Sport allerhoogste Marielle van der Wege ziet zege door de vingers glippen Trainer Leonhart heeft nieuwe club in België Dartster verdedigt haar titel op Winmau World Masters. Badmintonners redden het niet in thuisduel Geblesseerde Nadal mist Masters Cup Vier gouden plakken voor team van Turn'87 Geen afscheidsduel doelman Lehmann Toernooizege voor Piëdro Schweertman Fusie wielerploegen is van de baan Veel strijd bij dressuurconcours in Zaamslag. □2 Oud-trainer van HW'24 gaat in zee met derde Provinciaal Bazel. Degelijkheid Theo Freijzer levert titel op Z PZC Dinsdag 4 november 2008 137 door René van Stee MIDDELBURG - De eindzege in zo wel het enkelspel als bij de koppels op het Czech Open in Praag onder streept de goede vorm waarin Karin Krappen verkeert. Daags na die prestatie blikt de dartster uit Vlissingen alweer vooruit. Want over ruim een maand begint in de Engelse badplaats Bridlington de Winmau World Masters, waar zij titelverdedigster is. „Daar beleefde ik het absolute hoogtepunt uit mijn carrière tot nu toe. Ik wil er natuurlijk weer vlammen. Niet alleen de eindzege was heel speciaal, maar ook dat ik er toppers zoals Apylee Jones, Tri na Gulliver en Karen Lawman op één toernooi versloeg", vertelt ze over haar belevenissen op de Win mau World Masters, dat onder kenners wordt beschouwd als één van de belangrijkste toernooien na het WK in Frimley Green. Na de uitschakeling in de halve fi nale, begin januari, op het WK pik te Karin Krappen de draad snel weer op. Zij behaalde in de loop van het jaar diverse goede resulta ten, zoals finaleplaatsen op de French Open en de Irish Open en een derde plaats op de Belgium Open. Het Czech Open, waar zij haar titel in het enkel prolongeer de, betekende haar eerste toernooi zege van het jaar. Daardoor staat de 34-jarige Vlissingse nu vierde op wereldranglijst van de World Darts Federation. Mede dankzij die positie is zij geplaatst voor het WK, waarover gisteren definitief uitsluitsel kwam. „En dat was best wel een opluch ting. Natuurlijk zou het vreemd zijn dat je daar niet voor zou wor den uitgenodigd, maar de wegen van de BDO (British Darts Organi sation) zijn soms ondoorgronde lijk. Want die durft als organisator best wel eens speelsters van het vasteland te passeren, omdat ze dan liever een Britse of een Ierse aan de start zien verschijnen. En dan kijken ze niet altijd naar de wereldranglijst, ook al sta ik bij hen nu op de vijfde plek." Tot en met de Winmau Masters heeft Krappen eigenlijk geen se conde rust. Naast haar werk als ser veerster doet zij mee aan zowat al les wat er voor haar voeten komt. Dit betekent deelname aan toer nooien en het spelen in diverse landelijke competities, zoals bij Zalco in de Zeeuwse eredivisie en Superleague Dongen, dat als enige vrouwenteam op het één na hoog ste landelijke niveau speelt. Krappen vindt al die afleiding pri ma. „Want daardoor blijf je in je ritme. Ook heb je dan niet zo veel tijd om over allerlei dingen na te denken. Gewoon doen, dat is wat mij betreft het beste", aldus Krap pen, die in het verleden regelmatig de neiging had om zichzelf uit haar concentratie te brengen. „Ik presteer tegenwoordig met veel minder pieken en dalen dan vroe ger. Ik denk dat dit vooral met er varing te maken heeft. Als nu bij voorbeeld de dubbels niet lopen of ik me ergens aan erger, ben ik sneller in staat om mezelf te her pakken." Uiteraard geeft de eindzege in Praag Krappen vertrouwen voor de Winmau World Masters. Het WK, waar zijn ook in 2004 de hal ve finale haalde, begin volgend jaar speelt ook al door haar hoofd. Zoals gebruikelijk op grote toer nooien komt de zwaarste concur