VeereTot 9 ton voor N57 'Gelukkig heeft mijn kat het overleefd' in woning Souburger overvallen Politie zoekt Engelstalige insluiper Ondernemers naar rechter om belasting Goes durea Robbert Lavën Wethouder Bostelaar: 'Flink bedrag voor onze gemeente'. O Zie ook het filmpje dat over deze verkeerssituatie is te zien op www.pzc.nl Inwoner van Kortgene ongedeerd uit brandend huis door alerte buren. s PZC Dinsdag 4' november 2008 25 SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl KAPELLE - De politie zoekt een man die donderdag tot twee keer toe binnendrong in een woning aan de Oude Veiling in Kapelle. Eerst trof de bewoonster de man aan in haar garage. Hij ging er toen vandoor. Even later, rond 12.15 uur, had de vrouw opnieuw een onge wenste ontmoeting met de man. Hij zei op zoek te zijn naar een tankstation en vertrok opnieuw. De man is tussen de 18 en 20 jaar, heeft een getint uiterlijk en zwart, golvend/krullend haar. Hij droeg een zwarte leren jas tot op de heu pen en een spijkerbroek. Hij sprak Engels en had een kaartmap bij zich met plattegronden. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. GOES - De Raad Nederlandse De tailhandel (RND) stapt naar de rechter als de gemeente Goes vast houdt aan de invoering van recla mebelasting voor ondernemers in de binnenstad. Later deze maand, op 19 novem ber, volgt bij de gemeente eerst nog een hoorzitting over het be zwaar dat de organisatie namens veel Goese ondernemers indiende. „Maar je kunt wel raden dat dat be zwaar ongegrond wordt ver klaard", zegt Pieter Walraven van de RND. „Ik kan inmiddels met ze kerheid zeggen dat we in dat geval naar de rechter stappen." De gemeente wil de reclamebelas ting invoeren om ondernemers mee te laten betalen aan de herin richting van de binnenstad. PODO - POINT Zorg voor Voet Schoen door Theo Giele DOMBURG - Om de aanleg van de rijksweg N57 tussen de Veerse Dam en Gapinge mogelijk te ma ken zijn burgemeester en wethou ders van de gemeente Veere be reid maximaal 900.000 euro op ta fel te leggen. Vorige week werd be kend dat minister Camiel Eurlings (CDA, Verkeer en Waterstaat) 15 miljoen euro neertelt voor het Veerse gedeelte van de N57. De Tweede Kamer had hem dat in een motie gevraagd. Het resterende tekort van 2,3 mil joen gulden wordt gezamenlijk be taald door de provincie Zeeland, de gemeente Veere en het water schap Zeeuwse Eilanden. Het dage lijks bestuur van het waterschap stelde vorige week donderdag voor om 100.000 euro bij te dragen. Het algemeen bestuur moet hier nog een besluit over nemen. De nieuwe N57 loopt vanaf de A58 bij Nieuw- en Sint loosland via een tunnel onder het Kanaal door Walcheren naar de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. Over de financiering van de weg tussen Ga pinge en Vrouwenpolder is lang ge discussieerd. Het Rijk verlangde een 'substantiële bijdrage' van de regionale overheden. Wethouder Jan Bostelaar denkt dat het Veerse aanbod van negen ton 'een goede kans van slagen maakt' bij de ande re partijen. Hij noemt het 'een flink bedrag voor een gemeente van de omvang van Veere', zeker omdat het een rijksweg betreft. Veel keuze heeft de gemeente Veere niet. Het niet aanleggen van het noordelijk gedeelte maakt van de N57 een autoweg die midden in de Walcherse polder eindigt. Gedeputeerde Toine Poppelaars wil de genoemde bedragen nog niet bevestigen. Hij wacht met een Deze week wordt officieel duide- lijk hoe de kosten van het noor delijk deel van de N57 worden verdeeld. B en W van Veere wil len tot negen ton gaan. reactie totdat minister Eurlings for meel de Tweede Kamer heeft inge licht over het bereikte akkoord tus sen het Rijk en de Zeeuwse over heden. De gemeente Veere heeft de negen ton overigens niet in een oude sok zitten. De gemeenteraad zal worden voorgesteld 250.000 te reserveren voor het komende jaar. „De rest moeten we bijelkaar zien te sparen", aldus wethouder Boste laar. „Daar zullen we