PZC Studiepunten voor werk jeugdraad Politiek wil meer aandacht voor strandreddingsbrigade /OP I! 21 Growshop Middelburg tegen sluiting Verkeershinder bij Tholen-stad SCHOUWEN-DUiVELAND 34 en 35 27 Huidige leden van Jongerenraad hard op zoek naar vers bloed. Decemberdagen Kraan nodig voor inspectie 's Gravensteen Rory Delap maakt naam met verre ingooien Dinsdag 4 november 2008 Hulp aan hoogbegaafd kind op basisschool ontbreekt vaak nog Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Vrijwilligerswerk doen voor de Jongerenraad Schou- wen-Duiveland levert studiepun ten op. De raad en middelbare school Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee maakten daarover afspra ken. De Jongerenraad zoekt nog naar een manier om ook voor Schouwen-Duivelandse middelba re scholieren die in Goes en Mid- delharnis naar school gaan, een zelfde regeling te treffen. De maat regel moet ervoor zorgen dat de Jongerenraad weer wat aanwas krijgt. Het driekoppige dagelijks be stuur valt eind dit schooljaar waar schijnlijk uit elkaar. Sven Arens- man en Nigel Fennet zullen dan in verband met studie buiten de pro vincie wonen en Mark Klooster boer, die in Vlissingen studeert, kampt met tijdgebrek. Ze zijn naar stig op zoek naar opvolgers. Mee doen met de Jongerenraad hoeft niet zoveel verplichtingen met zich mee te brengen, benadrukt het drietal. „Naast het dagelijks be stuur werken we met werkgroe pen per onderdeel. Dat gaat van het organiseren van Regioruis of een sportevenement tot het advise ren bij het weer succesvol maken van jeugdsoos Big-S." Met die aanpak is de raad, in de cember 2006 geïnstalleerd, afge stapt van zijn oorspronkelijke op zet. „We waren toen met vijftien mensen, die allemaal zowel be stuurlijke als uitvoerende taken Werken voor de Jongerenraad Schouwen-Duiveland levert leerlingen van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee voortaan extra studiepunten op. hadden", legt Fennet uit. „We ver plichtten onszelf om regelmatig te vergaderen, maar dan kreeg je vijf tien meningen. Dar schoot echt niet op." Bovendien wisten de leden niet goed wat ze moesten doen. „We hadden zoiets van: we bestaan, dus moeten we ook van ons laten horen", zegt Arensman. „Maar con crete projecten waren er niet." Een vergissing was, dat die zich wel zouden aandienen. „We hebben te lang afgewacht, gedacht dat men sen óns wel zouden vinden." De nieuwe aanpak werkt, merkt het trio. „Iedereen doet waar hij of zij goed in is en plezier in heeft, wij coördineren en houden de boel in de gaten." De nieuwe aanpak leidt èr ook toe dat de tot voor kort wat onzichtba re raad zich vaker laat zien. Maar ook minder zichtbare daden blij ven tot het takenpakket horen, geeft Arensman aan. „Wij gaven advies over bijvoorbeeld de sport- nota en bij de totstandkoming van het Centrum voor Jeugd en Gezin. Die dingen zien we concreet terug in de plannen. Dat merken men sen misschien niet, maar het geeft wel voldoening." Meer info: www.jongerenraad.nu ZIERIKZEE - Het wordt steeds moei lijker om voldoende vrijwilligers voor de strandreddingsbrigade te krijgen en dat baart een aantal po litieke fracties op Schouwen-Dui veland zorgen. Dat bleek gisteren avond tijdens de vergadering van de commissie openbare ruimte. In het actieprogramma bij de ge meentelijke strandvisie staat dat de gemeente de bezettingsgraad van de strandreddingsbrigade op wil krikken door meer promotie en het verhogen van de dagvergoe ding voor de vrijwilligers. De SGP pleitte er bij monde van Cees van den Berge voor al volgend jaar daarmee te beginnen. Wethouder Ad Verseput liet zich echter niet verleiden tot concrete beloftes op dat punt. „De vergoeding is voor vrijwilligers wel een issue, maar niet het belangrijkste", aldus de wethouder. Het college wil geld vrijmaken voor het verhogen van de dagvergoedingen door de red- dingsposten niet steeds af te bre ken en weer op te bouwen, maar jaarrond te laten staan. Kritiek van Alerti-woordvoerder Jos Hoeijma- kers dat de gemeente mogelijk voor fors hogere onderhoudskos ten kan komen te staan wimpelde Verseput af „Ik denk dat dat mee zal vallen. De posten zijn heel de gelijk gebouwd. THOLEN - Noord-Brabant voert dit weekeinde werkzaamheden uit op de N286, de provinciale weg tus sen Tholen en Halsteren. Het be treft het deel tussen de Thoolse brug en het viaduct over de Noor- derkreekweg. Doorgaand verkeer wordt aangeraden de omleidings route langs Oud-Vossemeer en Steenbergen te volgen. Lokaal ver keer en hulpdiensten kunnen ge bruik maken van de parallelweg. Het werk duurt van vrijdag 19.00 uur tot maandag 6.00 uur. MIDDELBURG - Eigenaar M. Gur van de growshop aan de Varkensmarkt in Middelburg legt zich niet neer bij het bevel van de gemeente om zijn zaak drie maanden te sluiten. Hij liet gisteren weten dat hij via de rechtbank het bevel zal aanvech ten. Naar eigen zeggen heeft hij niets onrechtmatigs gedaan en is het be vel dan ook onterecht. De growshop moet van de ge meente vanaf maandagmiddag 10 november voor drie maanden ge sloten worden. Tijdens een inval begin oktober vond de politie na melijk dertig gram softdrugs in die shop. Ook zou de eigenaar ver klaard hebben dat hij soms soft drugs verkocht aan vaste klanten. De vondst en die verklaring zijn voor de gemeente reden om de vergunning van de eigenaar voor drie maanden in te trekken. Gisteren liet de eigenaar desge vraagd weten dat die dertig gram geen 'handelsvoorraad was maar zijn eigen gebruikershoeveelheid. „Ik heb altijd wat op voorraad voor eigen gebruik." Ook geeft hij naar eigen zeggen soms wat aan vaste klanten. Tip? redactie@pzc.nl Met de feestelijke decemberdagen in aantocht, schoof oma afgelo pen weekeinde een reclameboekje van een speelgoedwinkel onder de neus van de vierjarige Erik uit Vlissingen. „Kijk hier eens naar", zei ze. „Wijs maar aan welk speelgoed je leuk vindt. Het bedrag mag met een één of een twee beginnen." Na wat geblader had de jongen snel een keuze gemaakt. „Deze wil ik! Dat kan wel hè oma? Want hier staat ook een twee_ vooraan", zei hij. Zijn vinger bleef steken bij een plaatje van een Wii-spelcomputer van maar liefst 249,00 euro. De kleuter heeft nu ook geleerd wat een komma is. ZIERIKZEE - Een immense kraan torent uit boven gevangenis en nu onderkomen van het Maritiem vensteen staat op de rol voor renovatie en daar- de monumentale panden in het centrum van Zie- Museum - onderzocht. Sylvia van Rienderhoff om willen we precies weten wat de staat van 's rikzee. Vanuit'een in de takels hangende bak van de gemeente Schouwen-Duiveland verklaart Gravensteenis." wordt de voorgevel van 's Gravensteen - ooit een dat het om een reguliere inspectie gaat. „Het Gra- foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65