rentie van erkende grootheden zo als de Russische wereldkampioene Anastasia Dobromyslova, zeven voudig titelhoudster Gulliver en Francis Hoenselaar, bij wie Krap pen dit jaar qua resultaten zeer dicht in de buurt zit. „Dat zijn na tuurlijk nooit makkies. Aan de an dere kant heb ik ze allemaal al eens verslagen. Als mijn vorm blijft zoals nu, durf ik gerust te zeg gen dat ik voor het allerhoogste ga. De Winmau heb ik al binnen. Ik zou niet weten waarom ik het WK ook niet zou kunnen winnen." Dartster Karin Krappen uit Vlis- singen verdedigt volgende maand haar titel op het Winmau World Masters. Dit weekeinde won ze de Czech Open. TERNEUZEN - Het eerste team van BC Terneuzen redde het net niet in de thuiswedstrijd tegen Mete oor in de tweede klasse van de re gio Zuid-West. De badmintonners speelden naar vermogen, maar moesten met het kleinst mogelijke verschil buigen. Het duel eindigde in 3-5. In de vierde klasse van de regio Zeeland won het tweede team van Terneuzen met 6-2 bij Den Ossaert 3. MADRID - De Spaanse tennisser Rafael Nadal (22) heeft zich terug-, getrokken voor de Masters Cup, het eindejaarstoernooi in Shang hai. De aanvoerder van de wereld- ranglijst heeft te veel last van de knieblessure die hij vorige week opliep in het masterstoernooi van Parijs. „De' beslissing valt me zwaar, omdat het zo'n belangrijk toernooi is", meldt Nadal. THOLEN - Tijdens de kampioen schappen groepsspringen D- en E-niveau van de regio Zuid-West kwam Turn'87 uit Oostburg goed voor de dag. De groep jongens en meisjes van die vereniging verover de op E-niveau (zes tot en met acht jaar) vier keer goud. Het team bestond uit Jasper Thieleman, Sem Jongsma, Levi Kusters, Antho ny Verstraeten, Kevin Kesteloo, Li- cy Kesteloo en Annika Wante. STUTTGART - De Duitse bonds coach Joachim Löw werkt niet mee aan een passend afscheid van zijn voormalig doelman, Jens Leh mann, die op het EK afscheid nam. Deze had op 18 november in Berlijn tegen Engeland nog één keer international willen zijn. Löw ziet niets in dat idee. „In dit oefen duel wil ik jonge doelmannen de kans geven ervaring op te doen." MIDDELBURG - Squasher Piëdro Schweertman, afkomstig uit Kou- dekerke, heeft een proftoernooi in Amsterdam gewonnen. Schweertman was in de eindstrijd Bart Ravelli met 3-0 de baas. In dat duel won hij de eerste game zelfs met 11-0, waarna hij het met 11-8 11-7 afmaakte. De Walchenaar verdiende met zijn overwinning punten voor de wereldranglijst. RIJSWIJK - De fusie tussen de vrou wenwielerploegen Flexpoint en Vrienden van het Platteland gaat niet door. Dat heeft het manage ment van Flexpoint bekendge maakt. Beide teams hadden begin oktober hun samensmelting aange kondigd. „Men is er uiteindelijk op detail niet tot een overeenkomst gekomen", "is de verklaring, van Flexpoint. door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - De Zeeuws-Vlaamse dressuurruiters moesten in Zaam slag de eer aan de gasten van bo ven de Westerschelde laten. In de klasse M toonde Irma van Niedek zich in beide proeven oppermach tig. De Bevelandse Judith Oostdijk sleepte in de klasse L twee zwaar bevochten overwinningen in de wacht. De in handicap verreden klasse M werd gekenmerkt door matige en wisselende prestaties. Dat was ze- ker niet van toepassing op Irma van Niedek met haar ruin Winzo. De amazone uit Melissant schreef een aantal jaren geleden diverse Zeeuwse titels op haar naam. Ze verdween lange tijd uit beeld, maar ze is nu terug aan het front en laat zien dat ze de rijkunst nog steeds beheerst. De Zuid-Holland se werkte de oefeningen netjes af Ze behaalde in de eerste proef een score van 67,33 procent. Irma