Barack Obama belooft eerlijkheid '(9 'A "ff In de voetsporen van de jonge familie Kennedy test jezelf! IS? SMS 4345 'Verandering is wat de wereld op dit moment nodig heeft'. Change we need 'Zonder enige twijfel is hij intelligenter en gecultiveerder dan de Republikeinen.' 'Dit is wat we wilden, wat we hoopten en hard voor hebben gewerkt.' Overwinningsspeech voor ïoo.ooo mensen ingetogen en hoopvol. Sms IQ plus je antwoordreeks naar 4345 en ontdek hoe slim jij bent! Voorbeeld: IQ ABCDCA naar 4345 Zwarten kunnen zich optrekken aan sociale opmars van Obama's. Javier Solana, buitenland coördinator van de EU 10 Donderdag 6 november 2008 PZC Fidel Castro oud-president, Cuba Oprah Winfrey Entertainer en Obamafan CHICAGO - Voor een gehoor van meer dan honderdduizend aan hangers heeft: Barack Obama giste ren gezegd dat hij de president van alle Amerikanen wil zijn. Om ringd door zijn vrouw Michelle en dochters Malia en Sasha zei Oba ma tot zijn tegenstanders: „Ik zal ook uw president zijn." „Ook nu we vanavond feest vie ren, weten we dat de uitdagingen van morgen de grootste van onze tijd zullen zijn - twee oorlogen, de planeet in nood, de grootste finan ciële crisis van deze eeuw", zei hij. „We moeten nieuwe energie mobi liseren, nieuwe banen scheppen, nieuwe scholen bouwen en bedrei gingen het hoofd bieden, en - on der onze leiding - bondgenoot schappen herstellen." De 47-jarige senator suggereerde dat hij zelf een voorbeeld is van de geest van hoop en verandering die hij wil vestigen. „Als er iemand is die niet gelooft dat Amerika een plek is waar alles mogelijk is, die zich afvraagt of de droom van on ze voorouders in deze tijd nog le vend is, die de macht van onze de mocratie in twijfel trekt, die heeft vandaag zijn antwoord gekregen", aldus Obama. Ook waarschuwde hij dat er 'tegen vallers en valse starts' zullen zijn. „We zullen er in één ambtstermijn misschien niet komen, maar Ame rika, ik ben vanavond hoopvoller dan ooit dat we er zullen komen. Als volk zullen we er komen." Obama bedankte zijn tegenstan der John McCain en diens kandi- daat-vicepresident Sarah Palin, 2: Hoeveel vierkanten en rechthoeken zitten er in deze figuur? A:26 - 30 B:21 -25 C: 16-20 D: 5 -15 5: Welke afbeelding hoort hier niet thuis: A: B 3: Klaas is langer dan Pieter, Jan is korter dan Klaas. Welke stelling is correct? A: Jan is langer dan Pieter. B: Jan is korter dan Pieter. C: Het is niet te zeggen of Jan of Pieter langer is. 6: Welk nummer volgt er op deze reeks? 3,5,8,13,21, Kosten: €1,50 per ontvangen bericht. Max 1 bericht zijn eigen vicepresident Joe Biden en zijn vrouw en dochters. Obama bracht ook zijn deze week overleden grootmoeder in herinne ring, die hem grotendeels heeft op gevoed. Obama beloofde dat hij altijd eer lijk zal zijn tegen de bevolking. Ook zei hij dat echte verandering niet kan plaatsvinden zonder de inzet en opoffering van de Ameri kanen. Hij riep op tat 'een nieuwe geest van patriottisme, verant woordelijkheid' en voegde daaraan toe dat de economische crisis heeft geleerd 'dat we geen welvarend Wall Street kunnen hebben, ter wijl de gewone man lijdt'. 1*^ Obama roept op tot nationale eenheid. Het buitenland houdt hij voor dat de kracht van VS be rust op idealen van democratie, vrijheid, kansen en hoop. De nieuw gekozen president richt te ook verzoenende woorden tot de Republikeinse Partij, 'die is ge bouwd op de waarden van zelf- voorzienendheid, individuele vrij heid en nationale eenheid'. „Dat zijn waarden die we allen delen", zei hij. Hij voegde daaraan toe dat hij de overwinning viert 'met ne derigheid en vastberadenheid om de verdeeldheid op te heffen die onze vooruitgang in de weg heeft gestaan'. En