Stoke is geen geheim meer zwijgt bij terugkeer op trainingsveld Kampioenendag is een fenomeen Crawford geeft zilver aan Martina Evenement is in Lewedorp aan de 46e editie toe. Amerikaan vindt dat Antilliaan recht heeft op olympische plak. PZC Dinsdag 4 november 2008 35 De inworpen van Delap zijn voer voor analisten en trainers. Want hoe de tegenstander ook heet, een oplossing lijkt niet voorhanden. „Het maakt niet uit tegen wie we spelen", meent Delap. „Het gaat er alleen om of ik de bal op de goede plek krijg. In de Premier League moet je maximaal gebruik maken van je kwaliteiten. Vorig seizoen werkte het al voor ons in het Championship en nu lukt het weer. We zetten meestal twee spelers in een zone voor het doel. Daar mik ik dan op. Dat heb ik bij mijn vorige clubs (Delap speelde ook voor Derby County, Southampton en Sunderland) ook gedaan. Alleen hebben we er nu meer succes mee." Zaterdag gaat Stoke City op be zoek bij Wigan Athletic. Mario Melchiot en zijn ploeggenoten kunnen hun borst natmaken. den, en zijn daaropvolgende ziekte werd de situatie bij FC Utrecht en de rol van de oefenmeester met de dag dubieuzer geschetst. Tiental len vragen waren al geformuleerd, de cameraploegen stonden opge steld, maar enige verheldering gaf de coach niet. Ineens was hij weg. Perschef Harry van Dam werd be dolven onder vragen. Had ieder een daarom tot wel vier uur in het druilerige weer staan wachten? Kon er dan niet één fatsoenlijke vraag worden beantwoord? „Nee, Willem kan hier ook niks aan doen", stamelde hij. „Technisch di recteur Piet Buter komt straks, hij zal het wel regelen." Na de overwinning op Heracles Al melo (2-0) stelde de training bar weinig voor. Na een halfuurtje uit lopen, begaf de basisploeg van zon dag zich al naar de doucheruimte, de overige spelers deden ook niet meer dan een partijspel tot besluit. Niks bijzonders, lieten de trouwe volgers van de nummer acht in de eredivisie weten. Toen Van Hane- gem een eind aan de training wil de breien en het geroezemoes langs de lijn omsloeg in lichte hec- tiek, waren de meeste fans al vol daan naar huis gegaan. Ze trokken Willem van Hanegem keert terug bij FC Utrecht, maar trekt zich niets aan van de aanwezige pers. Hij wil niets kwijt over het ont slag van zijn assistenten. zich niks aan van al die extra me dia-aandacht. Alleen tv-presenta- tor Wilfred Genee werd bij zijn komst even aan zijn jasje getrok ken. Of hij collega Johan Derksen ook had meegenpmen, de man die ondanks zijn goede contacten met Willem van Hanegem harde woor den sprak over zijn manier van handelen in deze emotionele tij den. „Nee, Johan durft hier niet meer te komen," pareerde Genee. Werd er toch nog even gelachen. door Fred Rabout LEWEDORP - De kampioenendag in de duivensport is een begrip. In Le wedorp is men zaterdag aan de 46e editie toe. De organisatoren ke ken de 'kunst' ooit af van hun col lega's in Zeeuws-Vlaanderen. „Bo ven de Westerschelde was het fe nomeen kampioenendag een vrij onbekend begrip", geeft Sjaak de Kooning van PV de Postduif in Le wedorp te kennen. Cor Hermes, Adrie Hazen en Piet van 't Westeinde mogen als de grondleggers .beschouwd worden. Van 't Westeinde leerde zijn vrouw in Zeeuws-Vlaanderen ken nen, waagde regelmatig de over steek en maakte kennis met het fe nomeen kampioenendag. Harry du Puy, destijds een begrip in de Zeeuwse duivenwereld en organi sator van de Biervlietse kampioe nendag, gaf advies aan Lewedorp. Op 4 januari 1964 was het zo ver. De zwagers van Piet van 't West einde vormden het organiserend comité. 