van Niedek bleef de Axelse Joyce van Alphen met Rob Roy onder het za del (60 procent) een straatlengte voor. Ook in de tweede proef was Irma van Niedek met de vijfjarige ruin oppermachtig. Weliswaar bleef de teller voor de combinatie nu stil staan op 63,66 procent, maar het verschil met de nummer twee, Jorien Muilwijk uit Koewacht met Nadia, bedroeg toch bijna drie pro cent. De score uit haar eerste proef De Zeeuws-Vlaamse dressuurrui ters weren zich kranig op het concours in Zaamslag. Toch grij pen ze naast de overwinningen in de diverse klassen. 'was voor Irma van Niedek ook nog goed voor het overallklasse ment. Zij bleef Trix Bouthoorn- nipt voor. Heel wat meer strijd was er in Zaamslag in de klasse L. Marielle van der. Wege opende met Nouveau sterk. De Terneuzense amazone stuurde de goed in balans gaande ruin naar een totaal van 193 punten en mocht daarmee lang op de eindoverwinning ho pen. Laatste starter Judith Oostdijk liet met Folkje G de teller echter op lopen tot een gelijk aantal punten en toonde zich de beste op de be slissende onderdelen. In de tweede proef stuurde Oost dijk de Folkert-nakomeling met 195 punten naar naar een nipte overwinning. De Zuid-Bevelandse bleef Steffie Pauwels van de Oost- burgse Eenhoornruiters met Varo- na drie puntjes voor. door Karei Pleunis CLINGE - Michel Leonhart heeft een nieuwe ploeg. Enkele weken na zijn ontslag bij eerste Provin ciaal Vrasene, waar een reeks van slechte resultaten hem de kop kost te, gaat hij aan de slag bij Bazel. De club is de trots van een dorp met pakweg vijfduizend inwoners, gele gen tussen Sint Niklaas en Antwer pen. Bazel komt uit in de derde Provin ciaal en staat momenteel op een tiende plaats. De trainer is er on langs vertrokken en Leonhart (42) werd door het bestuur gepolst of hij de ploeg onder zijn hoede wil de nemen. Dat gebeurde op voorspraak van enkele oudere spelers waarmee Leonhart nog samenspeelde tij dens de acht jaar dat hij in België voetbalde. De oefenmeester uit Clinge is blij met zijn nieuwe vereniging, al komt deze niet uit op het niveau dat hij ambieert. „Je kunt derde Provinciaal in Bel gië vergelijken met de top van de vierde en de onderkant van de der de klasse in Nederland. Natuurlijk ■wil ik graag op een hoger niveau werken, maar ik ben met deze club in zee gegaan omdat ik weer gras wil ruiken. Ik ben geen man om thuis te zitten. Bovendien wil de Bazel aan mijn wensen tege moet komen. Want als die enkele maanden Vrasene me iets hebben geleerd, dan is het wel dat je niet te snel en overenthousiast in een avontuur moet stappen. Ik heb de fout gemaakt dat wel te doen om dat ik na drie jaar HW'24 graag hogerop wilde." Michel Leonhart heeft weer een club: derde Provinciaal Bazel. foto Camile Schelstraete GROEDE - Theo Freijzer van de bil jartvereniging CBC uit Clinge was het toonbeeld van degelijkheid in het algemeen kampioenschap drie banden van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Die degelijkheid stond er garant voor dat hij na af loop van deze titelstrijd als kam pioen gehuldigd werd in café 't Overleg in Groede. Zijn spel oogde misschien niet al tijd even spectaculair, maar straal de wel veel zekerheid uit. Freijzer liet nauwelijks een enkel vast pa troon liggen. In de finale moest hij nog wel even vol aan de bak om Aart Vasseur van zich af te hou den. De inwoner van Cadzand had eveneens aan winst voldoen de om de titel op zak te steken. Vasseur verloor echter met 25-17 in 42 beurten. De kortste partij was voor Eddie van Goethem. De hoofdklasser (40 caramboles) had één keer 28 beurten nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63