tot de kiezers die niet op hem gestemd hebben zei hij: „Ik heb vanavond uw stem niet ge kregen, maar ik hoor u. Ik heb uw hulp nodig. En ik zal ook uw presi dent zijn." Tegen het buitenland zei Obama: „Tot degenen die de wereld willen verwoesten zeg ik: we zullen u ver slaan. Maar tegen degenen die vre de en veiligheid nastreven: we zul len u steunen. En tegen iedereen die zich afvroeg of het lichtbaken van Amerika nog helder brandt: vanavond hebben we bewezen dat de ware kracht van onze natie niet berust op onze wapens of onze rijkdom, maar op de duurzame kracht van onze idealen: democra tie, vrijheid, kansen en een onver flauwde hoop." Obama besloot zijn toespraak met een beschrijving van een 106-jari- ge zwarte vrouw die dinsdag lang in de rij had gestaan voor een stemlokaal, 'die maar een genera tie na de slavernij werd geboren, toen iemand als zij niet kon stem men omdat ze vrouw was, en van wege haar huidskleur'. Vervolgens beschreef hij hoe zij al le grote gebeurtenissen in de VS en in de wereldgeschiedenis had meegemaakt, en dat ze was komen stemmen 'omdat ze weet hoe Amerika kan veranderen'. door Maurice Wilbrink WASHINGTON - Michelle Obama heeft het niet kunnen tegenhou den. Ooit bekende zij een hekel te hebben aan de politiek en verzette zij zich tegen de politieke ambities van haar man. Zij vreesde dat er nauwelijks meer een gezinsleven in zou zitten als Barack eenmaal door de politiek zou worden geab sorbeerd. Nu heeft zij krap drie maanden om zich in te stellen op haar nieuwe rol van First Lady, en om haar kinderen Sasha (6 jaar) en Malia (10) voor te bereiden op een leven aan Pennsylvania Ave nue in Washington. Barack Obama is vaak vergeleken met John F. Kennedy, en het is voor het eerst in bijna een halve eeuw dat er weer zo'n jong, stra lend presidentieel gezin in het middelpunt van de belangstelling zal staan. Maar daar houdt de ver gelijking ook op. Obama's afkomst kan niet elitair worden genoemd, en Michelle Obama heeft niet de sterstatus van Kennedy's vrouw Jacqueline. Michelle en Barack zijn professio neel aan elkaar gewaagd, hebben allebei carrière gemaakt en elkaar daarin ook alle ruimte gegeven. Een modern echtpaar dus, dat in het Witte Huis terechtkomt. De miljoenen jonge Amerikaanse kiezers, die anders aankijken tegen man-vrouwrollen dan de vorige ge Barack, Sasha, Malia en Michelle Obama. foto Tannen Maury/EPA neratie, en huidskleur geen sociale betekenis meer geven, zullen zich kunnen herkennen in de Oba ma's. De grote aantallen vrouwen in de VS die Hillary Clinton moesten loslaten en nu op Obama stem den, herkennen in Michelle een sterke vrouw, die meer zal willen zijn dan de moeder van de natie. De zwarte gemeenschap kan zich optrekken aan de hechtheid én de sociale opmars van het gezin-Oba- ma. En duidelijk is nu ook al dat de aantrekkingskracht van de Oba ma's ruim over de grenzen van de Verenigde Staten heengaat. Ooit kritisch en sarcastisch, ont wikkelde Michelle zich tot een campagnevoerder met meer door dachte en politiek correcte teksten. Zij zal ongetwijfeld aandacht vra gen voor vrouwenzaken en wel licht ook voor de medische zorg in achterstandswijken. Zij zal haar Ba rack minder op zijn nek zitten, als hij weer eens zijn sokken laat slin geren of zijn kranten. Daar krijgen zij straks personeel voor. Zij zal nog minder tijd en aan dacht van hem krijgen, en Barack weet dat dat niet met een bloeme tje is goed te maken. „Zij wil dat ik tijd voor haar maak, als bewijs dat ik aan haar denk", aldus de aan staande president. De test is gebaseerd op erkende wetenschappelijke IQ testen. De score is slechts ter indicatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10