart voor hun werk, werden van de ene op de an dere dag naar huis gestuurd, dit werd meegedeeld in een gesprek van slechts 10 minuten. Op kan toor Zierikzee mocht een (duur be taalde) interim deze mededeling doen. Had Allévo het niet zelf met het personeel kunnen afhandelen en op een waardige manier af scheid kunnen nemen? Nee, de zaak werd hard gespeeld. Je mag toch van een zorginstelling ver wachten dat ze niet alleen met zorg omgaan met hun cliënten, maar ook met hun personeel. Elke reorganisatie werden kantoorme dewerkers getroffen die dichtbij cliënten en uitvoerenden stonden en zorg droegen voor de voort gang van zorgverlening. Mogelijk zou heel de organisatie eens door gelicht moeten worden. De heer Van Campen hoopt dat dit de laat ste reorganisatie is. Wij hopen dat déze (laatste?) reorganisatie op een fatsoenlijke manier afgewikkeld wordt. Wij weten waarover we pra ten. We hebben het zelf ondervon den (tussen december 2007 en he den). Mareike Goeseije Slotstraat 5, 's Heer Arendskerke Conny Jebbink Westsingel 174, Goes Linda Smolders Anna van Saksenlaan 10, Zierikzee De gemeenteraad van Reimers- waal, met uitzondering van Leef baar Reimerswaal en Christen- Unie, en B&W van Reimerswaal, laten zich weer ringeloren door Provinciale Staten. Schorebrug wordt zo goed als zeker een water gebonden bedrijventerrein. Draag vlak bij de bewoners is er niet, maar daar trekt de gemeenteraad zich niets van aan. In plaats van massaal verzet tegen de beslissing van PS sluit men een intentieover eenkomst. Reimerswaal moet er, volgens de betrokken wethouder, 'in ruil voor de locatie zoveel mogelijk voor zichzelf uit zien te halen'. Een aan tal jaren geleden besloot de ge meenteraad iets soortgelijks. In ruil voor het geen bezwaar tegen de WCT mocht Reimerswaal extra woningen bouwen. Plan Veerha ven is daar onder andere aan te danken. Dat daar straks waarschijn lijk grotendeels 'niet Reimerswa- lers' gaan wonen en een gedeelte van de Reimerswaalbewoners over last hebben door toename van het goederenverkeer over zowel weg als spoor, ach! Wat betreft Schore brug, Goes straks een mooie en tree naar de Goese Meren en Rei merswaal? Kees Sent Noorddijk 3, Krabbendijke Beetje ongerust over het haantjes gedrag van beide dames Peijs en Ter Horst, die blijkbaar niet snap pen dat het sleutelwoord tijdens een ramp 'efficiency' is, en niet 'ambtelijke hiërarchie'. Zeker voor een toekomstige ramp in Zeeuws- Vlaanderen is het van het grootste belang dat de burgervaders onder leiding van Terneuzen, dat binnen zijn kern op gebied van rampen plannen (calamiteiten Procesindus trie Kanaalzone Terneuzen/Gent en de Scheldetunnel) de facilitei ten en draaiboeken heeft om di rect te reageren. Maar dat is maar een kant van het verhaal. Voor snelle effectieve hulp gedurende de eerste uren met inzet van zwaar materieel, logistieke en me dische diensten, opvang in zieken huizen en evacuatie, is een gecoör dineerd optreden van de drie Zeeuws-Vlaamse burgervaders met het Belgische achterland van levensbelang. En die relatie be staat. Dus beter eventueel extra hulp voor de Veiligheidsregio Zeeuws-Vlaanderen door snelle ondersteuning vanuit het zuiden, dan geregeld door een Middel burg, dat van de 'overkant' moet komen met., ja wat? J. Pollemans Singel 10, Biervliet Een kort berichtje in de PZC (31-10) waarin gemeld werd dat het aantal militairen in Afghanis tan verder moet worden uitge breid. Opnieuw een scheur in het beleid en een domper op de hoop volle verwachtingen voor de inzet van 'onze jongens'! Misschien dat nu geleidelijk duidelijk wordt dat hier sprake is van een zinloze mis sie, die slechts geld kost en men senlevens. Overigens ligt het aantal Neder landse troepen aldaar hoger dan eind 2007 was gepland. In diezelf de PZC een indringende reportage uit Irak over de terreur van de soennieten tegen de reeds in aan tal sterk uitgedunde (nog levende) christenen in en rondom de stad Mosul. Zij worden of gedwongen de stad zonder bezittingen te verla ten of ter plekke doodgeschoten. Tenslotte in diezelfde PZC een be richt over de eis van de Iraakse re gering dat de VS troepen uiterlijk eind 2011 Irak hebben verlaten. Wat hebben wij in die regio nog te zoeken? Heeft dan niemand in het 'Haagse' het boek gelezen van Mid den-Oosten deskundige bij uitstek Robert Fisk, getiteld 'De grote be schavingsoorlog'. Wolter Koster Merellaan 9, Goes Bij aankoop van een badkamer vanaf G4500 U kunt kiezen uit o© Q O n Kredietcrisis, economische recessie, stijging van de prijzen, wat gaat de toekomst ons Jan van Sundert biedt u de "helpende sanitair- en tegelhand". In samenwerking met onze leveranciers, kunnen wij u t/m a.S. ZONDAG EXTRA VOORDEEL Complete badkamer met royaal hoekbad. Bad is uitermate geschikt om in te douchen en is dan ook voorzien van een badklapwand. Aanbieding is in clusief wastafel en wandclosetcombinatie van keramag, kranen van grohe en een designradiator. Nu van €3.691 Moderne badkamer voorzien van luxe inbouw stoomcabine, wanddoset en badmeubel met spiegel en verlichting, compl. met kranen en accessoires. Nu van €10.391 Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten Leur. Tel 076-5048800 5 5 00m2 showroom. Ontdek het Zelf! Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-1 7.30 uur -Actiegeldig t/m zondag 9 november vri|dag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl *A«ikei- en prijswijzigingen voorbehouden. *Vraag naar de actievoorwaarden Complete badkamer voorzien van div. voorzieningen tbv mindervaliden zoals toiletbeugels; douchezitje en onderrijdbare wastafel. Nu van €9.210 Complete badkamer. Voorzien van praktische bad/ douche combinatie, compact wanddoset en badmeubel Incl. radiator en alle kranen en Nu van €6.147 van 11.00 t/m 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15