'Zaal van den Dries' was de locatie. Met vallen en opstaan heeft de kampioenendag over leefd. De laatste jaren is het evenement groter van opzet dan ooit, mede door de steun van de onverzettelij ke voorzitter Adrie Hazen. Van 'Zaal van den Dries' is men onder tussen beland in het plaatselijke verenigingsgebouw de Zandlööper aan de Zandkreekstraat. Dit via ca fé de Tol bij Piet Schrijver in 's Heer Arendskerke en de 'Goede Verwachting' in Lewedorp. Een gouden greep bleek de verhuizing naar het najaar. Daarnaast bleek Cor Hermes, Adrie Hazen en Piet van 't Westeinde zijn de grondleggers de verplaatsing van, zondag naar zaterdag een succes. Bovendien deed de organisatie er goed aan om aandacht te besteden aan de jeugd. Oo~k zaterdag komen de jon gelingen weer aan hun trekken. Zij hebben hun eigen tentoonstelling, krijgen een film van Jef van de Winkel te zien, krijgen een quiz voorgeschoteld en mogen vragen afvuren op de forumleden. Om drie uur komen alle leeftijden aan de orde. Het forum bestaat uit Jef van Win kel uit het Belgische Wingene (hij is schrijver en topspeler met als specialisatie het duivinnenspel). Verdere bestaat het forum uit Jos Engels (Putte Kapellen), oud- NPO-voorzitter Frans Zwols (Gramsbergen) en nog twee Bel gische vedetten, Gaston van de Wouwer en Johan de Belser. Uiter aard is er de bonnenverkoop met schenkingen van topspelers. Na tuurlijk vindt tijdens deze dag ook de huldiging plaats van de kam pioenen op de diverse onderdelen. DEN HAAG - De Antilliaanse sprin ter Churandy Martina, die tijdens de Olympische Spelen gediskwali ficeerd werd op de 200 meter, heeft de zilveren medaille terugge kregen van Shawn Crawford. De Amerikaanse atleet promoveerde in Peking van de vierde naar de tweede plaats, maar vindt dat Mar tina het meeste recht heeft op de medaille. De symbolische daad is uiterst op merkelijk: het Antilliaanse en het Amerikaanse olympisch comité staan binnenkort lijnrecht tegen over elkaar in een zaak bij het in ternationaal sporttribunaal CAS. Crawford gaf de zilveren plak te rug tijdens het atletiekgala van Zü- rich op 29 augustus, vijf dagen na de Spelen. Het olympisch comité van de Antillen gaf er tot nu toe geen ruchtbaarheid aan, omdat het de voorbereidingen op de zaak bij het CAS (5 december in Lausan ne) niet wilde beïnvloeden. „Met zijn actie bevestigde Crawford wat hij in China al tegenover de pers had verklaard, namelijk dat hij het oneens is met het Amerikaanse protest tegen Martina", meent Remco Tevreden, directeur van Antilliaanse olympisch comité. „Shawn bewijst heel duidelijk hoe hij als olympische sporter vindt dat de zaak afgehandeld moet wor den." De diskwalificatie van Martina, die zelf niet wil reageren totdat de zaak bij het CAS dient, deed inter nationaal veel stof opwaaien. In eerste instantie leek de 24-jarige sprinter uit Curasao, lid van Rot terdam Atletiek, de eerste Antilli aanse medaille sinds 1988 te pak ken, achter de fenomenale Usain Bolt. Maar toen nummer drie Wallace Spearmon uit de uitslag werd geschrapt wegens stappen uit de baan, gingen de Amerika nen de videobanden van de race opnieuw bekijken. Tijdens een ses sie van liefst anderhalf uur ontdek ten ze dat Martina in de bocht twee keer de binnenlijn van zijn baan had getoucheerd. Ze teken den vervolgens met succes protest aan, waardoor de Amerikanen Crawford (zilver) en Waker Dix (brons) olympische roem in de schoot kregen geworpen. De Antillianen hopen nu vurig dat de rechters van het CAS straks niet ongevoelig blijken voor het statement van Crawford. Churandy Martina Rory Delap maakt zich op voor een inworp. Zijn specialisme heeft Stoke City al heel wat doelpunten opgeleverd. foto GPD/Action Images/ProShots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61