enige tijd voor nodig hebben." Het zuidelijke deel van de N57 op Walcheren (Nieuw- en Sint Joos- land-Gapinge) is naar verwachting eind 2010 af. Het noordelijke deel (Gapinge-Veerse Dam) zal in 2011 of 2012 voor het verkeer geopend zijn. OOST-SOUBURG - Een 64-jarige man is zondagavond overvallen in zijn woning aan de Dongestraat in Oost-Souburg. Volgens de politie zat hij om 19.20 uur televisie te kijken toen er werd aangebeld. Bij het openen van de deur werd hij meteen overmees terd door drie personen. Ze be dreigden hem, doorzochten zijn woning en verdwenen vervolgens met geld, sieraden en andere goe deren, aldus de politie. De man raakte zelf licht gewond bij die overval. Na het vertrek van het drietal alarmeerde hij zijn buurman, waarna de politie werd gebeld. Een woordvoerder van de politie kon gisteren geen nadere details ge ven. Volgens haar zat de politie ook nog met tal van vragen. Deze overval wordt volgens de zegsvrouwe meegenomen door het politieteam dat momenteel ook andere overvallen in Vlissin- gen en Middelburg onderzoekt. Of deze overval iets te maken heeft met de eerdere overvallen op Wal cheren wist ze niet. Wel liet ze we ten ze dat de politie getuigen zoekt die zondag tussen 19.20 en 19.40 uur iets bijzonders hebben gezien in de Dongestraat. MIDDELBURG - De chaotische verkeerssituatie op en bij de Schroebrug in Middelburg levert veel overlast maar óók vermaak op. Ga maar een tijdje bij het kruispunt staan en bezie het krioelend verkeer temidden van alle werkzaamheden op en bij de brug. Omdat de overlast voor vooral fietsers groot werd, zijn verkeersregelaars aangesteld. Vooral fietsers die vanaf de hoek met de Ka- naalweg de Schroebrug over moeten richting spoorweg overgang en Schroeweg hebben het moeilijk. Het fiets pad aan de overkant is door de werkzaamheden pas via een omwegje bereikbaar. Verkeersregelaar Sinan Sari en zijn twee collega's helpen de fietsers graag oversteken. Eén wijst hen de weg; een ander houdt het autoverkeer tegen dat vanaf de brug komt. De verkeersregelaars blij ven ook volgende week aan het werk bij de Schroebrug. foto Lex de Meester door Rob Paardekam KORTGENE - Het is maar goed dat de buurman elke ochtend om vijf uur opstaat en de hond uitlaat. „Anders was ik er niet meer ge weest", zegt Marco Zuidweg stel lig. De inwoner van Kortgene ont snapte gisterochtend net op tijd aan de brand in zijn woning aan de Wilhelminastraat. „Toen ik terugkwam met de hond zag ik al behoorlijk wat rook uit het huis komen", vertelt buurman Kees Platschorre. „Ik heb meteen Lde brandweer gebeld. Van een an dere buurman hoorde ik daarna dat er waarschijnlijk nog iemand in huis was." De twee mannen aarzelden geen moment en maakten de bewoner wakker door op het platte dak te klimmen en op het slaapkamer raam te bonzen. Volgens Marco 'Toen ik wakker werd ademde ik meteen een flinke hap rook in' Zuidweg had het niet veel langer moeten duren. „Toen ik wakker werd, ademde ik meteen een flin ke hap rook in. Gelukkig kon ik het huis snel verlaten. Ik heb er niks aan overgehouden." De benedenverdieping van de wo ning is totaal verwoest. Boven is er vooral roetschade. „Gelukkig heeft mijn kat het overleefd", zo pro beert Zuidweg er nog een positie ve draai aan te geven. „Maar alles wat ik hier in huis met eigen han den heb gemaakt, is weg." Zowel Zuidweg als buurman Platschorre vinden dat de brandweer laat arri veerde. Officier van dienst Rinus Corbijn kon gisteren ontkennen noch bevestigen dat de brandweer laat arriveerde. „Ik heb het rapport van de brand nog niet gezien", zegt hij. „Ik kan wel zeggen dat ik zelf meteen na de melding ben ver trokken uit Vrouwenpolder en dat de blusgroep er was toen ik arri veerde." Zuidweg vermoedt dat de brand is ontstaan in de televisie of de stereoinstallatie. De benedenverdieping van de woning in Kortgene werd bij de brand geheel verwoest. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69